TATRA/KAMAZ SON NOKTA!

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Konu yol dışıysa (Offroad), arazi, engebe, çamursa... Kesintisiz-kesin çözüm budur...vesselam :)

Gelmiş geçmiş en iyi makinalar... ötesi berisi yok. Zoru hemen başarır imkansız biraz zaman alır :)

Çek-TATRA

Rus/Tatar-KAMAZ

TATRA; deyince teknik-broşür rakamları değil... tarifi şu 'bi insanın zor çıkacağı, dikilemeyeceği bi tepeyi sırtında tonlarca yükle rahat çıkan makina'... videoya dikkat adam rampada gerçekten dikilemiyo :)

Tatra-The Best Truck In The World.mp4

TATRA truck is off-road king!!!!

KAMAZ; traifi şu 'bitirlmesi bile başarı sayılan PARİS-DAKAR rallisini defalarca üst üste ŞAMPİYON (KAMYON) olarak 150-200 km hızla bitiren makina'

Kamaz - King of Dakar

Ynt: TATRA/KAMAZ SON NOKTA!

Umut usta Gezenbilir ' den biliyordum bu markayı we wideoları ama sayende epey bişi öğrenmiş olduk....

Çek ' ler yabana atılacak gibi değil...

Alp ' lerin Kuzeyinde kalan bütün ülkeler çelik işlemede we mekanik mühendislikte çok iyi....

Abi eski Nivacıyım, gerçi Nivacını eskisi olmaz, şimdilik Nivaya binemeyeni olur sadece :)

Şimdi bi düşünün bi kamyon 10 ton kadar 150-200 km hıza kadar çıkıp o hızla abartısız yerden 1-2metre kesilip kesilip binlerce kilometre yoluna devam ediyo işte KAMAZ bu :)

Ruslarla uzaktan da olsa IRKDAŞIZ, bi yerde ana-babamız ortak aslında, ayrıca hiristiyanlıktan önce İSLAM ile tanışmışlar ama kaderin cilvesi derler ki domuz eti ve şarabı bırakmaz zor gelmiş İSLAM olamamışlar...

Ne olursa olsun kapı komşumuz Ruslara sırtımızı dönerek ÇOK şeyler kaybettik çok...

Adamların bi AK 47 ' si var namı diğer keleş... bu kadar basit ama etkili bi silah halen üretilemedi, dünyada EN ÇOK üretilip silah...

Bizim nivayı gören beğenmezdi, Nivadan sonra makinalara teknik verilerine göre değil, gerçek kabiliyetlerine göre değer vermeye başladım :)

UÖZKAN.77 link=topic=69678.msg793529#msg793529 date=1384269999' Alıntı:
Abi eski Nivacıyım, gerçi Nivacını eskisi olmaz, şimdilik Nivaya binemeyeni olur sadece :)

Şimdi bi düşünün bi kamyon 10 ton kadar 150-200 km hıza kadar çıkıp o hızla abartısız yerden 1-2metre kesilip kesilip binlerce kilometre yoluna devam ediyo işte KAMAZ bu :)

Ruslarla uzaktan da olsa IRKDAŞIZ, bi yerde ana-babamız ortak aslında, ayrıca hiristiyanlıktan önce İSLAM ile tanışmışlar ama kaderin cilvesi derler ki domuz eti ve şarabı bırakmaz zor gelmiş İSLAM olamamışlar...

Ne olursa olsun kapı komşumuz Ruslara sırtımızı dönerek ÇOK şeyler kaybettik çok...

Adamların bi AK 47 ' si var namı diğer keleş... bu kadar basit ama etkili bi silah halen üretilemedi, dünyada EN ÇOK üretilip silah...

Bizim nivayı gören beğenmezdi, Nivadan sonra makinalara teknik verilerine göre değil, gerçek kabiliyetlerine göre değer vermeye başladım :)

Dediklerine aynen katılıyorum Umut...

Nato yerine tersi olsa Warşowa Paktına girmiş olsa idik, ki zaten Menderes ' in aklından geçende buydu...

Bugün ülkemiz we Dünya çok farklı olurdu kim ne derse desin bugünkünden daha iyi durumda olurduk...

Ruslar da mantık şu; etkili-basit ucuz...

Şu KOP geçidi 2500 metre (Bolu dağı geçidi 800 metre kadar) kışın ana-baba günü... zincirli bile millet emekleyerek gider! Aylarca kar bile değil buz üstünde gidilir... Temmuz da KAR gördüm o kadar...

3 sene kışın tek 1 araba Nivayı geçemedi! Lastikleri de orjinal fabrikasyon 4 mevsimdi, kışlık bile değil... yazın hızı neyse kışın da ona yakın hızla güle oynaya gitti geldi...

Konu dağıldı ama dağılsın ben açtım zaten :)

Rus-Niva 30 küsür yıldır nerdeyse aynı kasa-aynı mantıkla üretiliyo... 2013 ' lerde bile camlar manuel olmalı hala...

Şimdi Niva ile BMW-Mercedes ' in sadece teknik-katalog bilgilerine baksak...

BMW-Mercedes motor hacmi-gücü olarak bikaç kat parasal olarak ise kat kat daha pahalı, Nivanın HİÇ şansı yok :)

Ama icraata gel... :)

Lada Niva 4x4 vs. Mercedes ML am Wasserfall

Lada Niva vs BMW X5

Lada & X5 videosunda dananın kuyruğu 8:50 ' den sonra tepeye ön ön ve arka arka tırmanışta kopuyo :)

Buda Niva & Hummer... izlerken Hummerın 6 kat pahalı ve 4 kat BG güçlü olduğunu unutmayın!

Fayda/Masraf olarak 30 küsür yıldır yaşayan bi efsane Niva :)

lada niva (LADA vs HUMMER)