Aslan Olmuş Kuzu....

12 Kasım 2013 - 11:41

Bildiğiniz aslanları unutun! Onun adı Sherlock!

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi çalışanları 7 aydır daha önce hiç yaşamadıkları bir deneyimi paylaşıyorlar. Bu sevimli deneyimin adı Sherlock...

Bildiğiniz aslanları unutun! Onun adı Sherlock!

Sevda Serbest / milliyet.com.tr

Kahramanımız Sherlock, doğduğunda annesi tarafından istenmeyen henüz 7 aylık bir aslan. Bebek aslan, Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ' nin hem Genel Müdürü hem de veteriner hekimi olan Yücel Yılmaz tarafından 69 gün boyunca evde bakıldı. Eşi de veteriner olan Yücel Yılmaz, Sherlock ' u 2 saatte bir biberon yardımıyla kedi tozu ile besledi. Anne bir aslanın yavrusuna göstereceği tüm özeni gösteren aile, küçük aslan ile birlikte uyumayı ve onu çocukları gibi sevmeyi de ihmal etmediler. Hatta annesi tarafından yalanıp hazım sorunu çekmemesi gereken minik aslanın bu eksikliğini ıslak havlularla masaj yaparak giderdiler.

58. günün sonunda kedi tozunun yanında et de yemeye başlayan Sherlock, artık Yılmaz ailesinin sevimli bir üyesiydi. 69. günün sonunda artık açık havaya çıkmak isteyen Sherlock, parkta kendisi için hazırlanan barınağa yerleştirildi. Evdeyken çok sevdiği koltuğunu da barınağa getirmeyi ihmal etmeyen aile, her gün Sherlock ile vakit geçirmeye devam ediyor. Sherlock, aile üyelerinden birini gördüğünde sevincini gizleyemiyor, onlara sarılıyor ve oyun oynamak istiyor. Park ziyaretçileri de bu eşsiz sevgi gösterisini şaşkınlıkla izliyor. Sherlock şimdi 7 aylık. 9. ayında anne-baba aslan ile tanıştırılacak. Eğer bu sevimli aslanı kabul ederlerse artık birlikte yaşayacaklar.

Dünyanın en keyifli ve kutsal mesleklerinden birine sahip olan Yücel Yılmaz ve yavru aslan Sherlock ' un aralarında oluşan sevgi bağı görülmeye değer.

Darıca ' da vahşi bir doğa parkı!

255 tür hayvan ve 600 çeşit bitki türünü görebileceğiniz Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi, herkesi Darıca ' daki bu vahşi doğaya bekliyor. Parkta Milli Eğitim ile iş birliği çerçevesinde öğrenciler için bir çok eğitim faaliyeti de gerçekleştiriliyor. Nesli tükenen hayvanlar için özel çalışmalar da yapan park, her yıl kendisini daha çok geliştirerek, hayvanlar için en doğal ve sağlıklı yaşam ortamını sunmayı hedefliyor. Özel bir kuruluş olan parkın tek gelir kaynağı ise parka giriş ücretleri. Ancak bu ücretler maalesef parkın giderleri karşılamaya yetmiyor.

Evlat edinin!

Doğal yaşamda sayıları giderek azalan hayvanları evlat edinip, onların yaşam mücadelesine katkıda bulunabilirsiniz. Çeşitli ödeme şekilleriyle gerçekleştirilen bu yardım kampanyası ile yaptığınız yardım planı dahilinde adınız ya da şirketinizin reklamı evlat edindiğiniz hayvanın barınağında yayınlanıyor.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi:
Tuzla Cad. No: 15 (Yeni 297) 41870 Darıca / Kocaeli