Hangisini neden seçmeliyim?

Kararsız kaldım,tercihimde yardımcı olur musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    106
  • Bu anket kapanacak: .

Arkadaşlar bu iki traktör arasında kaldım.Karar vermekte gerçekten zorlanıyorum.Bu iki aracı kıyaslayarak karar vermeme yardımcı olmanızı rica ediyorum.
Tümosan klasik 8000 serisi 8085 modeli 85bg güç üretiyor,4x4,fiyatı 64.000Tl son dedi bayii.İleri-geri mekik kolu 12+12 vites,çift çeker düğmeli,kabinsiz
New Holland TD90D 88 bg güç üretiyor,4x4,fiyatı 75.000,power shuttle,12+12 vites,çift çeker ve cebir düğmeli,viskoz fan,hostes koltuğu,ayarlanabilir direksiyon,hidrolik debriyaj,kabinsiz
Bunların yanı sıra kullanmam gereken kredide Tümosan için Denizbank faiz oranı 0,99,NH için Yapı Kredi faiz oranı 0.79
NOT:Yapı kredi ve New Holland her ikisi de Koç Holding iştiraki olduğundan bu oran Adana Fuarına özel ve sadece New Holland traktörlerine has bir uygulama

Ynt: Hangisini neden seçmeliyim?

tümosan 8095 al bırak 85 i...15 gün önce 66 ya aldı biri kabinsiz 8095 4*4... 9 lu çizeli iyi çeker... 3m rotovatör çecirir.. 4 lü 14 lü düz veya 3 lü 16 lı ağır tip dönerli pulluk çeker... 3 lü patlatmayı çeker.. inanmazsan ben video yükledim burda bak bi gör... 85 lik bunların hiçbirini yapamaz...

Bende 2011 model 8095 ve 2011 model td 95 var... Çekiş istiyosan tümosan al derim sana...

ben bir 8085 klasik kasa kullanıcısı olarak tavsiye ederim ama tabi new holland kadar konfor özellik bulamazsın. ben bu traktörle tarla sürecem iş yapacam güç istiyorum diyosan arkadaşın dediği gibi 90 bg new holland fiyatına 8095 95bg modelini alabilirsin

öncelikle nh ve yapıkredi düşük faiz oranı kasım ayı boyunca geçerli fuara özel bi kampanya değil bende TDB aldım ordan biliyorum fiyat fuara özel olabilir

tümosan hakkında bi bilgim yok çok fazla hatta TD hakkındada yok ama td de özellik biraz fazla onu belirtmem gerek powershuttle kolaylık olduğunu biliyorum ve duyoyorum bence burda olay tamamen sana kalmış gibi ihtiyaçların ve ekonomik durumun neyi gösteriyosa o olur zaten türkiye genelide böyle ihtiyaçlarını kasrşılamayan fakat ekonomik durumdan eski ve iş görmeyen traktörleri kullanan o kadar çok arkadaşım varki.. neyse konu bu değil

ben olsam nh tercih ederdim neden dersen tümosan için pek iyi şeyler duyulmuyo etraftan sürekli arıza açtığı konusunda falan nhde böyle bi durum pek yok diye biliyorum

not:yapıkrediden traktör kredisi almak çok kalay sadece traktör rehini alıyolar,denizbank 2 kefil istiyo diye biliyorum bence bunuda göz önünde bulundurmalısın hem yapıkredinin faiz oranı ziraat bankasına çok yakın ziraat %0.75 ile veriyodu

Kubilay kardeşim:Yapı kredi NH ' ye özel kasım ayı boyunca bu kampanyayı sürdürecek.Fuara özel nakit indirimi vardı o da bitti.Yapı kredi 0.35 ' e bile düşürse zarar etmez;Çünkü her iki marka da Koç Holding ' in.Yani adam sana hem traktörünü hem kredisini satıyor,üstüne pazar payını artırıyor,o da yetmezmiş gibi 2013 stoklarını eritiyor,Kaymaklı-dondurmalı kadayıf yapıyor:)Tabi kendisi için :D

uzay kasa link=topic=69655.msg794187#msg794187 date=1384369330' Alıntı:
Kubilay kardeşim:Yapı kredi NH ' ye özel kasım ayı boyunca bu kampanyayı sürdürecek.Fuara özel nakit indirimi vardı o da bitti.Yapı kredi 0.35 ' e bile düşürse zarar etmez;Çünkü her iki marka da Koç Holding ' in.Yani adam sana hem traktörünü hem kredisini satıyor,üstüne pazar payını artırıyor,o da yetmezmiş gibi 2013 stoklarını eritiyor,Kaymaklı-dondurmalı kadayıf yapıyor:)Tabi kendisi için :D

orası öyle :) fakat 2014 model satışları başladı diye biliyorum ben :D hem bizim için yapıcajk hali yokya dondurmayı :D

uzay kasa link=topic=69655.msg793369#msg793369 date=1384202279' Alıntı:
Arkadaşlar bu iki traktör arasında kaldım.Karar vermekte gerçekten zorlanıyorum.Bu iki aracı kıyaslayarak karar vermeme yardımcı olmanızı rica ediyorum.
Tümosan klasik 8000 serisi 8085 modeli 85bg güç üretiyor,4x4,fiyatı 64.000Tl son dedi bayii.İleri-geri mekik kolu 12+12 vites,çift çeker düğmeli,kabinsiz
New Holland TD90D 88 bg güç üretiyor,4x4,fiyatı 75.000,power shuttle,12+12 vites,çift çeker ve cebir düğmeli,viskoz fan,hostes koltuğu,ayarlanabilir direksiyon,hidrolik debriyaj,kabinsiz
Bunların yanı sıra kullanmam gereken kredide Tümosan için Denizbank faiz oranı 0,99,NH için Yapı Kredi faiz oranı 0.79
NOT:Yapı kredi ve New Holland her ikisi de Koç Holding iştiraki olduğundan bu oran Adana Fuarına özel ve sadece New Holland traktörlerine has bir uygulama
hemşo yakında güzel şeyler olacak anladıgım kadarıyla inşallah :)
aslında daha öncede bu konuda konuşmuştuk yine burdanda söyleyeyim
eger ben sadece güç istiyorum çekiş istiyorum dersen tümosanlar bu konuda çok başarılı
fakat biraz güç olsun biraz rahatlık olsun konfor olsun dersen ordada nh tdd serisi epey başarılı artı alıpsatarkenki kar zarar oranındada nh önde
buarada eger krediyle alacaksan alacagın traktörü ziraat bankasının faiz oranı 0,5 şuanda ben öyle aldım

buarada bu iki traktörde de şu sorunu yaşarsın
eger küçük traktörün yoksa ki ben bilerek şuanda yok
işte ozaman her işi bu alacagınla yaparsın oda en hafif işe bile bu alacagın traktörün çalışması demek oluyor buda yakıt sıkıntısı ve küçük tarlalalarda zaman kaybı vs vs gibi sorunlara yol açar sonuçta markası ne olursa olsun 85-90 beygir çift çeker traktör epey büyük oluyor yani

bence önceligi tek çeker traktörden yana kullan daha sonra çift çekeri al derim hemşo

uzay kasa link=topic=69655.msg794407#msg794407 date=1384421390' Alıntı:
Evet Kubilay kardeşim.Bu para sahibi insanlar sadece kendileri için yapar bu tür güzellikleri :D

yapıcak bişey yok onlar dondurmalarını yerken acaba bi damlada bize damlarda ağzımız tatlanırmı diye fırsat beklemek zorundayız maalesef fırsat bu fırsat diye düşünüyorum ben :)