Marmarabirlik ' ten İngiltere ' de zeytin satışı
04 Kasım 2013 Pazartesi 16:21
Birlik, marketler zinciri Tesco ' nun İngiltere ' deki 230 şubesinde ve internet portalında, ürünlerinin satışına başladı

BURSA - Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik), İngiltere ' nin büyük marketler zinciri Tesco ' nun, bu ülkedeki 230 şubesinde ve internet portalında, ürünlerinin satışına başladı.

Marmarabilirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, yazılı açıklamasında, son dönemde gerçekleştirdikleri ihracat atılımıyla bulundukları ülke sayısını 43 ' e yükselttiklerini belirtti.

Asa, yeni dönemde etnik pazar dışında kalan tüketici profilini hedeflediklerini, Tesco işbirliğinin bu anlamda özel bir önem taşıdığını vurgulayarak, İngilizlere tat ve aromatik özellikleriyle benzersiz olan 'Güney Marmara' zeytinini tanıtmayı ve yüksek kaliteli ürünlerle pazarda kalıcı olmayı amaçladıklarını, bu doğrultuda market içerisinde yer alan özel stantlarda ürün tattırma çalışmalarının planlandığını bildirdi.

Hidamet Asa, 'Marmarabirlik olarak daha önce de İsviçre ve Avusturya ' daki büyük market zincirleriyle anlaşmalarımızı tamamlayarak ürün satışına başlamıştık. Yeni açılım ile bundan sonraki dönemde dünyanın en büyük perakende zincirlerinin raflarında yer almayı hedefliyoruz' ifadesini kullandı.

Bu arada, ulusal pazarda son 13 yılın en yüksek paketli ürün satış hacmini yakalayan ve karlılığını geliştiren birliğin, dış pazarlarda 28 milyon dolar ihracat hedefiyle hareket ettiği, 2013 yılını 5 bin 500 ton ürün ihracatıyla tamamlamayı planladığı bildirildi.