BLACK&DECKER Basınçlı Yıkama Makinesi --- Tozu , Çamuru Siler Atar :)

BLACK&DECKER Basınçlı Yıkama Makinesi --- Tozu , Çamuru Siler Atar :)

Bugün babam antalya Koçtaş dan geldiğinde boş gelmemiş , istediğim makineyi almış , vede istediğim markayı :) Araba ve traktör temizlemek için yeteceği kanaatindeyim :) köpük aparatı , çamur temizleme aparatı kutusundaydı , vede kampanya varmış Koçtaş da , 70 tl değerinde ki Araba temizleme Süpürgesi hediyeymiş , oda Black&Decker , test edip göreceğim bakalım etkilimi , 125 bar bu arada :)

wp2013112300920131123235838.jpg
wp2013112300620131123235716.jpg

wp20131123002.jpg

wp20131123001.jpg

Ynt: BLACK&DECKER Basınçlı Yıkama Makinesi --- Tozu , Çamuru Siler Atar :)

hayırlı olsun , bu tarz makinaların hortumları genelde 5 m , buda kısa geliyor bana göre , acaba bunlara daha uzun hortum takılır mı? Takılsa performansta kayıp olur mu?

ufukk link=topic=70054.msg799380#msg799380 date=1385254447' Alıntı:
hayırlı olsun , bu tarz makinaların hortumları genelde 5 m , buda kısa geliyor bana göre , acaba bunlara daha uzun hortum takılır mı? Takılsa performansta kayıp olur mu?
sağolun teşekkürler. pek bilgim yok ama mesafe uzadıkça basınç etkisi düşer diye düşünüyorum . gerçekten kısa hortumu.
dustero link=topic=70054.msg799381#msg799381 date=1385254548' Alıntı:
Hayırlısı olsun yanlız o makina 125 barı görmez bende pw2100 var oda görmüyor :)
Nasıl görmez , kaç barlık sizinkisi acaba ?

Tokmakcı link=topic=70054.msg799382#msg799382 date=1385254681' Alıntı:
sağolun teşekkürler. pek bilgim yok ama mesafe uzadıkça basınç etkisi düşer diye düşünüyorum . gerçekten kısa hortumu.Nasıl görmez , kaç barlık sizinkisi acaba ?

Sürekli elde makinayı gezdirmek gerekiyor böyle kısa olunca , daha uzun hortumlularında parası uçuk

ufukk link=topic=70054.msg799380#msg799380 date=1385254447' Alıntı:

bu marka makinalar çok nazik hortumu değiştirirken muhakkak kırarsın boru dişlerini ve yedek parçası ateş pahası. hasarsız takabilsen bile ciddi performans kaybı olur.

en
dustero link=topic=70054.msg799384#msg799384 date=1385254843' Alıntı:
bu marka makinalar çok nazik hortumu değiştirirken muhakkak kırarsın boru dişlerini ve yedek parçası ateş pahası. hasarsız takabilsen bile ciddi performans kaybı olur.
en iyisi almamak o zaman :)
köydeki benziklikte para atınca çalışan yıkama makinası koymuşlar , işimizi görüyor :)

Tokmakcı link=topic=70054.msg799382#msg799382 date=1385254681' Alıntı:
sağolun teşekkürler. pek bilgim yok ama mesafe uzadıkça basınç etkisi düşer diye düşünüyorum . gerçekten kısa hortumu.Nasıl görmez , kaç barlık sizinkisi acaba ?

150 bar olması lazım ama alakası yok 2100 dediği 2100watt elektrik gücü 1600 olanda 1600watt. çamuru çıkarmakta biraz uğraştırıyor basınç az geliyor janttaki lekeleri çıkarırken epey oyalıyor çıkmıyor değil ama epeyce bir zaman alıyor. hevesinizi kırmak gibi olmasında keşke almadan evvel konu açsaydınız öneri isteseydiniz benim bu tarz makinalarda tavsiyem karcher ve bosch. Black&decker hernekadar hesapta italyan gözüksede çin üretimli bir makine ve yedek parçasıda cep yakıyor şahsen benim yandı.

Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Bizde zamanında böyle bir makina almıştık. Ama sonradan pek performansın traktörlerde iyi olmadığını gördük ve bozuldu gitti zaten. Bayadır çok pis olduğunda köydeki benzinlikte traktörleri yıkıyorduk. En sonunda bu sene bir tane büyük oto yıkama aldık Omax marka 200 bar. Eskiden herkes arabasını, traktörünü yıkamaya üşeniyordu. Heleki pis olunca, şimdi ise azcık kirlensin hemen tazikli ile yıkıyorlar. Eskiden hepsi bana kalıyordu. Fırçala dur. Bugün bir tane arkadaşın traktörü, 3 tanede kendi arabalarımızdan yıkadık. Eskiden olsa kimse uğraşmazdı...:D

Hayırlı olsun, böyle pratik ürünleri seviyorum, benzinlik 15 km olunca biraz sıkıntı oluyor, hala 20 senelik tüyü kalmamış fırça ile uğraşıyorum traktörün çamurlarında :)

bende ufak bir makine var çok rahatlık doğrusu .
Tekirdağ Çerkezköy de kurtarıcı olarak askerlik yapmıştım, hakikaten çok zorludur çamuru trakyanın . noo-*-s

adige link=topic=70054.msg799394#msg799394 date=1385271785' Alıntı:
bende ilk baslarda boyle ıkı kucuk makına yaktım cok calısmaya gelmıyor ısınınca sogutman gerekıyor sonradan nobili marka makıneyı aldık 3 4 yıldır sorunsuz calısıyor
Güzel makina , fiyatı 2.000 tl nin üzerinde sanırım.

alipasalierkan link=topic=70054.msg799388#msg799388 date=1385256692' Alıntı:
Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Bizde zamanında böyle bir makina almıştık. Ama sonradan pek performansın traktörlerde iyi olmadığını gördük ve bozuldu gitti zaten. Bayadır çok pis olduğunda köydeki benzinlikte traktörleri yıkıyorduk. En sonunda bu sene bir tane büyük oto yıkama aldık Omax marka 200 bar. Eskiden herkes arabasını, traktörünü yıkamaya üşeniyordu. Heleki pis olunca, şimdi ise azcık kirlensin hemen tazikli ile yıkıyorlar. Eskiden hepsi bana kalıyordu. Fırçala dur. Bugün bir tane arkadaşın traktörü, 3 tanede kendi arabalarımızdan yıkadık. Eskiden olsa kimse uğraşmazdı...:D
Fiyat 2000 tl üzerindeymiş , iyi mal iyi para :)
Uzul yıllar idare eder.

Herkese yorumları için teşekkürler , Dün tarlada çamurdan dolayı kral epey batmıştı , biraz önce yıkadım ki benim şahsi yorumum ısınma veya zorla çıkar ma gibi birşey le karşılaşmadım , çamur çıkarma aparatı çok güzel miş :)

Tokmakcı link=topic=70054.msg799401#msg799401 date=1385279599' Alıntı:
Herkese yorumları için teşekkürler , Dün tarlada çamurdan dolayı kral epey batmıştı , biraz önce yıkadım ki benim şahsi yorumum ısınma veya zorla çıkar ma gibi birşey le karşılaşmadım , çamur çıkarma aparatı çok güzel miş :)
Bu işten en karlı kral çıkmış :)

Hayırlı Olsun, 2-3 Sene evel BİM ' den almıştık halen daha sorunsuz çalışıyor
Black Decker ' ında ondan kaliteli olduğunu düşünüyorum. ok-*-s
Güle güle kullanman dileğiyle....

ufukk link=topic=70054.msg799403#msg799403 date=1385281205' Alıntı:
Bu işten en karlı kral çıkmış :)
Toros da var tabi abi :)
ugur_husky link=topic=70054.msg799406#msg799406 date=1385281440' Alıntı:
sağolun
üsame link=topic=70054.msg799409#msg799409 date=1385281551' Alıntı:
Hayırlı Olsun, 2-3 Sene evel BİM ' den almıştık halen daha sorunsuz çalışıyor
Black Decker ' ında ondan kaliteli olduğunu düşünüyorum. ok-*-s
Güle güle kullanman dileğiyle....
sağolun.inş sorunsuzca kullanırız hayırlısı artık.

hayırlı uğurlu olsun abi :) bizdede var bunlardan önceden babama alalım alalım diyordum ne gerek var diyordu sonra gitmiş almış hiç sormadan soruşturmadan oda pek hoşma gitmiyor küçük geliyor çamurları falan kaldıramıyor :)