büyük lastiğe demir battı yardım

arkadaşlar öncelikle hepinize bol mahsüllü ve bereketli günler dilerim benim traktörün (üniversal453)arka lastiğine köşebent demiri battı bugün tam tekerin orta yerinde havası hemen indi yaklaşık 5-6 cm bi delik açıldı acaba bunun tamiratı olur mu yoksa yeni lastik mi almam lazım daha önce bu tür bir iş başından geçmiş olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirlerse sevinirim

Ynt: büyük lastiğe demir battı yardım

çok genişse tekrar açılıyor. bizim tekerde dönerken balya makinesinin köşesine sıkışmış kesmişti tekeri yama yaptılar ama sonradan atıyor. 1 ay sonrada zaten patlatma çekerken ara kolu koptu patlatmanın ayakları 2 tekeride birden yardı komple değiştirmek zorunda kaldık.

Kaplamacılar sıcak kaynak yapar 100 TL gibi para alır, iç lastiği yamatırsın olur biter, 13 cm kadar taş yardı lastiği kaynatıp 5 yıl kullandım, 2 teker remork ile 6 buçuk ton yük attığımda oldu.

eski çıkma arka lastiğin varsa 50-60 cm civarında enine testereyle kesip keskin bir bıçaklada şamralden biraz kalın kalana kadar törpüleyerek kendin get yapabilir (lastikle şamrel arasına koyabilirsin) veya lastikçilerde kendinden yapışmalı get yapışyırtabilirsin iç lastiğide lastikçide SICAK yapıştırmayla yamatabilirsin. iki tekerlekli römork veya ağır ekipman kullanıyorsan yara nekadar büyürse ömrü o kadar AZALIR. Yara büyükse çıkma veya kaplama lastikte düşünülebilir. kolay gelsin.

burada kaplamacı yok ama duyduğum kadarıyla bi lastikçi yapıyormuş yama heralde 7-8 saat kalıyomuş lastik makinada kaplamacı nasıl yapar oda aynı şey mi bilmiyorum

memduh44 link=topic=69931.msg797690#msg797690 date=1384973281' Alıntı:
burada kaplamacı yok ama duyduğum kadarıyla bi lastikçi yapıyormuş yama heralde 7-8 saat kalıyomuş lastik makinada kaplamacı nasıl yapar oda aynı şey mi bilmiyorum
Kauçuk doldurup sıcak ütüde tuttuyor, sonra fazlalık kısımlarını kabaca yontuyorlar,

o zaman iş sana kalıyor kendi becerinle halletmelisin o kadar zor bir olay değil dış lastiğe geti ayarladınmı kolayı kalır. parça satan bir dükkana gidip sıcak kaynak istiyorum diyeceksin en iyisi 63 jet markalı yapıştırmadır. sıkma aletini de istemeyi unutma. şamrali zımpara ,törpü vb bir aletle patlak yerin etrafını temizleyip sıcak kaynağı yarığın üstüne koyup aletinle sıkıyorsun soğuduktan sonra sıktığın yeri gevşetiyorsun.o kadar.