erkunt 80lık mi? valta a75 mi? mf 3075mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
04.10.2008
4,134
195

[size=10pt]merhaba arkadaslar.. bizde bi nh td85 ve bide fiat 640 var.. 640 ıda degişmeyi düşünüyoruz kabinli ve 4x4 traktör almayı düşünüyoruz.. bunuun için göze çarpan adaylara bakınca şuanda cevreden erkunt 80 ligi ve 70 liginden valtra a75 ten ve mf 3075i duyuyoruz.. sizce bunların 4x4 leri içinde en iyisi hangisi yakıtta ve çekişte. fiyatına göre en uygunu hangisi kullanan arkadaslar tecrubelerini paylaşırsa sevinirim.. erkunt kullanıcıları cok memnun yakın köyde bitane 285mf sini satıp aldı 6-7 aydır kullanıyor çok memnun. valtra hakkında pek bi bilgim yok ama tipleri özellikle cok hoş tasarımı falan çekişi ve yakıtı konusunda tam bilgim yok.. ama valtra cok yakıyor diye duydum. mf3075 te komsumda vardı agır işte calıştırmadı hiç ama baya memnundu sattı tekcekerini 2006da 32bin ytlye almıştı yine 32binytlye sattı ikinci eli iyi olduguna göre gercekten iyi olabilir.. ama gercekten tarafsız ve dogru bilgileri paylaşırsanız herbirinin iyi ve kötu özelliklerini kullananlar ve bilenler söylerse güzel olur.. özellikle yakıt ve cekiş konusunda dogru bilgiler alırsam cok sevinirim :D[/size][size=10pt][/size]

Ynt: erkunt 80lık mi? valta a75 mi? mf 3075mi?

walla birader bence hem fiyat konusundan hemde yakıt konusundan erkunt 80 ama alırsan sıfır al derim 2008 weya 2009 olsun ama yinede sen bilirsin

arkadasa katılıyorum valtralar cok yakabılır tam bı bılgım yok bunuda soyleyım masseyle erkunt arasındansa erkuntu sana onerırım bısım burda kullananlar cok memnun hem az yakıyo he iyi cekıyo dıyolar!

Walla bizim köyde biri aldı aldı Valtra.A75ti yakıtla başedemedi adamlar 1 ayda sattılar sıfır almışlardı.Ama bilemiyorum.Genelde köyde küçük motorlar kullanıldığı için ona göre çok gelmiş de olabilir.

A75 kullanıyorum . konfor ve kalite bakımından özelliklede hidrolik teşkilatının kullanışlığı ve kalitesi ile erkunt yanından bile geçemeyeceği gibi mf nin de daha iyi olduğunu sanmıyorum . ama yakıt konusuna gelince erkunttan fazla yakacağına garanti verebilirim . 75hp konusunda ise dört silindirli bir makine tercih etmenizdede yarar sağlayabilir düşüncesindeyim .

erkuntdan uzak dur derım ben bıde balya falan yapacaksan hıc sokulma ne kadarda zf sanzıman deseler ıse yaramaz nımet70sı kullnan bas edemıyor arızasından yınede kendın bılırsın deyınce kavga dovus cıkmazmıs .......yah..

ASARCIKLI link=topic=7882.msg82961#msg82961 date=1223544591' Alıntı:
erkuntdan uzak dur derım ben bıde balya falan yapacaksan hıc sokulma ne kadarda zf sanzıman deseler ıse yaramaz nımet70sı kullnan bas edemıyor arızasından yınede kendın bılırsın deyınce kavga dovus cıkmazmıs .......yah..
sen ne gazel okuyorsun hayri bizimkilerde hiç öyle bişi yok oda sizin massey gibi çarpma olmasın :D

ASARCIKLI link=topic=7882.msg82961#msg82961 date=1223544591' Alıntı:
nımet 70 kım bu kardes arızasından kurtulamayan:? bu arada adam 70 demıor 80 servet dıor...

Benimde Valtralar hakkında fazla bilgim yok ama bana sorarsan MF 3.075 ' i önermem ayrıca sizde TD85 varmış siz ondan daha düşük bir güçte traktör arıyorsanız benim önerim Erkunt Nimet 70T ' dir ama fiyatı bence biraz pahalı şu anda 4wd kabinli lüks fiyatı 57.900 fakat yakıt konusunda çok ekonomik çekişide baya iyi bizim burada bi tane Bereket 60 var adam çok memnun adam ormanda çalışıyor traktörle o kütükler dolu römorkları banamısın demiyor çekiyormuş....
Bide Tümosanlara bak derim çünkü Fiyatları ucuz , ekonomik , güçlü ve saglam traktörler 65.80 veya yeni tasarım 75.80 lerede bakabilirsin.

Bence bu saatten sonra MF ' ye bakma derim.Çünkü malum,durumunu herkes biliyor aldıktan sonra sıkıntı çekebilirsin.

ben sana mf yi gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum fakat phantomunu al yani 2005 ve üstü modeller düz leride iyi çekişte fark yok fakat kabini daha lüks daha rahat kullanışlı bende 3085 var tek ve çift çeker çok memnunum çekişten yana bir kaygın olmasın. mf yeniden türkiye piyasasına giriş yapıyor internet sitesi filan bayileri açıldı 2009 da farklı bir mf gelecek zaten eskiden beri ikinci eli de iyi gider fakat erkunt yada valtranın ikinci eli pek gitmez herşeyi düşünürsek ben sana mf al derim

[size=10pt][size=10pt]erkuntun 80lık çift çeker lüx modeli nasıl sizce güzel görunuyor arka çamurlugu biraz sıradan.. mf yakıt konusunda iyi degil snaırım öle anlıyorum valtrada öle.. fiyat ve performans acısından sanırım yine en uygunu erkut ne dersiniz.. ama gercekten zor aralarında secim yapmak.. erkunt 80lıgın lux modelinin 2. elini uygun bulabilirmiyiz veya piyasasını bilen varmı nekadardır 1000saati doldurmamış bi erkunt???[/size][/size]

ben bunlardan hiç birini kullanmadım ama etraftan duyduklarıma göre içleerinde en cazibi Valtra A 75 bulabilirsen İTHALlerinden al ama bulamazsan MF 3.075 al derim ben MF 3.075 Phantomlar çok güzel gerek tasarım gerek performans... 3.075 Phantomlar performans olarak eski 3.085 lerden daha iyi manevrasıda güzel...

erkunttu cevreden sordum bi kullanıcı diyoki 9-10 gazla kullanacaksın erkuntu ozaman cok verim alırsın cok iyi cekiyor patinaj yok ama cok gazla iş göremessin diyor.. cok az yakıyormuş bana gel bi hafta sonu deneyelim dedi bakalım vakit bulursam gidip bi zat test edecem :)) şahane diyor baska şey demiyor :))

valtra ile erkunt kıyaslamasından genel kanı olarak erkuntun tercih edilmesinin fiyatından başka tek bir sebebi varsa eğer bende bu işi bilmiyorum demektir... kendi motorum olduğu içinde söylemiyorum bunu arkadaşlar .... beni bilen bilir az çok ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...