Hangi Marka-Model??

Selamlar arkadaşlar yeni aldığımız Td75B ' ye 1000Ltlik turbo atomizör almayı düşünüyoruz daha önce 600Lt ' lik pulverizatör kullanıyoduk fakat bahçe küçükte olsa yazlık sebze ile uğraştığımız için çoğu zaman traktör kullanacak 2.bi kişi olmuyor ve sıkıntılar yaşıyoruz hemde vaktimiz harcanıyor arazim küçük ve düz yaklaşık 6 dekar 5-5 'hicaz' cinsi nar var ileride büyütmeyi planlıyoruz piyasada birçok marka var benim aklımda bi kaç marka-model var şuan 'holsan tornado çet' ve 'new holland HSB1000' aklımdaki markalar holsan biraz tuzlu gibi geldi nh biraz daha uygun bana göre bunların dışında sizlerin önerebileceği marka ve modeller nelerdir? yorumlarınız önemli şimdiden teşekkür ederim :)

Ynt: Hangi Marka-Model??

bence holsan piyasası daha çok tutuluyo piyasada bazı markalara göre birqaz pahalı ama kaliteli ben 2 senedir kullanıyorum tık yok makinada en basidi bir örnek dier markalara göre kullandığı teker kalitesi bile farklı

zehriduman link=topic=69831.msg796266#msg796266 date=1384789565' Alıntı:
bence holsan piyasası daha çok tutuluyo piyasada bazı markalara göre birqaz pahalı ama kaliteli ben 2 senedir kullanıyorum tık yok makinada en basidi bir örnek dier markalara göre kullandığı teker kalitesi bile farklı

holsan kaliteli ve tecrübeli marka fakat bana biraz pahalı gibi geldi yani internetten bi baktımda 2013 destekleme fiyatlarına 16-17bin civarı bi fiyat çıkarmışlar nh 11bin lira 5-10 dekarlık bi arazi için holsan ne kadar mantıklı olur bilemiyorum :)

Parlayanı öneririm size arkadaşım. New holland markasınıda yapan firma agro-tek tir her ikisi de manisa yapımıdır daha öncede ortaklardı ve birlikte makina yapıyorlardı. Her ikiside olur ama parlayan bir adım daha önde sanki. Piyasadan fiyat al bende sana yardımcı olmaya çalışırım.

kubilay07 link=topic=69831.msg796373#msg796373 date=1384795189' Alıntı:
holsan kaliteli ve tecrübeli marka fakat bana biraz pahalı gibi geldi yani internetten bi baktımda 2013 destekleme fiyatlarına 16-17bin civarı bi fiyat çıkarmışlar nh 11bin lira 5-10 dekarlık bi arazi için holsan ne kadar mantıklı olur bilemiyorum :)
kalite isdiyorsan holsan uzun surede bence o parayi cikarirsin satmak isdersende piyasasi yuksek olan makina ama gecici birsey isdiyorsan nh al

ydincbayram link=topic=69831.msg796441#msg796441 date=1384799613' Alıntı:
Parlayanı öneririm size arkadaşım. New holland markasınıda yapan firma agro-tek tir her ikisi de manisa yapımıdır daha öncede ortaklardı ve birlikte makina yapıyorlardı. Her ikiside olur ama parlayan bir adım daha önde sanki. Piyasadan fiyat al bende sana yardımcı olmaya çalışırım.

abi şuana kadar piyasa araştırması yapmadım çünki konu hakkında pek bi fikrim yok böyle olunca da bayiler tarafından kandırılmak kolay oluyor az buçuk fikrim olursa daha verimli bi araştırma çıkıyor ortaya ama traktördeki satış sonrasını ekipmanda da gösteriyorlarsa nh ' ye biraz daha yakın gibiyim hemde traktörü aldığım bayinin ekipmandada aynı kolaylığı yapacak olması gerçekten nh ' yi bnim için 1-0 önde başlattı diğerlerine göre tabi diğer bayilerden neler çıkar bilmiyorum dediğin gibi piyasa araştırması yapmalıyım detaylıca bunun içinde en uygun vakit önümüzdeki 'growtech antalya' fuarı gibi duruyor tek bayii dolaşmaktansa hem bütün bayileri görmüş olurum hemde kampanyalar olacaktır illaki onlardan yararlanmak açısından daha verimli bi fuar gezisi olur benim içinde ayrıca önerinle birlikte parlayan ' ıda listeme almış durumdayım :)

zehriduman link=topic=69831.msg796728#msg796728 date=1384845749' Alıntı:
kalite isdiyorsan holsan uzun surede bence o parayi cikarirsin satmak isdersende piyasasi yuksek olan makina ama gecici birsey isdiyorsan nh al

kalite elbette önemli ama dediğim gibi şuanda öyle bir fiyat var ise bence erişemeyeceğim bi kalite hem piyasaya çalışmayacağım sadece kendi işim için kullanıcam 2.ele düşürürmüyüm bilmiyorum ama bu titizlikle hangi marka olursa olsun bi 10 yıl kullanacağım kesin :) bakalım piyasayı araştırıcaz bi ne çıkarsa artık :)

körsaban link=topic=69831.msg797155#msg797155 date=1384895129' Alıntı:
6 dekara turbo gereksiz 600 litrenin arkasina pervane taktir uyumlu ise

pulverizatör değişimi yapmayı düşünüyorum zaten 1000ltlik birşey alıcam turbo almaz isem onada helalinden bi 4-5 vericez fakat onu turbo gibi kullanma şansım olmayacak işçi sıkıntısı yaşadığımı göz önüne koyunca 2 katı vereyim hem sıkıntı yaşamayayım hemde pulverizatör olarak kullanma şansım var turboyu bahçeyi mutlaka büyütücem şimdi değilse o zaman lazım olacak diye düşünüyorum ayrıca 600 litre pompa olarak turboya yetersiz kalır hali hazırda çift tabancayı bile çalıştıramıyor üzerinde 30 barlık pompa var.dün köyden bi abiyle görüştüm yaklaşık 10 dekar nar bahçesi var onunda 25 dekarlık bi serası var bundan dolayı bahçe işlerine yetişemiyo bahçesinin bakım işlerini yapmam karşılığında ortak olarak alabileceğimizi söyledi detaylıda konuşamadık bakalım nasıl olacak