Tarım ve Su Arıtma Alanında Suudi Arabistan(Sizler İçin Altyazıyı Kendim Yaptım)

Ynt: Sizler İçin Türkçe Alt Yazı Yaptım.

öncelikle emeğine eline koluna sağlık :) güzel bi paylaşım olmuş :)

videoyu tam izlemedim atlata atlata izledim fakat bu bile yetti çiftçi olarak kendimizi had safhada geliştirmemiz ve artık her fırsatta ağlamayı bırakmamız gerektiğini bir kez daha anladım tamam çiftçi olarak durumlarımız iç açıcı değil fakat verimli arazilerimiz ve fazlası var...

kubilay07 link=topic=70013.msg798754#msg798754 date=1385149556' Alıntı:
öncelikle emeğine eline koluna sağlık :) güzel bi paylaşım olmuş :)

videoyu tam izlemedim atlata atlata izledim fakat bu bile yetti çiftçi olarak kendimizi had safhada geliştirmemiz ve artık her fırsatta ağlamayı bırakmamız gerektiğini bir kez daha anladım tamam çiftçi olarak durumlarımız iç açıcı değil fakat verimli arazilerimiz ve fazlası var...
yorum için teşekkürler..İnşallah yenilerinide yapacağım tabi izleyen yorum gönderen olursa..

Emeğine sağlık Cebrail.Çöl ortasında alınan verimlere bakılınca insan imreniyor nede olsa.
Herşey enerjide bitince bir yerden sonra verimli araziyede sahip olunsa pekde birşey yapılamıyor işin açıkcası.
5 liraya dayanan mazot fiyatının üstüne kilosu 2 tl ye yaklaşan gübre de eklenince arazi ve su ne kadar bol ve bereketli olsada üratilen üreteni tatmin edecek meblağlar bırakmıyor sonuç olarak.
Bize de avrupanın süper lüks tarktörlerini ve çölün ortasında yetiştirilen buğdayları uzaktan seyretmekten gayrı birşey kalmamış oluyor. :(

fetullah aksu link=topic=70013.msg798769#msg798769 date=1385150504' Alıntı:
Emeğine sağlık Cebrail.Çöl ortasında alınan verimlere bakılınca insan imreniyor nede olsa.
Herşey enerjide bitince bir yerden sonra verimli araziyede sahip olunsa pekde birşey yapılamıyor işin açıkcası.
5 liraya dayanan mazot fiyatının üstüne kilosu 2 tl ye yaklaşan gübre de eklenince arazi ve su ne kadar bol ve bereketli olsada üratilen üreteni tatmin edecek meblağlar bırakmıyor sonuç olarak.
Bize de avrupanın süper lüks tarktörlerini ve çölün ortasında yetiştirilen buğdayları uzaktan seyretmekten gayrı birşey kalmamış oluyor. :(

abi, enerji ve gübre fiyatları maalesef yüksek sattığın malın para etmemesi çok farklı bi olay zaten ben değinmek istemedim sonra siyasi mercilere kayıyo konu hoş olmayan gerilim ortamları oluyo bunlara şahit olmamak ve sebebiyet vermemek için inşallah bu yorumdan sonrada öyle durumlar çıkmaz :)

kubilay07 link=topic=70013.msg798775#msg798775 date=1385151002' Alıntı:
abi, enerji ve gübre fiyatları maalesef yüksek sattığın malın para etmemesi çok farklı bi olay zaten ben değinmek istemedim sonra siyasi mercilere kayıyo konu hoş olmayan gerilim ortamları oluyo bunlara şahit olmamak ve sebebiyet vermemek için inşallah bu yorumdan sonrada öyle durumlar çıkmaz :)
Bende farkındayım ama ben kimsenin adını vermedim siyasi olarak verdiklerim hep rakam ve bunlar memleketin gerçeği neticede.

Ynt: Sizler İçin Türkçe Alt Yazı Yaptım.(Tarım ve Su Arıtma Alanında Suudi Arabistan)

hermes link=topic=70013.msg798784#msg798784 date=1385151975' Alıntı:
video için teşekkürler ceprail güzel olmuş alt yazı.
sağol abi..yine alt yazılı videolar yaparım ama tabi istek,talep olursa..

Ynt: Tarım ve Su Arıtma Alanında Suudi .(Sizler İçin Altyazıyı Kendim Yaptım)

Bu adamlardaki teknoloji ,azim Türkiye ' de varmı :S Yokluğun neler yaptırdığına bakın.Bide paranın tabi :)

rocky link=topic=70013.msg798823#msg798823 date=1385154443' Alıntı:
Bu adamlardaki teknoloji ,azim Türkiye ' de varmı :S Yokluğun neler yaptırdığına bakın.Bide paranın tabi :)
onlardaki azim bizde fazlasıyla var ama biz daha bilmiyoz çünkü biz daha onların durumuna düşmedik..
Aslında o video yeni bir video değil çok eski bir video ...

öncelikle elline emeğine sağlık kardeşim...adamlara helal olsun o çöl şartlarında bile ürün yetiştiriyorlar ve verim alıyorlar...bizde ise kat ve kat daha verimli araziler olduğu halde imkanları değerlendirmiyoruz...demek ki azim hırs hedef olduktan sonra yapılamayacak bir şey yok :)

Ynt: Tarım ve Su Arıtma Alanında Suudi Arabistan(Sizler İçin Altyazıyı Kendim Yaptım)

kardeşim eline emeğine sağlık

bu adamların verdiği desteği bizim çiftçilerimiz alabilse Türkiye de tarım ve hayvancılık çok ileride olur

TrakyaliOkan link=topic=70013.msg798836#msg798836 date=1385155020' Alıntı:
öncelikle elline emeğine sağlık kardeşim...adamlara helal olsun o çöl şartlarında bile ürün yetiştiriyorlar ve verim alıyorlar...bizde ise kat ve kat daha verimli araziler olduğu halde imkanları değerlendirmiyoruz...demek ki azim hırs hedef olduktan sonra yapılamayacak bir şey yok :)
sağol .yorum için teşekkürler..aynen azim ve hırs olduktan sonra aşılamayacak engel yoktur..

aribas link=topic=70013.msg798894#msg798894 date=1385165041' Alıntı:
kardeşim eline emeğine sağlık

bu adamların verdiği desteği bizim çiftçilerimiz alabilse Türkiye de tarım ve hayvancılık çok ileride olur

sağo abi ..Yorum için teşekkürler....evet abi bizim devleet desteği biraz az veriyor..

ali şen link=topic=70013.msg798897#msg798897 date=1385172786' Alıntı:
Zahmet edip emek vermişsin Cebrail paylaşım için çok teşekkürler valla helal olsun adamlara.
sağol abi..yorum için teşekkürler...

Mustaf-a link=topic=70013.msg798928#msg798928 date=1385195252' Alıntı:
Emeklerine sağlık. Teşekkürler.
Ne demek ben teşekkür ederim..Yorum için sağol abi..

Ynt: Tarım ve Su Arıtma Alanında Suudi Arabistan(Sizler İçin Altyazıyı Kendim Yaptım)

paylaşım için teşekkürler cebrail emek vermiş uğraşmışsın güzel olmuş. videoyuda yorumlamak gerekirse araplar ile biz kıyaslanamayız. onlarda petrol var para var su toprak yok. bizde para yok su ve toprak var. buna göre paran varsa teknolojiyi sonuna kadar kullanır suda çıkarırsın deniz suyunuda arıtırsın. ama paran yoksa ve yetiştirdiğin üründe para etmiyorsa sürünür gidersin.

Nobran link=topic=70013.msg799010#msg799010 date=1385210839' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler cebrail emek vermiş uğraşmışsın güzel olmuş. videoyuda yorumlamak gerekirse araplar ile biz kıyaslanamayız. onlarda petrol var para var su toprak yok. bizde para yok su ve toprak var. buna göre paran varsa teknolojiyi sonuna kadar kullanır suda çıkarırsın deniz suyunuda arıtırsın. ama paran yoksa ve yetiştirdiğin üründe para etmiyorsa sürünür gidersin.
Yorum için teşekkürler abi..söyledikleriniz hakkında haklı sayılırsınız..

ranger link=topic=70013.msg799081#msg799081 date=1385224056' Alıntı:
Güzel payalaşım Cebrail eline sağlık para olunca çölde buğdayda yetişiyormuş meğer.
Yorum için teşekkür ederim..eee hani derler ya abi paranın açamayacağı kapı yok diye ..

eline sağlık cebrail güzel bir video çoğu arkadaşların ve abilerin dediği gibi ektin para etmiyor ve akaryakıt ve gübre pahalı olunca bizim işimiz zor da nereye kadar gider bu işler