SELAM ARKADAŞLAR BENİM YENİ YAPTIRDIGIM 60BAŞLIK KAPALI AHIRIM VAR

arkadaşlar ahırı yeni yaptırdım ilk baharında kısmet olursa montofon montoron kırması simentel simentel kırması hayvan alçaz işallah ahırın içinide ortadan yemlemeli 2 tane sağda 2 tane solda padoklu bölmeler var padokların içinde serbes dolasım olcak hayvanlar ben hayvanları yazın otun yeşilin bol olduğu yüksek yaylalarımız var 4 ay boyunca yada yaylada yaya bildiğim kadar orda mera yaylımı yapip yem maliyeti olmadan yayladan sonrada içeri çekip 4 boyunca besi yapma düşüncesindeyim sizce mantıklımı fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim saygılar

Ynt: SELAM ARKADAŞLAR BENİM YENİ YAPTIRDIGIM 60BAŞLIK KAPALI AHIRIM VAR

bende Ardahanlıyım aklımdaki metodu yapıyorsun hayırlı olsun.merada şap filan olmazsa çok güzel gelişir sonra 4 5 aylık bi besiden sonra kesime yollayacam

valla açıkçası orasını bende bilmiyorum biz aşılarını felan yaptırıp tedbirini alıp götürcez yaylaya kısmet olursa ondan sonra ne olur orası şansa artık

Meracılık mera güzel verimli olunca çok güzel birde iklim uzun süre uygun olunca en ucuz hayvancılık süper.
Bunun peşinden işletmede güzel bir besi, tabi dediğin gibi uygun et ırkları ile.
İşletmeye kaba ve kesif yemi uygun zamanda en ucuz şekilde stoklamalı, ama kendin üreterek ama satın alarak.
Güzel olur bilgin tecrüben varsa dahada iyi, yoksa bu işi çevrende başarılı yapanları takip et .
İşin işletmen hayırlı olsun Allah yardımcın olsun.

Hayırlı olsun.Her hayvancının gönlünde yatan ahır tipi.Uygun şartlardan kastettiğiniz nedir?Fotoğraflarınızı ve paylaşımlarınızı bekliyoruz :)

Ahırınız Hayırlı Uğurlu Olsun, Maliyet Ve Hayvan Sağlığı Açısından da En Uygun Yöntem Budur Bence... İşlerinizde Kolaylıklar Dilerim, İyi Çalışmalar...

ahırın boyu 23 metre enide 12 metre duvar yükskligide 3 buçuk metre yerden tavanın en yüksek yeride 5 metre havadar bi ahır yaptırdığımı düşünüyorum ahırın ortasına hiç direk kullanılmadı çatısı asma demir makaslardan yapıldı

durgun_arif link=topic=70074.msg799781#msg799781 date=1385325747' Alıntı:
ahırın boyu 23 metre enide 12 metre duvar yükskligide 3 buçuk metre yerden tavanın en yüksek yeride 5 metre havadar bi ahır yaptırdığımı düşünüyorum ahırın ortasına hiç direk kullanılmadı çatısı asma demir makaslardan yapıldı
Foto yukleme imkaniniz varmi?

resimler inşaat halindeki resimler yazın cekmiştim bende onları gönderdim ben şuan istanbuldayım 20 gün sonra köye gitcem ozaman bitmiş halini ceker yüklerim görmek istiyen arkadaşlar için

resim gönderilmiyor neden olduğunu bilen varmı şöyle bi yazı çıkıyor karşıma üzgününüz link paylaşamazsınız mesaj sayinız yeterli değil diye

hayırlı olsun doğrusu bende merak ettim şu ahırı 2011 de bende yaptım ahır boy 35m eni 10m ebatların da yanındada açık besisi var onunda boyo 25m eni 15m yarı catılı yaklaşık 100000 tl yi geçti