285 VERDİ 63 BİNE KUDRET 100 ALMADI 66 BİNE JX 100 ALDI

Ynt: 285 VERDİ 63 BİNE KUDRET 100 ALMADI 66 BİNE JX 100 ALDI

Tamamen Tercih Meselesi... Bize Hayırlı Olsun Demek Düşer...

M. ALKAYA link=topic=69730.msg794472#msg794472 date=1384438828' Alıntı:
EVET ÜSTE 1993 MODEL 285 S BUÇUKLU LASTİKLERİ %40 KALMIŞTI
Sitemizde Büyük Harf Kullanımı Bağırmak Anlamına Geldiği İçin Yasaktır...

Hayırlı olsun case doğru tercih olmuş.
anayurtlu 3105d link=topic=69730.msg794483#msg794483 date=1384442128' Alıntı:
yanlış yapmış.. Hemde çok para vermiş millet 75000 e td100 alıyo kampanya var
hangi galeride volkan bu kampanya

üste çok fazla vermiş 50-55 lira civarı o case yi alabilirmiş erkunt tan da caseden hem memnun olan hemde olmayan var tercih meselesi

Hem kudret için hem de JX için çok fazla bence de.yine de hayırlı olsun seçimi iyi olmuş

ranger link=topic=69730.msg794485#msg794485 date=1384442812' Alıntı:
Hayırlı olsun case doğru tercih olmuş.hangi galeride volkan bu kampanya
hemen hemen 3 aşağı beş yukarı hepsinde :) ama bittiyse bir bilgim yok

alipasalierkan link=topic=69730.msg794590#msg794590 date=1384451978' Alıntı:
285 ' in piyasasını bilmem. Ama bizim köye an itibariyle 5. Haşmet 110 girmiş bulunmakta. 6cısıda birkaç gün için gelecek gibi gözüküyor....
Erkan sizinkiler tutmuş Haşmeti anlaşılan :)
Peki bunun sebebi nedir?
Fiyatı NH ve diğer markalara göre daha mi rekabetçi?
Yoksa hakikaten güzel ve sağlam bir traktör mü?
Bir malı en iyi sahibi bilir bu nedenle soruyorum.

umutmalkoc link=topic=69730.msg794607#msg794607 date=1384453121' Alıntı:
bizim buralarda erkunt pek tutulmadı case ve nh daha çok talep görüyor
Köy köy bile değişiyor , bizim köye Erkunt piyasaya çıktığından bu yana sadece bir tane girebildi.
Son senelerde trend bizim köyde John Deere ' den yana.
Bende alacak olsam Yerli öncelikle Nh-Case alırım bunlar uymazsa Erkunt olabilir belki.

ufukk link=topic=69730.msg794599#msg794599 date=1384452656' Alıntı:
Erkan sizinkiler tutmuş Haşmeti anlaşılan :)
Peki bunun sebebi nedir?
Fiyatı NH ve diğer markalara göre daha mi rekabetçi?
Yoksa hakikaten güzel ve sağlam bir traktör mü?
Bir malı en iyi sahibi bilir bu nedenle soruyorum.

Erkunt ' ların en çok beğeni toplayan yönlerini kısaca belirtmem gerekirse: çekiş, yüksek hidrolik kapasitesi, vites sayısı ve kullanım rahatlığı. Bunlar bizim köy ve yakın köylerdeki tercihini etkileyen unsurlar. Bilindiği üzere artık Trakya ' da ağır ekipmanlar ile çalışılmaya başlandı. Bu yüzden hidrolik kapasitesi ve vites sayısı fazla olan traktörler tercih sebebi oluyor. Avrupa traktör bilindiği üzere Euro ' nunda artmasıyla git gide yurdumuz çiftçisinden uzaklaşıyor. O yüzden çiftçimiz yerli traktörlere yöneliyor. Bizim bölgede de ihtiyacı en uygun karşılayan Erkunt traktör olarak görülüyor. O yüzden tercihte etkisi belli oluyor. Birde benim şahsi görüşüm bir mâlı sattıran alan kişidir. Markası, bayisi, ürünü kendini sattırmaz. Alan kişiler aldıkları üründen beğeni ile bahsediyorlar ise gerisi zaten kendiliğinden gelir. O yüzden bir malı satarken bayi olarak onu en iyi tanıtabilecek kişilere vermekte dikkat etmek gerekir. Kısaca kendimizden örnek vereyim. Bizden önce bir kişi daha köyde Erkunt aldı aşağı yukarı bizden 2-3 ay önce filan aldı. Fakat ne zaman biz aldık ondan sonra satışları giderek, hem köyümüzde hem çevremizde arttı. Bizden önce alan kişi doğru düzgün kullanamıyor. Daha geçenlerde biz gübre atarken şöforü gelip bizden traktör hakkında bilgi aldı. Kaça takayım, kaçla çeker falan gibisinden sorular sordu. Hidrolik sistemini kullamayı bilmiyor. Klimayı hiç açmamış bile. Yani bir malı kullanıcısı vezirde eder, rezilde. O yüzden dikkat edip öncelikli olarak kullanmasını bilen, malı lâğıyla tanıtacak kişilere vermekte fayda var. Yine başka bir örnek vereyim. Bizimle aynı gün alan arkadaşımızın traktörünün hidrolik sistemi tarlada kitlenmiş. Kendisi kalibrasyon yapmasını bilmiyor. Bayide de bilen yok. En son beni arayıp sordular. Bende nasıl yapılacağını anlattım. Sonra düzeltip işlerine devam ettiler. Ama o anda kimse sorunu çözemese, o traktörün veya herhangi bir ürün olsun bittiği an demektir. Yani bu nedenler etkili oluyor. Fiyat konusuna gelirsek, Erkunt ile diğer firmaların farkını bilmiyorum. Fakat bayi şuan için bölgeye başka marka girmesini baya engelledi. Yani fiyatlarda da esneklik sağlıyorlar sanırsam.

alipasalierkan link=topic=69730.msg794646#msg794646 date=1384454741' Alıntı:
Erkunt ' ların en çok beğeni toplayan yönlerini kısaca belirtmem gerekirse: çekiş, yüksek hidrolik kapasitesi, vites sayısı ve kullanım rahatlığı. Bunlar bizim köy ve yakın köylerdeki tercihini etkileyen unsurlar. Bilindiği üzere artık Trakya ' da ağır ekipmanlar ile çalışılmaya başlandı. Bu yüzden hidrolik kapasitesi ve vites sayısı fazla olan traktörler tercih sebebi oluyor. Avrupa traktör bilindiği üzere Euro ' nunda artmasıyla git gide yurdumuz çiftçisinden uzaklaşıyor. O yüzden çiftçimiz yerli traktörlere yöneliyor. Bizim bölgede de ihtiyacı en uygun karşılayan Erkunt traktör olarak görülüyor. O yüzden tercihte etkisi belli oluyor. Birde benim şahsi görüşüm bir mâlı sattıran alan kişidir. Markası, bayisi, ürünü kendini sattırmaz. Alan kişiler aldıkları üründen beğeni ile bahsediyorlar ise gerisi zaten kendiliğinden gelir. O yüzden bir malı satarken bayi olarak onu en iyi tanıtabilecek kişilere vermekte dikkat etmek gerekir. Kısaca kendimizden örnek vereyim. Bizden önce bir kişi daha köyde Erkunt aldı aşağı yukarı bizden 2-3 ay önce filan aldı. Fakat ne zaman biz aldık ondan sonra satışları giderek, hem köyümüzde hem çevremizde arttı. Bizden önce alan kişi doğru düzgün kullanamıyor. Daha geçenlerde biz gübre atarken şöforü gelip bizden traktör hakkında bilgi aldı. Kaça takayım, kaçla çeker falan gibisinden sorular sordu. Hidrolik sistemini kullamayı bilmiyor. Klimayı hiç açmamış bile. Yani bir malı kullanıcısı vezirde eder, rezilde. O yüzden dikkat edip öncelikli olarak kullanmasını bilen, malı lâğıyla tanıtacak kişilere vermekte fayda var. Yine başka bir örnek vereyim. Bizimle aynı gün alan arkadaşımızın traktörünün hidrolik sistemi tarlada kitlenmiş. Kendisi kalibrasyon yapmasını bilmiyor. Bayide de bilen yok. En son beni arayıp sordular. Bende nasıl yapılacağını anlattım. Sonra düzeltip işlerine devam ettiler. Ama o anda kimse sorunu çözemese, o traktörün veya herhangi bir ürün olsun bittiği an demektir. Yani bu nedenler etkili oluyor. Fiyat konusuna gelirsek, Erkunt ile diğer firmaların farkını bilmiyorum. Fakat bayi şuan için bölgeye başka marka girmesini baya engelledi. Yani fiyatlarda da esneklik sağlıyorlar sanırsam.
Erkan çok haklısın kullanıcı çok belirleyici oluyor.

alipasalierkan link=topic=69730.msg794646#msg794646 date=1384454741' Alıntı:
Yorumların için teşekkürler Erkan,
Birde köylerde genel eğilim yani sürü psikolojiside etkili oluyor , bir maldan birkaç kişi alınca daha fazla insan cesaretleniyor o mala karşı , kullanım rahatlığını kolaylığını görünce , köyde öncü olarak nitelenen biri alınca vb sebeplerde bu tercih sayılarını arttırıyor sanırım.