Ne Olacak Bu Sıkıntılar??

arkadaşlar ruhsatlı ilaç kullanımı bildiğimiz gibi zorunlu uyulmadığı takdirde ağır yükümlülükleri var fakat birçok bitki ve hastalık için ruhsatlı ilaç sıkıntısı yaşıyoruz(ben ve ilçemdeki üreticiler) örneğin kendi yaşadığım sıkıntıdan söz edeyim 5 dekar nar bahçem var en büyük zararlı yaprak bitleri fakat piyasada ruhsatlı ilaç bulamıyorum taki geçen yıla kadar geçen yıl bayer firmasının calypso adlı ilacını buldum o zamandan beri kullanıyorum yaprak biti için fakat bağışıklık kazandı zararlı artık bi fayda sağlayamıyorum üstüne yetmezmiş gibi piyasada başka ruhsatlı ilaç yok araştırmadığım firma bağlantıya geçmediğim tarım müdürlüğü kalmadı önce

bildiğiniz bir ilaç var ise tavsiyelerinizi alayım?
sonrada nasıl çözülür bu sıkıntılar varsa sizin bu konuda yaşadığınız sıkıntılar nedir?

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler :)

Ynt: Ne Olacak Bu Sıkıntılar??

Şu anda bütün ilaç satıcıları ruhsatlarını iptal edip yeniden ruhsat alıyorlar....

Ürün takibi KAREKOD alt yapısı için bütün tarımsal zirai we haywansal weteriner ilaç üreticilerinin, depolarının we satıcılarının ruhsatları yenileniyor.

Bütün Türkiye de sıkıntı war şu anda...

Yakında düzelir yılbaşına kalmaz...

Benim bildiğim bu başka bişi warsa bilemem...

Hermiyas link=topic=69711.msg794180#msg794180 date=1384368753' Alıntı:
Şu anda bütün ilaç satıcıları ruhsatlarını iptal edip yeniden ruhsat alıyorlar....

Ürün takibi KAREKOD alt yapısı için bütün tarımsal zirai we haywansal weteriner ilaç üreticilerinin, depolarının we satıcılarının ruhsatları yenileniyor.

Bütün Türkiye de sıkıntı war şu anda...

Yakında düzelir yılbaşına kalmaz...

Benim bildiğim bu başka bişi warsa bilemem...

inşallah kalmaz abi mahvoldum bu yıl haftaya bi ilaç attık bahçeye zaten yüksek olan masraflar 2ye katladı nar zaten diplerde seyretti anası danasına denk geldi anlican :/

kubilay07 link=topic=69711.msg794185#msg794185 date=1384369222' Alıntı:
inşallah kalmaz abi mahvoldum bu yıl haftaya bi ilaç attık bahçeye zaten yüksek olan masraflar 2ye katladı nar zaten diplerde seyretti anası danasına denk geldi anlican :/

Geçmiş olsun, inşallah düzelir üzüldüm :(