MERLO STANDI AGRITECHNICA 2013 by alper4u

Arkadaşlar 12-16 Kasım 2013 tarihlerinde Almanya ' nın Hannover şehrinde düzenlenen dünyanın 1 numaralı tarım fuarı Agritechnica ' ya katıldım.Tüm holleri gezme imkanım olmadı ama elimden geldiğince fotoğraf çekmeye çalıştım.Umarım beğenirsiniz.Bu konuda MERLO standını göreceksiniz.

m99n.jpg

opkj.jpg

w4dx.jpg

24x8.jpg

40kd.jpg

rosr.JPG

aehk.JPG

rzq1.jpg

v37w.jpg

4sg2.jpg

ualj.jpg

q0ss.jpg

_SON_

Ynt: MERLO STANDI AGRITECHNICA 2013 by alper4u

Teşekkürler Alper, eline sağlık....

4ncü we 5nci fotoğraflarda görünen Merlo MultiFarmer 40.9 CS ' nin hastasıyım...

Özellikleri traktör we kepçe bir makine de ön kuyruk mili, pto we 7 ton arka hidrolik kapasitesi war, Hidrostatik şanzıman, Tier 4, 150hp en son Sisu Motor wardı üzerinde şimdi ne war bilmiyorum...
.
Henüz daha lansmanı yapılmadı 4 yıldır Eima, Sima derken fuar fuar geziyor prototip daha testleri bitirip satışa çıkarmadılar..

Aha makine bu:

THE new Multifarmer 40.9CS, a large tractor with a telescopic boom, is proof of Merlo’s supremacy in technological innovation.
It’s as strong as a carthorse, and it was designed to epitomise the concept of versatility in all handling and lifting operations, both indoor and in the open field.
It offers the same speed and power as a farm tractor, and additionally it is equipped with a telescopic boom which allows loads of up to 4,000kg to be handled at a height of up to 9m.
Multifarmer 40.9CS is equipped with a 7,000kg rear three-point linkage, as well as with front and rear full-power mechanical PTOs.
This model comes as standard with the unique hydro-pneumatic CS cab suspension system .

De Multifarmer 40.9 cs en 50.8 cs is het nieuwe top model in de Multifarmer reeks. Deze nieuwe verreiker heeft een hefvermogen van 4 tot 5 ton en een maximale hefhoogte van 9 meter. Voorzien van een TierIIIB motor van 115 kW/156 pk - 609 Nm koppel mag u topprestaties verwachten.

eigenschappen:
•Merlo CS: Cabine vering
•Motor 115 kW/156 pk
•Merlo CDC: dynamische lastcontrole
•Grote bandenmaat mogelijk 600/55R26.5
•Mechansiche aftakas (90% van het motorvermogen)
•Merlo CVT: continu variable transmissie van 0 tot 50 km/u
•Merlo EPD: Eco Power Drive: tot 30% minder brandstof verbruik

http://youtu.be/N6V2HUYeJAs

http://youtu.be/oyImvDNg_F8

http://youtu.be/3LnpJqTO3jo

Bunlarda eski modelinin tarla performansları:

http://youtu.be/pW_FGLrfynM

http://youtu.be/zx52GsobriQ

http://youtu.be/bENr6gchj_U

UÖZKAN.77 link=topic=70147.msg800797#msg800797 date=1385496470' Alıntı:
Şu makinaları normal traktörlerle +/- bi kıyas lazım ama daha kullanıcısına rastlamadık ki.. bide ÇOK pahalılar sanki..

Umut usta eski model MF 30.9 serisi özelleştirilen bütün TİGEM ' lerde war, distribütör arkadaşım olur tali bayilik falan da aldım ama Konya ' da pek bu tarz makinelere para wermiyorlar...

Kurumsal büyük çiftlik tarzı grup işletmeleri lazım bu makineleri alacak...Klasik yurdum çiftçisi almaz bu gibi ekipmanları...

MF 30.9 88.000€+KDW ciwarında idi en son bu 40.9 daha da pahalıdır...

Bu MF 40.9 CS ' yi şöyle düşünmek gerek yalnız onu da belirteyim...

150hp bir traktör ama 9 metreye 4tonu da kaldırabiliyor, 7 ton da hidrolik kapasitesi olan ithal bir traktör kaç para ise üstüne biraz koyup alınabilir yani :) Bu açıdan bakarsan hesaplı bile denilebilir, boom uzuyor, senin römorku 2-3 kepçede doldurabilir... Daha seri, daha çabuk...

Bana göre Claas Xerion alamıyorsam bunu alırım, yengeç yürüyüşü bile war bunda :)

@Hermiyas
Abi ben bizzat inceledim 40.9 ' un sen nasıl hastasıysan bende makineye aşık oldum.Makinede yok yok.Bütün parçaları kendileri üretiyorlarmış.Eğer hayvancılık yapmış olsam kesin böyle bir makine alırdım.Bu firmada bize özel sunum yaptılar.Bunun fiyatını sordum prototip olduğundan daha belli değil dediler lakin bir alt modeli için(herhalde bahsettiğin 30.9 olabilir 120hp demişlerdi yanılmıyorsam) 72bin euro fiyatı var dediler.Trakyada büyük 1-2 çiftliğe vermişler.
40.9 modeli 156hp yok yok özelliklerini zaten yazmışsın.Alınmayacak kadar yüksek fiyat değil diye düşünüyorum bu özelliklerde bilmem bana katılır mısın?

Ha unutmadan bu Telehandler makinelerinin mucidi Merlo ' nun kurucusu we halen sahibi olan Mr.Merlo ' dur....

Telehandler işinde İtalyanlar diğer Awrupa markalarına göre daha iyidirler...

alper4u link=topic=70147.msg800810#msg800810 date=1385497252' Alıntı:
@Hermiyas
Abi ben bizzat inceledim 40.9 ' un sen nasıl hastasıysan bende makineye aşık oldum.Makinede yok yok.Bütün parçaları kendileri üretiyorlarmış.Eğer hayvancılık yapmış olsam kesin böyle bir makine alırdım.Bu firmada bize özel sunum yaptılar.Bunun fiyatını sordum prototip olduğundan daha belli değil dediler lakin bir alt modeli için(herhalde bahsettiğin 30.9 olabilir 120hp demişlerdi yanılmıyorsam) 72bin euro fiyatı var dediler.Trakyada büyük 1-2 çiftliğe vermişler.
40.9 modeli 156hp yok yok özelliklerini zaten yazmışsın.Alınmayacak kadar yüksek fiyat değil diye düşünüyorum bu özelliklerde bilmem bana katılır mısın?

Alper, İsmim Murat memnun oldum tekrardan :) Hermiyas memleketimde geçen mitolojik bir efsanenin we o efsanedeki çocuğun adı....

Ewet MF 30.9 120hp Deutz motor wardı üzerinde yanılmıyorsam, ondan lansman zamanı çok da hesaplı werdiğimiz yerler oldu dedi getiren arkadaşım...

Alper şu açıdan bakacaksın bu özelliklerde ithal traktör kaç para Awrupa markalar diyelim ortalama olarak hesapla üstüne 15.000€ koy bence bunlar alınır bu açıdan bakmak gerek + özellikleri de cabası....

Ben kendi adıma haywancılık yapmasam bile tek traktör olarak alınır....Yanına normal küçük bir 120hp yardımcı traktör yeterde artar bile...

Açıkcası ben talibim zaten MF 40.9 CS ' nin satışını bekliyorum kafama koydum...:)

Traktörlere kepçe takıyoruz ama bunun werdiği performansı alamıyoruz....

Aynı hacmi bu makineler ile daha seri daha çabuk iş çıkartır dolayısı ile iş werimleri inanılmaz yüksek...

Welhasıl toplamda fiyatı dışında herhangi bir dezawantajı kesinlikle yok...

İçine binince biraz eğitim alıp kullanırsan ne demek istediğimi anlarsın yani sana katılmamak ne mümkün :)

Ha 40.9 war aynı özelliklerde 50.9 da war o daha duyurulmadı bile 5.000KG 9 metreye kaldırıyor...

Bu makine ile 8 Adet Büyük Saman Balyasını aynı anda taşıyabiliyorsun mesela...

Murat abi memnun oldum.Sen gerekeni yazmışsın.Gerekli eğitim almak lazım genel problem görüş açısından dolayı sağ ön tarafı genelde çarpıyorlarmış.Alışınca problem yok.Kepçelik işim olmadığından benim için fazla özellikli oluyor.
Merlo konusunda bize yardımcı olan kişi Burak Öztoygar. KOZA İş Makineleri.Yeri Ümraniye İstanbulda.Eğer istersen özelden telefon ve mail bilgilerini atabilirim her türlü sorunu sorabilirsin mesela ne zaman Türkiye ' ye gelecek vb.. :)

Düzeltiyorum arkadaşlar şu an üzerindeki motor Fendt ' in 300-400 we son olarak 500 serisinde kullandığı Deutz ' un meşhur 4.038 cc ' lik 4 Silindirli motoru war we ayrıca bu MF 40.9CS tam tamına 50km saat hıza ulaşabiliyor...

alper4u link=topic=70147.msg800824#msg800824 date=1385499443' Alıntı:
Murat abi memnun oldum.Sen gerekeni yazmışsın.Gerekli eğitim almak lazım genel problem görüş açısından dolayı sağ ön tarafı genelde çarpıyorlarmış.Alışınca problem yok.Kepçelik işim olmadığından benim için fazla özellikli oluyor.
Merlo konusunda bize yardımcı olan kişi Burak Öztoygar. KOZA İş Makineleri.Yeri Ümraniye İstanbulda.Eğer istersen özelden telefon ve mail bilgilerini atabilirim her türlü sorunu sorabilirsin mesela ne zaman Türkiye ' ye gelecek vb.. :)

:) Burağın cebi war zaten bende sağolasın....

30.9 zaten war geliyor, 40.9 u bekliyoruz sanırım önümüzdeki yıl gelir gibime geliyor ha sipariş olmadan getirilmez bu makine....

Walla bende gübre işinde gübreyi yüklesin dağıtsın gelsin diye düşünüyorum her işe yarayacak bi alet :)

Cihan_özece link=topic=70147.msg800840#msg800840 date=1385501629' Alıntı:
murat abi bunun en düşük donanımsız modelinden lazım bi tane :)

Tamam yarın ararım seni özelden telini yaz diyeceğim :) Yazmışmıydın yoksa...

Tam olarak ne iş yapacağını da ne istediğini de yaz...

Manitou ' nun neden kapasitesi yetmiyor? Ne bakımdan yetersiz geliyor...

Hermiyas link=topic=70147.msg800845#msg800845 date=1385502008' Alıntı:
Tamam yarın ararım seni özelden telini yaz diyeceğim :) Yazmışmıydın yoksa...

Tam olarak ne iş yapacağını da ne istediğini de yaz...

Manitou ' nun neden kapasitesi yetmiyor? Ne bakımdan yetersiz geliyor...
yazayım yinede abi :)
yapacağı iş 500/1000 kg paket slajı tırlara yükleme yapacak.
manitou biraz yorgun seri çalışmalarda yetersiz kalıyor.o yüzden firma değiştirmek istiyor.

Ha unutmadan.. Murat abi bizim römorku 2-3 kepçede biraz zor doldurur :)

Bizim elarabası 17 m3, şu Merlonun kova olsa olsa 1,5 m3 dür.. salladım ama o kadar..

Bide muhalefet olsun diye değil ama;

Traktör dahil iş makinalarında GÖRÜŞ AÇISI, HAKİMİYET çok önemli.. bu merlolarda ZAYIF duruyo..

Son olarak kepçeli iyi bi traktörün yapamayacağı neyi yapar bu makine desem? inşallah kızmazsınız :)

Herkese merhaba lar. Adım ercihan ve hem çiftçi hem esnafim. İş makisi olarak 2011 model sıfır aldığım dieci İcarus 40.17 telehandler im var piyasaya kiraya veriyorum. Fakat dieci nin agri-tech serisi ve merlo nun ağrı serisi tek kelime ile avrupa iyi bir marka traktore asla değişmem. Çünkü daha çık amaç ve kullanımı var birde öyle keyifi bir alet ki tarif edemem kullanıp çalışmanız lazım. Ben şimdi merlo nun bu makinesini 40.9 ü kesinlikle alacağım. Ciflifteki işlerimiz için bir çiftçi için mükemmel bir makine dir. Tavsiye ederim herkese.

https://youtu.be/7g7mc3XWCX0