Aydın Pulluk Nasıl ?

Selam kardeşlerim abilerim. Geçenlerde yine pulluk seçimi ile ilgili bir konu açmıştım. Alplerin 5-14lüsüne karar verdik demiştim. Şimdide aydın pulluk ile alpler arasında kaldık. Alpler ile aydın aynı diyenler var ama alplerle aydın arasındada 600 lira fark var. Eğer fark yoksa bu fiyat farkı niye ? Sizlerin aydın pulluk hakkında bir bilginiz varmıdır? Birde kalın malzeme alın dediler, ince malzeme taşlı yerlerde kırılabilir dediler. Siz aydınınm mı alplerin mi pulluğunu önerirsiniz ?

Ynt: Aydın Pulluk Nasıl ?

ben bugun konu acıp fotograf yukleyecekdım aydın pullugun hazın sonu dıye bende hem alpler hemde aydın var 2 gun once aydın pullukla ayrıklı bır yer surmeye kalktım 3 uncu kulakdan sonra kı kulaklar şaseden koptu boyle şey olmaz ıphoneyle fotograf cektım ama daha sıstemdenmı yukleyemedım alplerle devam et başın agrımasın

m_koyuncu70 link=topic=69880.msg797106#msg797106 date=1384890977' Alıntı:
Kardeşim alpler pullukta çalışan mühendislerden bazıları ayrılarak aydın pulluk olarak üretime devam ediyorlar ben ikisinide kullandım aydın pullukta güzel
Bizede öyle dedilerde yanılmamak için bir sorayım dedim. Sağolun.
unforgiven023 link=topic=69880.msg797108#msg797108 date=1384891201' Alıntı:
fiyat farkı malzeme kalitesinden çok pazarlama stratejisinden olabilir ikiside kendini kanıtlamış markalar... 4-16 da olabilir senin tümoya....
Evet dediğin gibi heralde. 4-16 çok kesek atar dediler pek önermediler. Sen hangi köylüsün

manas link=topic=69880.msg797112#msg797112 date=1384891506' Alıntı:
ben bugun konu acıp fotograf yukleyecekdım aydın pullugun hazın sonu dıye bende hem alpler hemde aydın var 2 gun once aydın pullukla ayrıklı bır yer surmeye kalktım 3 uncu kulakdan sonra kı kulaklar şaseden koptu boyle şey olmaz ıphoneyle fotograf cektım ama daha sıstemdenmı yukleyemedım alplerle devam et başın agrımasın
Taşa falan mı geldi öyle nasıl şaseden koptu pulluk abi ??

manas link=topic=69880.msg797112#msg797112 date=1384891506' Alıntı:

ilginç okadarda kalitesiz olmasa gerek ama tabi tecrübeler önemli

Hemşehrim ben sana gözüm kapalı ünlüyü tavsiye ederim. Bence yapı olarak daha güzel hem alpler 4 lu 16 yı hem de ünlü 5li 14 ü kullanıyorum. Alpler de çamur ve ot oldumu ölüm ön bacak öne çok yakın bu da ön kulak bacak ve hid kolu arasında tıkanma yaptırıyor ama ünlüde böyle bir sorun yok aralar açık daha temiz çifti var. Alplerden vazgeç ünlü al

phantomerkunt link=topic=69880.msg797131#msg797131 date=1384893088' Alıntı:
Hemşehrim ben sana gözüm kapalı ünlüyü tavsiye ederim. Bence yapı olarak daha güzel hem alpler 4 lu 16 yı hem de ünlü 5li 14 ü kullanıyorum. Alpler de çamur ve ot oldumu ölüm ön bacak öne çok yakın bu da ön kulak bacak ve hid kolu arasında tıkanma yaptırıyor ama ünlüde böyle bir sorun yok aralar açık daha temiz çifti var. Alplerden vazgeç ünlü al
alpler otu copu anızı tam kapatıyor unlu yaslayarak gıdıyor buda kureklerın kavisinden bence alpler

manas link=topic=69880.msg797141#msg797141 date=1384893640' Alıntı:
alpler otu copu anızı tam kapatıyor unlu yaslayarak gıdıyor buda kureklerın kavisinden bence alpler
o hikaye bence. Hiç öyle değil hatta daha iyi çünkü kulaklar daha uzun kavisi de iyi. Bunu sorduydum ünlüye pulluğu aldığımda fabrıkayı arayıp adam dedi ki 3 sene önce ki kulak yapısında biraz sıkıntı vardı yani piyasadaki ilk ünlüler ama şimdi değiştirdik dedi ve bence doğruda hiçbir sıkıntı yok o yönde

bendede 1 tane 3-12 alpler 1 tanede geçen yıl aldıgım 4-12 aydın pulluk var
şimdilik bir sorun yaşamadım aydın pullukta tabi bundan sonra ne olur bilinmez arada az bir fiyat farkı vardı sanırım kalite oalrakta alplerden azda olsa düşük kalitede ama idare eder
sanırım alplerle aydının farkı pulluklarda kullanılan demirin işlenme derecesi arasıdnaki farktan kaynaklanıyor aydın daha ham daha az işlenmiş gibi kullandıgı demirler

manas link=topic=69880.msg797129#msg797129 date=1384892956' Alıntı:
bahcemde bırtane taş yok ama ayrık otu vardı

geçmiş olsun ayrıklı arazilerin tabanında genelde köklü taşlar kayalar olur büyüzdende genelde ayrık otu olur ve birçok ekipman ayrıgı öldürmez
ama siz taşda yok deyince bu pullugu ayrıkmı kırdı diye şaşırdım yinede tarlanızın derinlerini araştırmanızı öneririm bu aşırı zorlanma sonucu kırılmış gibi duruyor