Çiftçilerimizin ürünlerini hasat etmekte tercih ettikleri marka ve model nedir ?

Hasatınızda hangi marka biçerdöverin hangi modelini neden ve niçin tercih ediyosunuz?

• Kullanılan toplam oy
    158
Ynt: Çiftçilerimizin ürünlerini hasat etmekte tercih ettikleri marka ve model nedir ?

Marka onemli degil.operatorun vicdanli olmasi lazim.ciftci tarlasini 1 yil ekip 1 yil dinlendirdigini dusunursek her trlayi 2 yil bekliyor.ama bicer operaatoru ciftcinin 2 yillik emegini,parasini,bekleyisini 5 donum daha fazla yer bicmek ugruna ziyan ediyor.o yuzden makina degil adam onemli

Ynt: Çiftçilerimizin ürünlerini hasat etmekte tercih ettikleri marka ve model nedir ?

Bu yıla kadar 630 biçiyordu son mesaisini yaptı nasipse bundan sonra TC56 TC5040 veya TC5070 görevi devralacak...

qy5yzany.jpg

POYRAZLI TALHA link=topic=69833.msg797849#msg797849 date=1384986649' Alıntı:
Bu yıla kadar 630 biçiyordu son mesaisini yaptı nasipse bundan sonra TC56 TC5040 veya TC5070 görevi devralacak...

qy5yzany.jpg
bu kadar yüksek biçiyorsa zaten güle güle demek lazım

Markası modeli hiç önemli değil.Dayımda hangi marka/model biçer varsa o.Zaten benim seçme hakkım yok.Dayım gönül rızamı sormuyor.Başkasına biçtirip fırça yemenin alemi yok. Cebren yapıyor :D

hasanseyban link=topic=69833.msg808259#msg808259 date=1386750629' Alıntı:
bu kadar yüksek biçiyorsa zaten güle güle demek lazım
Bizde bicerciyiz haklisin bukadar yuksek bicmemeli ama bazen tarlada bizden tas tiplama makinasinin gorevini yapmamiz bekleniyor .. bazende traktorun arkasindaki tapan gorevini ustlenioruz... bazilarinin tarladan haberi yok bellemis bi tabandan bic... soylermisin neyapmaliyiz . Bizimde tarlamiz var ama tarla sahibi hem ucuz bictirip hem temiz bictirmeyi istiyo ... dedigi gibi bicen vardir ama bicerciyi yipratio bu durumlar

hasanseyban link=topic=69833.msg808260#msg808260 date=1386750808' Alıntı:

kendi makinam new holland 1545 temiz kullandıktan sonra tane bulamazsın arkasında
45 lik cok esasli makinadir tc kadar iyi bicip tc nin yarisini yakar diyebilirm... tabi ekin gucluyse is degisir ic anadolunn makinasi bence

BABACANNN link=topic=69833.msg808266#msg808266 date=1386751900' Alıntı:
Bizde bicerciyiz haklisin bukadar yuksek bicmemeli ama bazen tarlada bizden tas tiplama makinasinin gorevini yapmamiz bekleniyor .. bazende traktorun arkasindaki tapan gorevini ustlenioruz... bazilarinin tarladan haberi yok bellemis bi tabandan bic... soylermisin neyapmaliyiz . Bizimde tarlamiz var ama tarla sahibi hem ucuz bictirip hem temiz bictirmeyi istiyo ... dedigi gibi bicen vardir ama bicerciyi yipratio bu durumlar
Senin yorumu gören de biçercileri cennetten çıkma bütün kabahatli tarla sahibi sanır :) yanlış anlama lafım sana değil genel olarak espri olsun diye yazdım :) Sanırım biçerciyle çiftçinin anlaşabilme ihtimali 0 ' ın da altında :) Ama bazı biçerciler var aynı emeği çekip mahsülü zayii ediyor onlara diyecek laf yok :)

BABACANNN link=topic=69833.msg808266#msg808266 date=1386751900' Alıntı:
hem alttan biçtirip hem ucuz istiyor, tarlası hendek dolu söylemez makinaya bi taş girse verdiği zararı karşılamamak için 40 takla atar...iş beğendirmek zordur.

Bence biçerdöverci kadar tarla sahibide vicdanlı olmalı :) kimi bölgeler biçerdöverciden şikayetçi kimileri duyarsız tarla sahiplerinden.

Çağrı link=topic=69833.msg808272#msg808272 date=1386752827' Alıntı:
Senin yorumu gören de biçercileri cennetten çıkma bütün kabahatli tarla sahibi sanır :) yanlış anlama lafım sana değil genel olarak espri olsun diye yazdım :) Sanırım biçerciyle çiftçinin anlaşabilme ihtimali 0 ' ın da altında :) Ama bazı biçerciler var aynı emeği çekip mahsülü zayii ediyor onlara diyecek laf yok :)
tabi butun bicerciler altun kalpli diyemeyiz... ben genelde hep bicerci suclanir ziraatciler felqn tarafndan. Karsi tarafi anlattim biraz

Ben birkaç senedir new holland cx740 biçerdöveri olan arkadaşıma biçtiriyordum yerleri.Lakin bu sene buğdaydan sonra bir abimiz yeni cx5060 almış ayçiçeklerini ona biçtirdim.Makineye mısır tablası koymuşlar ayçiçeklerini biçmesi için.Kafa fırlatma problemi yaşadık azda olsa.Neyse diğer biçerdöveri bırakma nedenini sorarsanız işi aceleye getiriyordu makine tane döküyordu.Kendine biçtiği özeni göstermemeğe başladı.Birde üzerine verdiği tarihte biçmeye gelmemesi eklenince bende bıraktım.Ne yani paramızla mı rezil olacağız.Malesef harman ayı yalan ayı boşuna dememişler tüm biçerciler üzerine alınmasın.

John Deere 520r Biçiyor Depo Toplam 7 Ton Alıyor Tabla Genişliği 6m Dane Kaybı 0 Bence John Deere ' ler Hasat Makinasında New Holland ' a Göre Çok İyi.