ACill Yardımmmm!!!!!!!

15.11.2013
2,809
1,794
30
Tokat

[glow=red,2,300]Sa. Öncelikle herkese hayırlı günler. Tkdk ile hibeli td65d almak istiyoruz. Babamın sigorta borcu olduğu için ona olmuyor. Bende 18 yaşımı doldurdum ama herhan gibi sgorta kaydı veya başlangıcı yok. Acaba benim bu durumum şartlara uyuyor mu ?? Yani sigorta olması illa gerekiyor mu ? Şimdiden teşekkürler....[/glow]

Ynt: ACill Yardımmmm!!!!!!!

MehmetGngr link=topic=69861.msg796649#msg796649 date=1384812641' Alıntı:
abi diğer herşey hazır da sigorta işi nasl olacak onu bilmiyoruz Tam olarak nereden bilgi alabilriz ?
benim bildiğim kadar ,cks kayıtlı olduğun zaman zaten seni tarım bağkuruna üye yapıyorlar .sen olmasan dahi üye otamatikmen üye oluyosun.
yinede iyce bi sor .

ziraat odasına kayıt yaptırdığın zaman otomatik olarak bağ-kur başlamış oluyor.net bilgiye 'e-devlet sitesinden 4B sigorta' bilgilerinden ulaşabilirsin tabi bunun için e-devlet üyeliği gerekli çiftçi belgen filan varsa büyük ihtimalle bağ-kur lusundur zaten ben nisan 2013te oda kaydı yaptırdım ertesin başlangıç yapıldı bağ-kur ' a

MehmetGngr link=topic=69861.msg797031#msg797031 date=1384886112' Alıntı:
ozaman bn üstüme alabilyomuyum o hibeyle traktörü ? babamın mağlüm bağkur borcu var olsa süper olacak yav hayırlısıyla

şartlarını bilmiyorum hibenin fakat oda kaydın varsa sigortan da vardır mutlaka sigortadan temiz falan istiyolarsa seninde borcun yoksa olur sanırım ama oda kaydına müteakip 15gün içinde başlatıyolar bağ-kur kaydını dediğim gibi e-devletten kesin yargıya ulaşacaksın eğer şifren varsa gir ve 4B kayıtlarına bak ordan hem ne kadar borcun olduğunu hemde ne zaman başlangıç yapıldığını görürsün biz burdan ne kadar yazsak çizsek boş dostum

abi ozaman taksitleri ödemesek nasıl olur senin tanıdık ne yapıyor ödüyomu ?

benim tanıdık borcu ödeyip ödemediğini bilemem ama o an için temiz kağıdını alabilmek için yapılan bir işlem. hem ucuz makina edineceksin hemde bağkur ödemiyeceksin bence biraz ters gibime geliyor orası ayrı.

FEHİM link=topic=69861.msg797094#msg797094 date=1384890159' Alıntı:
abi ozaman taksitleri ödemesek nasıl olur senin tanıdık ne yapıyor ödüyomu ?

benim tanıdık borcu ödeyip ödemediğini bilemem ama o an için temiz kağıdını alabilmek için yapılan bir işlem. hem ucuz makina edineceksin hemde bağkur ödemiyeceksin bence biraz ters gibime geliyor orası ayrı.

taksite bağladıktan sonra ödemeden olmaz çünkü taahütname veriyorsun ödemezsen hem yatırdığın paralar gidiyor hemde hapise kadar yolu var ayrıca taksite bağlatmak içinde belli bir miktar gerekiyor ve temiz kağıdı verip vermemek tamamen sgk ' ya kalmış bişey taksitler bittikten sonra gel alda diyebilirler taksitlendirmeden önce pazarlık yapmak gerekiyor anlicanız şu kadar nakit var taksite bağlayıp temiz kağıdı verirseniz der iseniz yelkenleri suya indiriyorlar :)