İrtem Çift Diskli 19 Sıralı Makina

Ynt: İrtem Çift Diskli 19 Sıralı Makina

Ufuk bey güzel makine yerlilerin içinde baskı tekerli çift diskli de en iyisi Kurt we İrtem, Şakalak bile onların ayarında değil...

Kurt ta gübreli yok onu biliyorum...

Ama İrtem ciddi bir atak içinde, gerek argesi, gerekse ürün güncellemeleri ile çift disklide pazarı kapacak gibi görünüyor iç piyasada....

Fotoğraflara bakarak kıyaslama yapamıyorum, kullanıcı olamadım henüz daha araştırmalara dewam ediyorum...

Güzel Paylaşım Ufuk Hocam...
Bi Kaç Sorum Olacaktı...
O Diskler Ağır Tavda Veya Çöpelli Yerlerde Ekim Yaparken Sarma Durumu Oluyor mu ?
Ve Teker İzleri Çıkışta Belli Oluyor mu ? Yani Teker İzlerine Bi Kaç Tiller Ayağı Tarzında Bişey Takılması Daha Uygun Olmaz mı ?

cebrail68 link=topic=69760.msg795186#msg795186 date=1384596697' Alıntı:
paylaşım için sağol abi
Eyvallah teşekkürler braderim,

omerfarukkoc link=topic=69760.msg795184#msg795184 date=1384596384' Alıntı:
Güzel Paylaşım Ufuk Hocam...
Bi Kaç Sorum Olacaktı...
O Diskler Ağır Tavda Veya Çöpelli Yerlerde Ekim Yaparken Sarma Durumu Oluyor mu ?
Ve Teker İzleri Çıkışta Belli Oluyor mu ? Yani Teker İzlerine Bi Kaç Tiller Ayağı Tarzında Bişey Takılması Daha Uygun Olmaz mı ?
Faruk yiğenim,
Abilikten hocalığa mı terfi ettirdin beni :)
Normalde tekerlek izlerini kabartacak aparatlar mevcut , lakin bizim 3.095 in tekerlerine değdiler bu nedenle sökmek zorunda kaldık , daha ufak lastikli traktörlerde sorunsuz kullanıyorlar makina sahipleri
Geçen sene disklerin ile ağır toprakta ekimde birkaç sorun yaşadık , fabrika bu sene sistemi yeniledi bu sebeple bu sene gayet güzel sorunsuz ekim yapıldı. Baskı tekerlerindeki dolamaya karşı toprak kürüyücü aparat eklemişler , bu toprağı kazıyor , bizim topraklarda sorunsuz ekim oldu , lakin bu sene yerlerimizde ağır tav hiç olmadı , bazı seneler daha yoğun yağışlar oluyor , mesela tarlanın bir bölümü nereydese çamura yakın tavda oluyor mecburen ekiyorsun , öyle yer hiç olmadı bu sene.
Makinadan memnunuz , lakin ağır bir makina. Biz bu sene 285 4x2 ve 3.095 e taktık , düz yerlerde 285 sorunsuz ekiyor , lakin yokuş yerlerde 4x2 traktör ile iş yapmak tehlikeli olur , 75 - 80 bg aralığında 4x4 bir traktör tam anlamıyla güzel bir seçim olur diye düşünüyorum

Hermiyas link=topic=69760.msg795176#msg795176 date=1384593324' Alıntı:
Ufuk bey güzel makine yerlilerin içinde baskı tekerli çift diskli de en iyisi Kurt we İrtem, Şakalak bile onların ayarında değil...

Kurt ta gübreli yok onu biliyorum...

Ama İrtem ciddi bir atak içinde, gerek argesi, gerekse ürün güncellemeleri ile çift disklide pazarı kapacak gibi görünüyor iç piyasada....

Fotoğraflara bakarak kıyaslama yapamıyorum, kullanıcı olamadım henüz daha araştırmalara dewam ediyorum...

Buğday ekim mibzeri olarak etrafımızda hiç şakalak ve kurt yok , etraf köylerde Kurt sahibi olanlar var , lakin çift disklisini görmedim hiç.
Kurtta güzel ve kaliteli ürünler üretiyor.
Kurt nedense gübreli üretmiyor. Halbuki üretse çiftçinin elinde opsiyon şansı olacak. Bazı büyük tarlalarda İrtem ' in gübre deposunuda tohum koyuyor , tohum bölümü ve gübre bölümü arasına geçiş kapakları koymuşlar , onları açtığında tüm makinaya tohum doldurduğunda hiç durmadan epeyce yüksek dekarlar ekilebiliyor. Tekrar gübre koyacaksak kapakları yine kapatıp , gübre şanzımanını açıp gübreli ekim yapar hale getiriyoruz.
Daha fazla yerli firmanın üretmesini isterim , rekabet sebebiyle bundan bizler karşı çıkarız , bu sistem yeni sayılabileceği için epeyce pahalı , ama 5-6 firma daha üretse daha fazla parça üretecen , yan sanayii firma olur , daha iyi olur yani.

Fiyat ne hocam bu makinenin baya hoş duruyor bu sene kanolayi böyle bi makine ile ektik biz ama o başka bir marka idi neydi bilemedim

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Ufuk abi konuyu ben Agritechnica fuarındayken açmışsın bende görmemişim takii Gürkan hocam yazana kadar. :) Balta ayaklı değilde neden çift diskli tercih ettiniz.Bir de bizim burada kullanmaya kalksak bunu diskler çamur sarar elimizden çekeli eksik etmezdik büyük olasıkla, sizde sarma yapıp tıkanıklık olmuyor mu?Toprak yapınız yağlı kepirse sıkıntı olur.Tavda ağırsa epten kazı babam kazı ...

rahimavci link=topic=69760.msg795553#msg795553 date=1384630701' Alıntı:
Fiyat ne hocam bu makinenin baya hoş duruyor bu sene kanolayi böyle bi makine ile ektik biz ama o başka bir marka idi neydi bilemedim

GT-I9300 cihazımdan gönderildi
Bu sene 10.000 binin üzerinde diye biliyorum , tama fiyatını bayilerden öğrenmek gerekli.

GÜRKAN link=topic=69760.msg828414#msg828414 date=1389819841' Alıntı:
ufukk abi konu gözümden kaçmış, makina son teknoloji güle güle kullanın inşallah ;)
Teşekkürler Gürkan hocam,
Allah daha iyilerini nasip etsin hepimize.

alper4u link=topic=69760.msg828444#msg828444 date=1389822920' Alıntı:
Ufuk abi konuyu ben Agritechnica fuarındayken açmışsın bende görmemişim takii Gürkan hocam yazana kadar. :) Balta ayaklı değilde neden çift diskli tercih ettiniz.Bir de bizim burada kullanmaya kalksak bunu diskler çamur sarar elimizden çekeli eksik etmezdik büyük olasıkla, sizde sarma yapıp tıkanıklık olmuyor mu?Toprak yapınız yağlı kepirse sıkıntı olur.Tavda ağırsa epten kazı babam kazı ...

Teşekkürler Alper,
Bizim yerler genelde kumsal , baltalılarda tohum derine gidiyor , sarı kıvrım olup çıkması güçleşiyor. Ayrıca tarla temiz olmadığı zaman ayçiçek yerlerinde çok topluyor.
Geçen sene ilk aldığımızda çamur sebebiyle kepir yerlerde sıkıntı yaşadık , lakin bu sene fabrika makinaların hepsini topladı , fabrikaya götürdü , ekici ayak ve tohum akışı sistemlerini değiştirdi , bu sene hiç disklerin arasında toprak sarma vs olmadı , baskı tekerleri zaman zaman toprak doladılar lakin onlarında çamur temizleyici aparatları var üzerlerinde , makinadan bu sene çok memnun kaldık.
Bu sistemi full kepir yerlerde denemek lazım , işe yarayacak gibi duruyor.

gokhanozkan link=topic=69760.msg828450#msg828450 date=1389823212' Alıntı:
aynen ufuk abi.hayırlı olsun makinan.bol bereketli yıllar nasip olsun.

Teşekkürler Gökhan braderim

tümosan 8095 link=topic=69760.msg828729#msg828729 date=1389869228' Alıntı:
maşallah.hayırlı olsun Ufuk bey.bol kazançlar getire.

Teşekkür ederim , sağolun.