188 yada 185 massey düşünüyorum fransızmı ingilizmi tavsiye edersiniz

Ynt: 188 yada 185 massey düşünüyorum fransızmı ingilizmi tavsiye edersiniz

mf 188 ve 185 arasında motor farkı yok ikiside 248 motora sahip. ara şanzımana gelince sonradan da oluyo galiba ama tam emin değilim ve daha ara şanzımanlı 185 görmedim benim tavsiyem 100 serisi mf lerde sonu hep 8 le bitenlerden yana 168 178 188 gibi fransız ingiliz mevzusuna gelince motor olarak hiç bi fark yok tek fak fransızlarda fren kuru balata ingilizlerde yağlı balata. bizde 168 fransız var en kral 188 e kafa tutarım 8 serisi dememin sebebi bu 168 e 188 in taktığı pulluğu takıyorum bana msın demeden 88 gibi çekiyo diyeceğim o 100 serisiyse eğer 8 ' li olsun anlş-*s cidd*-*-*

178 185 188 ÜÇ TRAktörde 248 blok mevcut 188 ara şanzıman var 178 likte düşünebiirsin am unutma hangisini alırsan al Fransız menşeili alman tipi olucak bak Fransız değil Almancıların zamanında almanya ve Hollanda dan getirdiği tipler var 178 ve 188 lik ler var bunlar İngilizlerden daha üstün her türlü kanıtlarım herkese Fransızlarda arka köşe olmaz çoğunda power olmaz alman üretimin önağırlık tamponu farklı ingilizdeki gibi basit değil döküm olur ön jantlar da döküm olur arkada iki adet çeki sistemi ve bu çoğu insan bilmez alman 178 ve 188 de mf 200 sersindeki gibi tamper valfi vardır 1969 model de extradan ve pompada tapa vardır arka kollarda pulluk vs makinatakılı olunca traktörü stop edince bu alman üretimi olanlar fiat lar gibi indirmez ...ben bu traktörlerin bi kitabını yazmdadım daha çok ayırt edici syler var işçilik bile farkı var ben alacak olsam Fransız menşeili alman derim

ozvatan38 link=topic=69751.msg796810#msg796810 date=1384871621' Alıntı:
178 185 188 ÜÇ TRAktörde 248 blok mevcut 188 ara şanzıman var 178 likte düşünebiirsin am unutma hangisini alırsan al Fransız menşeili alman tipi olucak bak Fransız değil Almancıların zamanında almanya ve Hollanda dan getirdiği tipler var 178 ve 188 lik ler var bunlar İngilizlerden daha üstün her türlü kanıtlarım herkese Fransızlarda arka köşe olmaz çoğunda power olmaz alman üretimin önağırlık tamponu farklı ingilizdeki gibi basit değil döküm olur ön jantlar da döküm olur arkada iki adet çeki sistemi ve bu çoğu insan bilmez alman 178 ve 188 de mf 200 sersindeki gibi tamper valfi vardır 1969 model de extradan ve pompada tapa vardır arka kollarda pulluk vs makinatakılı olunca traktörü stop edince bu alman üretimi olanlar fiat lar gibi indirmez ...ben bu traktörlerin bi kitabını yazmdadım daha çok ayırt edici syler var işçilik bile farkı var ben alacak olsam Fransız menşeili alman derim
O bahsettigin 88 likten bizim bi tanıdıkta vardı. Alamanci adam Almanya ' dan getirmiş zamanında herkes bilirdi o makinayı. Cekisini ben hiç görmedim ama görenlerin hepsi hayrandi. Ama öyle bi makina nerden bulunur elinde olan satarmı bilmem. Bunları kandırdılar takasta 30 bine saydılar gitti güzelim makina.

valla abi ben size özelliklrini sayıyım basitde olsa işcilikve alman kalitesini yansıtıyor-
ara şanzıman multipower tapalı hidrolik kolları bğımsız tamper valfi 2 adet çeki power z jant yağlı fren hidrolik direksiyon bağımsız el freni,konforlu ve çok sağlam bi koltuğu var döküm ön tampon ön jantlar yıldız döküm ön tekerleklerde çamurluk oilcooler ve basit ama bence kalieyi yansıtır alman üretiminde 4lü sinyal var orjinallerinnde (size resimle kanıtlarım bi ara arkadaşımın var 178 likte hollandadan dedesi getirmiş zamanında)arka dingillerin altında fosforlu yansıtıcılar var,,,yani arkadaşlar bunlrın çekişi bambaşka bizim ilçede 4 tane var bu almancı traktörlerinden alman kalitesiyle üretilmiş resmen

fransızlar iyidir ama frenleri kuru fren ve pover var yani 3 ileri tabi türkiyedekilerin çoğunun pover iptal edilmiş oluyo ingilizler 4 ileri oluyo bunları bilerek almakta fayda var en iyileri orjinal hidrolik dreksiyonlu arkası çift çıkışlı fransızlar çok harika...

ozvatan38 link=topic=69751.msg797942#msg797942 date=1385038706' Alıntı:
valla abi ben size özelliklrini sayıyım basitde olsa işcilikve alman kalitesini yansıtıyor-
ara şanzıman multipower tapalı hidrolik kolları bğımsız tamper valfi 2 adet çeki power z jant yağlı fren hidrolik direksiyon bağımsız el freni,konforlu ve çok sağlam bi koltuğu var döküm ön tampon ön jantlar yıldız döküm ön tekerleklerde çamurluk oilcooler ve basit ama bence kalieyi yansıtır alman üretiminde 4lü sinyal var orjinallerinnde (size resimle kanıtlarım bi ara arkadaşımın var 178 likte hollandadan dedesi getirmiş zamanında)arka dingillerin altında fosforlu yansıtıcılar var,,,yani arkadaşlar bunlrın çekişi bambaşka bizim ilçede 4 tane var bu almancı traktörlerinden alman kalitesiyle üretilmiş resmen sen bu işi biliyosun...

Arkadaslar fransiz kuru balata ama bu dedigim alman uretimi koseli orjinal yagli fransiz ayri bunun sadece fransiza benzerligi gaz fren ve debriyaj pedallari birde arka camurluklar fransizlarin on farlardaki panjur teli tek renk gri olur yani frAnsizla ingiliizi ayirmak kolay ama fransizla almani bilneyen adam zor ayirir

muharrem1974 link=topic=69751.msg801360#msg801360 date=1385641162' Alıntı:
Bizim emektarımız, 1973 model ilk sahibiyiz. bu güne kadar babam kullandı çekişine laf yok fakat rampa aşağı inişlerde zayıf kalıyor.
rampa aşağı frenden dolayımı zayıf kalıyor ? frenlerin iyiyse mazot pompan kompresör yapmıyordur gazdan ayağını çekince gazı kesmesi lazım ..

bence ingiliz 188 al derim motoru bildiğim kadarıyla 248 ua ingiliz perkins motor 80 hp diye biliyom köşeli kovan z jant multi power orjinal hidrolik direksiyon lu bulursan daha iyi olur yağlı balata olanlar daha iyidir
ara gövde li olanların çekişi 1 adım önde diye biliyom

• Beğen
Tepkiler: bedirhank_14

jasadar42 link=topic=69751.msg801365#msg801365 date=1385642057' Alıntı:
bence ingiliz 188 al derim motoru bildiğim kadarıyla 248 ua ingiliz perkins motor 80 hp diye biliyom köşeli kovan z jant multi power orjinal hidrolik direksiyon lu bulursan daha iyi olur yağlı balata olanlar daha iyidir
ara gövde li olanların çekişi 1 adım önde diye biliyom

188 likte ara şanzıman standart zaten 185 ve 178 likten ayıran özelliği... bu arada arkadaşlar bir dip not ara şanzıman dediğimiz şanzıman değil halk arasında böyle bi isim bu parçanın içinde öle şanzıman dişlisi extradan güce torka etki eden bişey yok frezeli mil şaft var bu traktörü yaklaşık 20 cm kadar salını uzatıyor buda ağır yükte veya pullukta traktörün ön şahlanmasını engelleyip traktörün ön ve arka ağırlıkların orantılı şekilde yere basmasını sağlıyor

• Beğen
Tepkiler: bedirhank_14

Rampa aşağı frenden dolayı zayıf kalmıyor frenlerinde herhangi bir sorun yok yağlı balata, masseylerin kronik sorunu inişlere yüzü yoktur. dayımda 1985 model 480 lik fiyat vardı onun indiği yerden aynı yük ve rampada onun kadar rahat inmezdi.

muharrem1974 link=topic=69751.msg801371#msg801371 date=1385643582' Alıntı:
Rampa aşağı frenden dolayı zayıf kalmıyor frenlerinde herhangi bir sorun yok yağlı balata, masseylerin kronik sorunu inişlere yüzü yoktur. dayımda 1985 model 480 lik fiyat vardı onun indiği yerden aynı yük ve rampada onun kadar rahat inmezdi.
ben çocukluğumdan yana mf serisine bindim son bi kaç yıl hariç bence mf daha iyi sürmüyor bu benim fikrim 7056 va şuan ben mf derim rampada

slm arkadaşım temiz bi 188 multi power i çalışır motoru iyi jantlar döküm se İngiliz Fransız fark etmez al derim İngiliz satarken daha iyi tutulur bir ikinciside
Almanya üretim Fransız die geçen 188 likler kurubalatadır bunlar yağlıya kolayca çevrilir vebunların bi kısmının arka CER dişlileri büyüktür Mf 398 ve 3,085 ve 1080 in arkasıyla aynıdır ve arka kovan da çift kulak vardır hidrolik yan kol bağlantısının olduğu yerlerde ve CER büyüklüğü gözle belirgindir onu düşürürsen kaçırma al derim Senin Fıat ı nın hangi modeli olursa olsun onun indiği yükle inmez rampada kompresör süperdir bizzat kullandım çekişe gelincee koparır genede çıkarır;)

185 e ara şanjıman takabilirsin oda mümkün amadediğim Alman Fabrika çıkışlı Fransız die geçer ama bu arka CER leri büyükden bulursan kaçırma;)