Massey Ferguson 5455 Damper cikislari?

Degerli Arkadaslar bizim MF 5455 Damper cikislarinda sorun yasiyoruz
Herhangi bi ekipmani kaldirip indirmiyor 6 tane disi damper cikisi aldim baglanti yerlerine uymadi yada bu cikislara hangi model erkek damper baglantilari lasim o uygun erkek baglantilarin numaralarini bilen varmi?
simdiden cok tesekkürler

Ynt: Massey Ferguson 5455 Damper cikislari?

Bizde 5445 var aynı sorunu bende yaşadım. Çözüm olarak bende 4 çıkış var 2 sini yerli sanayi ile değiştirdim sorun çözüldü. yani üzerinde gelen avrupa çıkış yerli sanayi ile tam uyum sağlamıyor. Traktöre taktığımız erkek uçları da yanlış hatırlamıyorsam 'pimak marka olanlarla değiştirdim

Bende öyle bi sorun olmadı. Üzerinde orijinal çıkışlar var. Ekipmanlarımda kepçeden tut pulluga kadar hepsinde piston var Hiçbirinde sorun çıkmadı hepsi değişik markalar ama hepside uydu.

servise sorduk bize aldiginiz bayiden bu cikislar icin erkek baglanti basliklarini alin tüm ekipmanlariniza takin sorun kalmaz
biz bu traktörü izmirden aldik adamlar bayiligi brakmis simdi bizim traktörün cikislarinin hangi model oldugunu da bilmiyoruz bilseydik ona göre erkek baglantilari alirdik erzincanda aldik taktik olmadi yani anlayacaginiz cikislarin numaralarini uyumlu olan basliklari bilsen buradan yani almanyadan alacam 4/5 € tanesi baktim cok cesitleri var onun icin ne yapacam bilmiyorum tüm yardimci olan arkadaslara cok cok tesekkürler ediyorum

Şükür köylüyüm link=topic=69638.msg793628#msg793628 date=1384281467' Alıntı:
servise sorduk bize aldiginiz bayiden bu cikislar icin erkek baglanti basliklarini alin tüm ekipmanlariniza takin sorun kalmaz
biz bu traktörü izmirden aldik adamlar bayiligi brakmis simdi bizim traktörün cikislarinin hangi model oldugunu da bilmiyoruz bilseydik ona göre erkek baglantilari alirdik erzincanda aldik taktik olmadi yani anlayacaginiz cikislarin numaralarini uyumlu olan basliklari bilsen buradan yani almanyadan alacam 4/5 € tanesi baktim cok cesitleri var onun icin ne yapacam bilmiyorum tüm yardimci olan arkadaslara cok cok tesekkürler ediyorum

bizim 45 in dişi çıkışlardan birini yanlışlıkla kırdım ben, romorku çıkarınca hortumu çıkarmayı unutmuşum ileri gidince hortum gerdi, çıkışın çevresi çatladı. garantiye sokarız belki dedik ama, garantiye girmesi için erkek girişlerinde de orjinal kullanılması lazımmış. sonuç olarak yeni orjinal aldım 90 liraydı sanırım.

2011 ' de traktörü ilk aldığımda. bayim sorun yaşama diye,
Agco ' dan 4 ad. orjinal erkek jak getirtti ekipmana taktım. sorunsuz kullanıyorum.
en yakın mf bayisine getirtebilirsin.
bazı jakların ucu kısa kaldığı için sorun çıkabiliyor.
bazı arkadaşlar jakın ucuna punta attı ama tavsiye etmem.
dişiyi bozabilir. veya contayı filan eritebilir...

bereket,erkek baglanti baslarinin ebatlarini bilsem almanyadan alip babama gönderecem burada cok ucuzlar 4/5€ tanesi ama internete bakiyorum cok cesitleri var o sana
göderilen baglanti basliklarina bi zahmet baksan müsait oldugun gün ? her hangi birsey yaziyomu ve ya numara gibi birseyler cok sevinirim tekrar cok tesekkürler

Şükür köylüyüm link=topic=69638.msg793675#msg793675 date=1384283894' Alıntı:
bereket,erkek baglanti baslarinin ebatlarini bilsem almanyadan alip babama gönderecem burada cok ucuzlar 4/5€ tanesi ama internete bakiyorum cok cesitleri var o sana
göderilen baglanti basliklarina bi zahmet baksan müsait oldugun gün ? her hangi birsey yaziyomu ve ya numara gibi birseyler cok sevinirim tekrar cok tesekkürler
yarın bakarım.

yavuzaga link=topic=69638.msg793684#msg793684 date=1384284144' Alıntı:
pimax ürünleride kullandığında sorun kalmıyor
umutmalkoc link=topic=69638.msg793685#msg793685 date=1384284242' Alıntı:
2yıldır kullanıyorum 5455i ilk defa böyle bişeyi sizden duydum.muhtemelen kullandığınız ekipmanların giriş yerleri çin üretimi olmalı.orijinal olsa sıkıntı olacagını sanmıyorum
doğrudur.

GÜRKAN link=topic=69638.msg793635#msg793635 date=1384281853' Alıntı:
bizim 45 in dişi çıkışlardan birini yanlışlıkla kırdım ben, romorku çıkarınca hortumu çıkarmayı unutmuşum ileri gidince hortum gerdi, çıkışın çevresi çatladı. garantiye sokarız belki dedik ama, garantiye girmesi için erkek girişlerinde de orjinal kullanılması lazımmış. sonuç olarak yeni orjinal aldım 90 liraydı sanırım.
Çıkışlar farklı mı ki Gürkan hocam sizinkinin. 55 inki sabit hortumu icine ittiriyorsun. Cikaracagindada biyere ellemeden hortumu çekince çıkıyor. Seninki nasıl çatladı anlamadım.
Umut hocamın dediği gibi traktörlere farklı çıkışlar mı takiyorlar acaba.