30 lu döküm merdane hakkında

02.jpg

iyi forumlar herkese.
arkadaşlar yukarıdaki gibi 3 metre iş genişliğine sahip, sanırım 30 diskli oluyor ve küçük çaplı olan merdane fiyatı hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. (marka ve fiyat olarak). tek milli mi, yoksa ortadan 2ye bölünmüş, orta kısımda da yatakları olan merdaneler daha uzun ömürlü. bir de dişli merdaneler 2 tip gördüğüm kadarıyla. bazılarının dişleri daha yuvarlak, bazıları daha sivri, etki olarak fark yaratır mı?
sivri dişli
imalatimiz-ve-imalat-safhasi3-9073da0c-mzddz.jpg

yuvarlak dişli
660900179.jpg

03.jpg

Ynt: 30 lu döküm merdane hakkında

Abi dediğin döküm merdaneden bizde de var,bizdeki ortadan 2ye bölünmüş olanından.2,25 genişliğinde.Sanırım benim dediğim tipin yenileri 2000 lira civarında.Bizim mibzerler çekili olduğu için,bir çeki yaptırıp mibzerin arkasına takıyoruz ancak lastik tekerlekli olanından.Aşağıda fotolarını atarım.Biz bu sene 2,75 genişliğindekini 2500 liraya aldık.Arasındaki fark ne dersen biz mibzerin arkasına taktığımız için biraz daha hafif daha avantajlı oluyor.Toprak tavlı olunca sıkıntı çıkarmıyor.

Bana kalırsa eğer imkan varsa,lastik tekerli alıp bir şekilde mibzerin arkasına monte edilirse tek seferde iş bitmiş olur mazottan kazanç sağlanır.Aslında motor birşey yakmaz diye düşünülüyor ancak tam tersine boşta olduğu için çok hızlı gidiyosun aynı yolda gidermiş gibi mazot yakıyor :)

O son fotodaki cinsi ben ilginin disk tiller da görmüştüm sanki başka bu tarz merdanelerde kullanıldığını görmedim.

bunlar da fotoğrafları

Ynt: 30 lu döküm merdane hakkında

omerfarukkoc link=topic=70220.msg801991#msg801991 date=1385738535' Alıntı:
Çağrı Sizin Tekerlekli Olanla Normal Dişli Merdanenin Kullanımları Ekinde Çıkışta Farkediyor mu ?
Açıkçası döküm olan fazla yaygın değil sadece bizde vardı.Bizim gözlemimize göre bir fark yok.Lastiğin bence demire göre iyi yanı baharda çekenler için toprak yeteri kadar kuru olmazsa dişler yoluyor ekini döküm olanlarda.Lastiklerde öyle bir sıkıntı yok.

ertac sahın link=topic=70220.msg801997#msg801997 date=1385738744' Alıntı:
cagrı nın kı ıyı ıslenmeyen arazılerde kopru yapıyor ... dokum olanlarda o sorun daha az
Çekiye değil de hidroliğe takılırsa,veya ortasındaki milin içine yağ,su konulabiliyor.Üzerindeki hazneye de fotodaki gibi taşı koy,havaalanı gibi yapar.Ben birinin tarlasına çektim,abartısız futbol topu büyüklüğünde kesekler duruyodu tarlada.Üstünü taşla doldurdum,dümdüz çıkarttı :)