2013 Adana Fuarından Görüntüler

Ynt: 2013 Adana Fuarından Görüntüler

aslında tüm fotograflar yok, hepsini çekemedim. MF, Landini, Başak, Kubota, ve tarım aletleri firmalarının resimleri yok. Tarla Bahçe bitkileri vs onların da resimleri yok. zaten onlarda olsa 100 den fazla resim olmalıydı.

Aslında kısır bir fuardı. makinalar çok büyük, adana da bu makinaları alacak ne çiftçi var bence ne de bunları çalıştıracak tarla var. ama şu bir gerçek o kadar stand gezdim 'dışarıdan nasıl düşünülür bilmiyorum ama' avrupa modeller ile yerli modeller arasında çok büyük farklılıklar var. yani bir motora baktığınızda fuarın bir ucundan diğe rucundaki makinaın avrupa mı yerli mi olduğu besbelli oluyordu. çok üzüldüm. NH standında TD serisi ile diğerlerinin arasındaki fark gerçekten çok belliydi.

koca koca makinalar adanayı bırak bunu türkiyede hangi çiftci kullanacak fotolarda gördüğüm kadar bir jd adanaya uygun makina getirmiş dierleri ne öle dönümüne kaç litre yaktığını hesaplayamadığımız makinalar kim bilir bunların yıllık bakım masrafları ne kadardır sadece çiftcinin gözünü boyuyorlar hayal dünyasını genişletiyorlar yurtdışındaki adamlar neler kullanıyor biz ise at eşşekden bozma traktörlere biniyoruz

Adana da Karataş ve Ceyhan ilçesi civarında bildiğim ve hatta bizzat gezdiğim büyük çiftlikler var.Fakat onlar da bölünme tehlikesiyle karşı karşıya.Bir tane 18000 dönüm,bir tane 10000 dönüm çiftlik gezdim,dev makinalarda mevcut envai çeşit ekipman da...