Td90d mısır tarlasına alabora çekiminde

Ynt: Td90d mısır tarlasına alabora çekiminde

tahir link=topic=69923.msg797676#msg797676 date=1384972648' Alıntı:
teşekkürler
Tokmakcı link=topic=69923.msg797685#msg797685 date=1384972985' Alıntı:
kolay gelsin abi , yorum yapmam gerekirse ben pek sağlıklı bulmuyorum burda da yapan var mısır ekilen yerin arkasına rotovatör sonra da ekim , pek sağlıklı olacağı düşüncesinde değilim tarla zaten çiğnenmiş durumda serteliyor , rotovatör de her ne kadar üstünü kabartsada altta epey sert bi zemin oluşturuyor , kök salınımı zorlaşıyor bu sefer de . bu benim düşüncem belki de yanlıştır bilemem :)
teşekkür ederim yok ben ekim yapmayacagim burayı pulluk ile süreceğim pulluk sapları tıkamasın diye alabora çektim_
omerfarukkoc link=topic=69923.msg797705#msg797705 date=1384974643' Alıntı:
Ve Aleykum Selam Abi, Kolay Gelsin... Mavişi Uzun Zamandır Görmüyorduk, Alabora da Tam Uygunmuş ;)
Saol ömer ekip maviş sulamaları bitirdik bundan sonra tarla hazırlamaları başlar_

Kolay gelsin. Hangi vitesle çektiniz makinayı? Ağır tip goblede benzer bir iş çıkarır, neticede pulluk tıkanmaz ama sapları bunun kadar da parçalamaz. Tabanda sıkışma olsada toprak kuru olduğundan ve hemen bu işlemin akabinde sürüleceği için çok sorun olacağını zannetmiyorum. Sadece bu makina ile fazla mazot yakmış olursun.

ydincbayram link=topic=69923.msg797715#msg797715 date=1384975692' Alıntı:
Kolay gelsin. Hangi vitesle çektiniz makinayı? Ağır tip goblede benzer bir iş çıkarır, neticede pulluk tıkanmaz ama sapları bunun kadar da parçalamaz. Tabanda sıkışma olsada toprak kuru olduğundan ve hemen bu işlemin akabinde sürüleceği için çok sorun olacağını zannetmiyorum. Sadece bu makina ile fazla mazot yakmış olursun.
:saol abi pullukla gittim pulluk sapları tıkadı bıcakların araya yığıyor oda baya zor oluyor ondan dolayı alabora çektim 2nin2si ile çektim abi