LS'ler tek tek dökülüyor

Ynt: LS'ler tek tek dökülüyor

zehriduman link=topic=69976.msg798458#msg798458 date=1385117889' Alıntı:
ben zaten bu makinaları gördüm peş para etmiyeceğini anladım ilk görüşde nasıl anladın dersen uzakdan bakılınca dökümünün kalitesi anlaya biliyorsun eyer anlıyorsan işden birde yanına gidip özelliklerine ve kullanılan malzemeye baktınmı makina adama çağırıyo diyorki beni alma alırsan ocağına incir ağacı dikilir ama kullanıcı ucuza traktör aldım deyip seviniyo sonrada yaslara bürünüyo ;) eskiler derdiki ucuz etin tiridi olmaz anlş-*s
ne marka traktör alalım o zaman arkadaş Fent mi alalım döküm de var kalitede var ne motorlar açıldı yeni yeni dizlerini dövdüler alanlar ben hiç pişman olmadım bişey demiyorum sadece kullanmadan hiç kimse bi traktörü bilemez

arapörenli link=topic=69976.msg798287#msg798287 date=1385067370' Alıntı:
geçen yıl bursa fuarındaki ls indiriminden sonra köye yaklasık 10 adet ls girmişti.motorlar ilk yılında dökülmeye basladı ve sahıplerı dert yanıyor.şu anda bayı ile anlasmaya calısıyorlar
evet yazında ne yazdığın belli 10 girmiş 10 da ilk yılda dökülmüş hepsi dert yanıyormuş gid körasanda da koşuyor ls yi 3 tane yaptı kapısında adam

mecidiyeli link=topic=69976.msg798466#msg798466 date=1385119924' Alıntı:
evet yazında ne yazdığın belli 10 girmiş 10 da ilk yılda dökülmüş hepsi dert yanıyormuş gid körasanda da koşuyor ls yi 3 tane yaptı kapısında adam
ben körhasanı fln bılmem köyümü bilirim.adam daha hafta sonu motorumu isterım dıyordu naptılat nettıler bılemem.bugun koye gıdıcem sonuç nedır ne degıldır yazrım

arkadaslar buyuklerini bilmiyorum ama bendeki r50 2009 model ikinci el aldık aldıktan sonra baskı balatayı değiştirdik birde sokremeci arıza yaptı onu değiştirdik ikisi 700 liraya maal olmustu gecen yıl
su an icin sıkıntı yok ama ikincii el aldık önceki sahibi nasıl kullandı bilmiyoruz bu sorunlarıda ona baglıyoruz duzgun kullanıldığında sorun olacagını dusunmuyorum ama aksam kahvede diğer arkadaslarla kimin ne yaktığını konusurken iyiki ls almısım diyorum

Arkadaslar bunu ls veya su bu marka diye sölemiyorum ama ³
30-40yillik traktorler hala ufak tefek ariza ve sadece motor rektefesi haric bole sikintilar olmuyor etrafimda mf olsun fiat olsun boyle ornekleri cok sizde gormusunuzdur ben cok taniklik ettim adamlar daha sanzimana anahtar degdirmemis calistigi saate gore traktorun yorgunluguna gore 5 sene 8 sene de bir mesala motor rekrefiyesi yapilmis ' ' ama bakiyoruz suanki traktorlere yerli ve yabanci uretimde sikintili teknoloji mi 40 sene ilerdeyiz 2013 yilindayiz neden bole oluyor euro motor tier4 yok deutz sisu iveco turbo cart curt deniliyor yakita bakiyoruz 40 sene onceki traktor daha az yakiyor cekisi daha guclu ariza vermiyor ben hayret ediyorum sebebini anlamis degilim bizim komsunun mf168 ligi var adam cocugunun ustune yemin ediyor sifir almis trenle almanyadan getirmis rahmetli dedemde dogrulamisti bunu daha anahtar degmemis en ufak bi vidasina bu avrupa motor simdiki de avrupa demek ki avrupada artik isin cilkini cikartti

ozvatan38 link=topic=69976.msg799427#msg799427 date=1385285648' Alıntı:
Arkadaslar bunu ls veya su bu marka diye sölemiyorum ama ³
30-40yillik traktorler hala ufak tefek ariza ve sadece motor rektefesi haric bole sikintilar olmuyor etrafimda mf olsun fiat olsun boyle ornekleri cok sizde gormusunuzdur ben cok taniklik ettim adamlar daha sanzimana anahtar degdirmemis calistigi saate gore traktorun yorgunluguna gore 5 sene 8 sene de bir mesala motor rekrefiyesi yapilmis ' ' ama bakiyoruz suanki traktorlere yerli ve yabanci uretimde sikintili teknoloji mi 40 sene ilerdeyiz 2013 yilindayiz neden bole oluyor euro motor tier4 yok deutz sisu iveco turbo cart curt deniliyor yakita bakiyoruz 40 sene onceki traktor daha az yakiyor cekisi daha guclu ariza vermiyor ben hayret ediyorum sebebini anlamis degilim bizim komsunun mf168 ligi var adam cocugunun ustune yemin ediyor sifir almis trenle almanyadan getirmis rahmetli dedemde dogrulamisti bunu daha anahtar degmemis en ufak bi vidasina bu avrupa motor simdiki de avrupa demek ki avrupada artik isin cilkini cikartti
hocam sızın dusunce dogru .. yeni motorlar cok teferruatlı dolayısı ıle arıza oranı yuksek ... dt olsun cok ceksın dıyoruz balata dayanmıyor . balatayı halledıyorlar sanzıman tasımıyo .. onu hallet yakıt artıyo :D motor a turbo at ıntercool at hararet baslıyo .. vs vs vs gıdıyo ıste

ertac sahın link=topic=69976.msg799438#msg799438 date=1385287447' Alıntı:
hocam sızın dusunce dogru .. yeni motorlar cok teferruatlı dolayısı ıle arıza oranı yuksek ... dt olsun cok ceksın dıyoruz balata dayanmıyor . balatayı halledıyorlar sanzıman tasımıyo .. onu hallet yakıt artıyo :D motor a turbo at ıntercool at hararet baslıyo .. vs vs vs gıdıyo ıste
abi bu sorunların tefarruatla ilgisi yok aslında. Bir traktör üreticisi motoru x markadan şanzımanı z markadan difransiyeli a markadan alıp birleştirirse traktör üretmiş olur ewt ama sorunlu bir traktör üretmiş olur. He hepsi aynı marka olmak zorunda değil ama şanzımanla difransiyelin kesinlikle aynı olması veya uyumlu üretilmesi lazımki traktör verimli çalışsın ve arıza oranı azalsın.

ertac sahın link=topic=69976.msg799438#msg799438 date=1385287447' Alıntı:
abi haklisinda tek ceker olarak bu konuyu tartisalim eski traktorle yeninin arasnda bence hic fark yok ikiside 8+2 vites 540 devir mesala marka vermek istemiyorum bi fark varsa motorunda oda daha iyi olmasi lazim turbosu pompasi diyorumya ben anlamadim bu isi aklima tek gelen avrupa bile yerliyi gectim artik eski kalitede uretmiyor

ozvatan38 link=topic=69976.msg799454#msg799454 date=1385289437' Alıntı:
abi haklisinda tek ceker olarak bu konuyu tartisalim eski traktorle yeninin arasnda bence hic fark yok ikiside 8+2 vites 540 devir mesala marka vermek istemiyorum bi fark varsa motorunda oda daha iyi olmasi lazim turbosu pompasi diyorumya ben anlamadim bu isi aklima tek gelen avrupa bile yerliyi gectim artik eski kalitede uretmiyor
kalıte uretım polıtıkası olabılır .. zamanımız kullan at donemı ... kımse omurluk makıne yapmaya calısmıyor artık her sektorde boyle ..

aynı marka ve aynı model de olsa ozellık demek yakıt tuketımı demek .. bı hıdrolık dıreksıyon bı klıma bı hıdrolık otomatıgı bunlar hep ekstra yakıt demek

ertac sahın link=topic=69976.msg799463#msg799463 date=1385290946' Alıntı:
kalıte uretım polıtıkası olabılır .. zamanımız kullan at donemı ... kımse omurluk makıne yapmaya calısmıyor artık her sektorde boyle ..

aynı marka ve aynı model de olsa ozellık demek yakıt tuketımı demek .. bı hıdrolık dıreksıyon bı klıma bı hıdrolık otomatıgı bunlar hep ekstra yakıt demek
aynen abi katiliyorum sana eski traktorlerinmotoru kabortasi govdesi kitap gibi duruyor yani ben saglamim korkma beni hayvan gibi kullan dercesine sozun gelimi ama simdikiler sanki cit kirildim gibi guven vermiyor bana benim sahsi dusuncem

Bizim bölgede 5 adetten fazla var ve nedense hiç birinde bir sorun yok birisi balyada kullanıyo, silajda kullanan var pancar söken ve yükleyenler var, taş toplamada kullananlar var, ve en kötüsüde topragımız çok sert ve yagmur nadiren yagar yani tarla şartlarımız çok kötü olmasına ragmen hiç bi sorun yaşamıyoruz hepsi 1000 saati çoktan doldurdu. Yakıt çok diyosunuzda kusura bakmayın ama biride gidipte pompa ayarını yaptırmayı hiç düşündümü veya ekipmana göre devir aralıgını kullanmayı bilen varmı ki? yada birisi demiş çiftte arkayı dagıttı diye şöle bişey diyim olmaz degil olabilir ama çok zor bişey diyosunuz ...tamam kötü yanları var yol bozuksa çok zıplıyo veya kabini biraz dar ama gayette güzel traktörler..kıyaslamaya giderseniz hepsinin birbirinden iyi yada kötü yanları var...

İlker bey niye yeni traktore pompasini ayarlatiyorum ben sifir almisim arkadas benim hicbiyerini ayarlatmamam gerekir adi ustunde sifir traktor herseyi ayarli gelmesi lazim benim bu traktore rutin bakim haric en assa 3000 saat binmem grekmezmi ?

tabi öle olması gerekir ama çok yakanlar için dedim ..isterseniz ayarlatmayın ve sonrada çok yakıyo demeye devam edin sonuçta siz kullanıyosunuz bunu bn hakssızsınız demiyorum. ama olabiliyo yani biz ayarlattıkmı hayır yakıt nasıl derseniz ortalambi yakıtı var ne çok nede az ,taş makinası kullanananın birisi çok yakıyo dedi mf 3635 de var bu kişinin ama ls den çok yaktı aslında normal şartlar az yakması gerekir 3 silindir bi traktör ki ölede normalde az yakıyo ama yüke bindiginde ls den çok yaktı ve pompa ayarını yaptıktan sonra düzene bindi..

ilkertetik link=topic=69976.msg799476#msg799476 date=1385293846' Alıntı:
tabi öle olması gerekir ama çok yakanlar için dedim ..isterseniz ayarlatmayın ve sonrada çok yakıyo demeye devam edin sonuçta siz kullanıyosunuz bunu bn hakssızsınız demiyorum. ama olabiliyo yani biz ayarlattıkmı hayır yakıt nasıl derseniz ortalambi yakıtı var ne çok nede az ,taş makinası kullanananın birisi çok yakıyo dedi mf 3635 de var bu kişinin ama ls den çok yaktı aslında normal şartlar az yakması gerekir 3 silindir bi traktör ki ölede normalde az yakıyo ama yüke bindiginde ls den çok yaktı ve pompa ayarını yaptıktan sonra düzene bindi..
y
İllaki ama iste sifir alipta en ufak ariza olunca kahvede carsida bak sifir traktor aldi servisten cikmiyo gibi izlenim oluyor buda sahibinde olumsuz etki birakiyor

ozvatan38 link=topic=69976.msg799478#msg799478 date=1385294705' Alıntı:
y
İllaki ama iste sifir alipta en ufak ariza olunca kahvede carsida bak sifir traktor aldi servisten cikmiyo gibi izlenim oluyor buda sahibinde olumsuz etki birakiyor

abi sen onları boşwereceksin sonuçta para senin mal senin denemeden bilemessin (deneme yanılma yöntemi) ..