Kubilay Tarım İşletmesin'de Sulama Günü :)

Bugün sabah seraların sulama zamanıydı sabah erken kalkıp bu işi hallettim fotoğraflar biraz karışık fakat idare ediverin :) yorumlarınızı esirgemeyin :) şimdiden teşekkürler :)

Önce TDB Ve Bikaç Ekipmandan;

Bu İkisi Dün Öğle Saatinde Çekildi

ndeh.jpg

krff.jpg

Güne Dinlenerek Başlayan Td ' miz :)

9ovz.jpg

Bunlarda Fazlalıkları :)

c9du.jpg

600Lt ve 400Lt ' lik Pulverizatörlerim 600Lt ' lik olan Toros Marka Diğeri 'Kale Makina'dan

htxm.jpg

pzkx.jpg

40Lt ' lik 3Bg Trifaze Dinamo Ve 30 Bar Kısa Stroklu Pompa

slvk.jpg

if2s.jpg

Motorlu Testerelerim Husqvarna ve Shindaiwa Marka

n7oc.jpg

Huqvarna 61

ej4z.jpg

Shindaiwa 488

8grk.jpg

Alet Edevatlar :)

fwzq.jpg

Gelelim Asıl Konumuza Gübreleme Bu Resimleri Atıcak Yer Bulamadığım İçin Buraya Attım Tekrardan Kusura Bakmayın..

Gübreleri Toprak Analizine Göre Kendim Karıştırıyorum Bunun İçin Amonyum Nitrat %33 Magnezyum Sülfat Potasyum Nitrat ve MAP Kullanıyorum

at5z.jpg

Toros Potasyum Nitrat

79fw.jpg

5b7y.jpg

MAP(Mono Amonyum Fosfat)

zxoh.jpg

Seralara Göre Ayrılmış Gübreler ve İlaç Dolapları

h6ig.jpg

rxp2.jpg

q9di.jpg

Ynt: Kubilay Tarım İşletmesin'de Sulama Günü :)

Bombus Arılarının İlaç Reçetesi:)

frwu.jpg

Peters Professional Piyasadaki En Kaliteli Damla Sulama Gübresi Gübre Alımının Zorlaştığı Durumlarda Kullanıyoruz...

vqq5.jpg

Bugün Uygulanan Bitki gelişi Düzenleyicisi Gold Gibb Ve %5 Bakır Sülfat Çözeltisi

s8ll.jpg

cz0b.jpg

Sulama Havuzu

y2el.jpg

Kusura Bakmayın Bir Anda Upload Yapamıyorum...

Gübre Karışımı...

yeop.jpg

7kze.jpg

Azot Eksikliği Ve Meyve İriliğinde Sıkıntı yaşadığımız Durumlarda Üre Kullanıyoruz

rtbs.jpg

İz Element ve Eddta Şelatlı Demir Gübre İçerisinde 250Gr Dozunda Karıştırıyoruz

c2dx.jpg

Tavuk Kümeslerim.. :)

1lrz.jpg

Sulama Kuyusuna Doğru Bir Görüntü

hz0t.jpg

Ve Sulama Kuyusu 20 Metre Derinlikte En Az 50 Yıllık Bi Kuyu Elle Kazılmış Ve Babamın Dedesi Bu Kuyunun Taş Duvarlarını Ördükten Sonra İçine Düşüp Vefat Etmiş

iygy.jpg

Resimler Bu Kadar Bi Kaç Video Var Birazdan Paylaşıcam...Yorumlarınız İçin Teşekkürler :)

Kolay Gelsin Kubilay, Paylaşım İçin Teşekürler...
Ürünleriniz Bereketli Olur İnşallah...

Bizde Su Olduğu Ve Çekilmeye Başladığı İçin Su Kuyusu Dikkatimi Çekti Benimde :)
50 Metre Ve Elle Kazılmış Dedin Galiba ?
Suyu Kaç Metreden Çekiyorsunuz ?

Çağrı link=topic=69900.msg797440#msg797440 date=1384956043' Alıntı:
Bol bereketli olsun kubilay,bilmediğimiz işler :) Ama hiç sevmem bahçe bostan işlerini :D

saolasın :) hepsinden tatlı oluyo parası ;D

omerfarukkoc link=topic=69900.msg797441#msg797441 date=1384956114' Alıntı:
Kolay Gelsin Kubilay, Paylaşım İçin Teşekürler...
Ürünleriniz Bereketli Olur İnşallah...

Bizde Su Olduğu Ve Çekilmeye Başladığı İçin Su Kuyusu Dikkatimi Çekti Benimde :)
50 Metre Ve Elle Kazılmış Dedin Galiba ?
Suyu Kaç Metreden Çekiyorsunuz ?

saolasın ömer :) inşallah bereketli olur :)
yok 50 metre değil 20 metre elle kazılmış
su çekişimiz şuan 20 metrede fakat sizde olduğu gibi su çekilmesi derdimiz var her geçen yıl azalıyo su yüksekliği bu yılki ölçümde 75 cm su çıktı tabanda, o yüzden dalgıç pompa koyamıyoruz yetersiz kalıyo santrifüj veya kademeli pompa kullanıyoruz onunda elektrik maaliyeti çok yüksek fakat yapabilcek bişey yok derin kuyuda açtırmıyolar dsi sulama bölgesinde olduğumuzdan tek beklentimiz kuyunun kururmaması

ByFreST0N link=topic=69900.msg797453#msg797453 date=1384957741' Alıntı:
O kuyulardan bizim buralardada çok var dahada su var Allah eksik etmesin.Kolay gelsin sanada

saolasın :) allah eksik etmesin.bizim kuyudaki eksilmenin sebebi dsi ' nin derin kuyusu var 2 tane aynı şerit üzerinde 1 ' er km arayla sıkıntı yaşamamızın sebebi bu tabi kuyunun gözü çok eski artık kapanmaya yüz tutmuşta olabilir ama bunların olması demek bizim sıkıntı çekmemize yol açar

kubilay07 link=topic=69900.msg797442#msg797442 date=1384956710' Alıntı:
saolasın :) hepsinden tatlı oluyo parası ;D

saolasın ömer :) inşallah bereketli olur :)
yok 50 metre değil 20 metre elle kazılmış
su çekişimiz şuan 20 metrede fakat sizde olduğu gibi su çekilmesi derdimiz var her geçen yıl azalıyo su yüksekliği bu yılki ölçümde 75 cm su çıktı tabanda, o yüzden dalgıç pompa koyamıyoruz yetersiz kalıyo santrifüj veya kademeli pompa kullanıyoruz onunda elektrik maaliyeti çok yüksek fakat yapabilcek bişey yok derin kuyuda açtırmıyolar dsi sulama bölgesinde olduğumuzdan tek beklentimiz kuyunun kururmaması
:D

kolay gelsin kubilay zehir ve alet edavat yerleri güzelmiş. pulverizatörleriniz küçükmüş 1000 1500 kg olanları daha uygun değilmi, bizim burada genelde o şekil. sizin bu gübre karışım işi farklı galiba biz varilin içinde devirdayımlı su ile karıştırıyoruz. kabak biber var mı sizde?

ali_durmuş link=topic=69900.msg797626#msg797626 date=1384969884' Alıntı:
kolay gelsin kubilay zehir ve alet edavat yerleri güzelmiş. pulverizatörleriniz küçükmüş 1000 1500 kg olanları daha uygun değilmi, bizim burada genelde o şekil. sizin bu gübre karışım işi farklı galiba biz varilin içinde devirdayımlı su ile karıştırıyoruz. kabak biber var mı sizde?

öncelikle sağolasın :) ilaç doolaplarını 4 yıl önce babam yapmış eurogap sertifikası alınca sertifikasyon kuruluşu yaptırmış alet edevat yerleride geçen yıl kendim elimden geldiğince yaptım alet felan aldım koydum biçoğu kayboldu fakat az buçuk var bişeyler :)

pulverizatörler küçük evet yeni model pompalar ilk çıktığı zamanlarda almıştık traktör için olanı traktörü satıncada mobil tip olan 400lt liği aldık 400ltlik parseller küçük olduğu için oldukça yeterli geliyo aslında fakat tüm parseller aynı anda ilaçlanınca yetersiz kalıyo tarktör için olanı değiştirmeyi düşünüyoruz az buçuk bahçe var bi atomizör almayı düşünüyorum(çift yönlü kullanım kolaylığı olduğundan dolayı)

gübre işine gelince toprak analizinde tavsiye edilen gübreleri kullanıyoruz 1 aylık gübreleri toz haldeyken karıştırıp yapılacak sulama sayısına göre hesaplayım az az kullanıyoruz o yüzden önce katı halde iken karıştırıyoruz

kabak biber değilde domates var bende 5 dekar cam serada gelecek yıl biber yapmayı düşünüyorum bu yıl yapacaktım fakat biber yapan çiftçi çok bölgede dolayı ile para etmiyor bu yıl bide domateste denetim kalktı ihracat için cazip geldi farklı parsellere domates yaptık 4-5 çeşit fiyatlar şuan için uygun daha hasada giremedim inşallah böyle devam eder..:)

ali kuzu link=topic=69900.msg797631#msg797631 date=1384970312' Alıntı:
Paylaşımın için teşekkürler. Çalışmaların prensipli ve kaliteli olmuş iyi çalışmalar...

teşekkür ederim :) prensip olmadıktan sonra verim ve kazançta olmuyor..