26 Kasım 2013 Demre'nin Hali...

Arkadaşlar gece saat 01:30 civarlarında başlayan şiddetli yağış-fırtınamsı rüzgar ve önce yağmurla karışık başlayıp sonrasında doluya dönüşen rüzgarlı ve rüzgarsız 30 dk boyunca yağan dolunun açtığı zararlar gün ile beraber ortaya çıktı demre ' nin genelinde dolu zararı var tüm çiftçilerimize geçmiş olsun allah beterinden korusun ...

NOT:uykusuz bi gece geçirdim gözümü hiç kırpmadım bu yıl sigorta poliçemi yenilememiştim allaha bin şükür bende bir zarar yok ama o dolular camları kırarken bütün emeğimizi bir gecede zayi ederken bizim elimizden birşey gelmiyor ya sadece bize izlemek ve allaha dua etmek kalıyor insanoğlunun bu kadar çaresiz ve acınası bir durumu yoktur sanırım sadece durup allahtan merhamet dilemek geliyor elimizden

Fotoğraflar alıntıdır arkadaşlar kendim arkadaşlarıma geçmiş olsuna gitmeme rağmen elim bi türlü fotoğraf çekmeye gitmedi o insanlar o durumdayken fotoğraf çekmek zor geliyor insana...

yinede bir yerlerden hulup paylaştım sizler için

wc2y.jpg

yfho.jpg

2yf0.jpg

mrv1.jpg

2qv8.jpg

dbre.jpg

so8e.jpg

ooy9.jpg

j6uk.jpg

bils-*- bils-*-

Ynt: 26 Kasım 2013 Demre'nin Hali...

Cihan_özece link=topic=70115.msg800412#msg800412 date=1385457169' Alıntı:
geçmiş olsun.tam bi felaket olmuş.alah yardımcıları olsun gerçekten zor bi durum.

saolasın abi evet tam bir felaket allah hepimizin yardımcısı olsun en zor durumda sigorta poliçesini yenilemeyenler ve sigorta yaptıramayanlar için...

tahir link=topic=70115.msg800413#msg800413 date=1385457253' Alıntı:
Rabbim beterinden saklasin gecmis olsun

amin saolun...

geçmiş olsun kardeşim mal canın yongası ne kadar üzül sende Allah ' tan gelene yapılacak bir şey yok Allah beterinden saklasın
naylondan olan seralarda bir zarar yok gibi duruyor naylon dahamı iyi yoksa

yanlız adam link=topic=70115.msg800427#msg800427 date=1385458974' Alıntı:
geçmiş olsun kardeşim mal canın yongası ne kadar üzül sende Allah ' tan gelene yapılacak bir şey yok Allah beterinden saklasın
naylondan olan seralarda bir zarar yok gibi duruyor naylon dahamı iyi yoksa

saolasın abi evet allahtan gelene boynumuzu eğmekten başka çaremiz yok naylon seralar biraz daha avantajlı cam seralara göre hem esnemesinden dolayı biraz daha toleranslı hemde dolu delip geçtiği zaman kopan naylon parçaları altındaki ürüne zarar vermiyor cam serada böyle bi durum söz konusu değil kırılan camlar ürünleri keserek geri dönüşü olmayan zarar veriyor cam seranın hemen bir tadilatıda söz konuşu değil naylonların 1 saat gibi kısa sürede yenilenmesi mümkün...camda hasara en az 3 gün sürüyor onarım işleri...

m_koyuncu70 link=topic=70115.msg800443#msg800443 date=1385461803' Alıntı:
Kardeşim geçmiş olsun hepimiz üzülüyoruz cana gelmesinde mal bir şekilde kazanılır Allahım korusun daha büyük afatlardan

saolasın...benim en çok üzüldüğüm nokta zarar görenlerin büyük çoğunluğunun tarım sigortası bulunmaması...

Geçmiş olsun tüm çiftçi we üreticilerimize....

Kubilay aferin sana ince düşüncen için, bende kötü bir olayda yok foto yok wideo çekenlere ifrit olurum, hiç de izlemem öylede bir huyum war....

Konya ' da arka blokta Zümrüt apartmanı bir akşam üstü çöktü, hiç bir zaman gidip izlemedim izlemem de anla yani...

İnsanların zor mücbir durumdaki hallerini izleyenlerin we hatta kayıt altına alanların eline ne geçer hala çözebilmiş değilim...

Milletimin bu huyunu sewmiyorum....

Hermiyas link=topic=70115.msg800555#msg800555 date=1385481712' Alıntı:
Geçmiş olsun tüm çiftçi we üreticilerimize....

Kubilay aferin sana ince düşüncen için, bende kötü bir olayda yok foto yok wideo çekenlere ifrit olurum, hiç de izlemem öylede bir huyum war....

Konya ' da arka blokta Zümrüt apartmanı bir akşam üstü çöktü, hiç bir zaman gidip izlemedim izlemem de anla yani...

İnsanların zor mücbir durumdaki hallerini izleyenlerin we hatta kayıt altına alanların eline ne geçer hala çözebilmiş değilim...

Milletimin bu huyunu sewmiyorum....

saolasın abi bu akşam bir daha anladım kahvede otururken benim başıma gelse ne yapardım bilmiyorum o kadar zor durumda olan insanlar varki icar tutupta peşin para verenimi rarsın yoksa kendinin olupta iskelet sera kalanımı ararsın en kötüsüde onarım için kullanılacak malzemeler karaborsaya düştü cam macun tozu bezir vs vs usta zaten bulunmuyor usta işini halletsen bile malzeme kara borsada adam tutturabildiği fiyata satıyor belediye toplatmış piyasadan malzemeleri uygun fiyata ve vadeli olarak ödeme seçenekleriyle çiftçilere sunacakmış diye duyduk kesin birşey yok seçim önüya yaparlar bişeyler... çiftçiye bari faydası olsa bu seçimin..
rica ederim abi böyle olması gerekiyor zaten bu fotoğraflarıda demre ziraat odası çekmiş hasar tespiti için

tümosan 8095 link=topic=70115.msg800558#msg800558 date=1385482032' Alıntı:
geçmiş olsun.canınız sağ olsun.
inanın üzüldüm fotoları görünce.

saolasın cümlemizin canı sağolsun

alipasalierkan link=topic=70115.msg800559#msg800559 date=1385482137' Alıntı:
Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun...

saolasın erkan amin..

GENÇ EYMIRLİ link=topic=70115.msg800562#msg800562 date=1385482260' Alıntı:
geçmiş olsun. Allah beterinden korusun

saolasın amin