Massey Ferguson 3625'ten Buğday ekimi manzaraları, ekim,merdane ve gübre atma

Arkadaşlar herkese merhaba, Ben Forumda bu yönde paylaşımları çok önemsiyorum ve elimden geldiğince paylaşım yapmaya çalışıyorum, çünkü bu sayede birbirimizle bilgi alış verişinde bulunuyoruz, resimleri biraz fotojenik çekmek istedim :)

Mibzer Kurt marka 4 piston çıkışlı olarak traktöre bağlanıyor 2 tane klavuzlar 2 de iz bırakma yani elektronik iz bırakmalı 2,5 m, ben iz bırakmayı ilk defa uyguladım bu sene haftasonuda ekinlerin çıkışı fotoğraflıcam ...

uzynr.png

uzypr.jpg

uzyqq.jpg

uzywq.jpg

Ekin işlemi bitti, şimdi bu sene uygulamaya başladığım merdane çekme işleminden kareler, merdana ağır bi ekipman açıkçası hidrolikleri bukadar zorlamasını beklemiyordum 1 tonu geçik bir ağırlığı var.

uzyxw.jpg

uzzzg.jpg

uzz1g.jpg

uzz2q.png

uzz4b.png

Buda kışın girilmesi çok mümkün olmayan girsek bile tarlayı çok çiğnemek zorunda kaldığımız yerlere üre gübre uygulaması

uzzj9.jpg

uzzl8.jpg

uzzlm.jpg

Bu arada dostlar işler iyi gider ve bütçemi ayarlarsam traktörü büyütmeyi düşünüyorum bununla ilgili sizlerden önerilerinizi bekliyorum kafamda 5400 serisi yada 5600 serisi beklemek (5600 serininde en az 130,140 bin bandından kapıyı açması muhtemel) veya john deere 5r serisi var

Ynt: Massey Ferguson 3625'ten Buğday ekimi manzaraları, ekim,merdane ve gübre atma

Güzel fotoğraflar elinize sağlık.Biz merdaneyi senelerdir uygularız çıkışa çok etkisi var eğer ki tarla da iyi hazırlandıysa tek tek elinizle dikmiş gibi tohum bitiyor.Bizim mibzerlerimiz çekili,onun için mibzerin arkasına bir çeki yaptırıyoruz iki iş birden çıkmış oluyor.Merdane kaç m o kadar ağır olmaması lazım taş çatlasın 600 kg falan gelir yanlışınız olabilir mi ?

Ynt: Massey Ferguson 3625'ten Buğday ekimi manzaraları, ekim,merdane ve gübre atma

Çağrı link=topic=70227.msg801968#msg801968 date=1385736674' Alıntı:
Güzel fotoğraflar elinize sağlık.Biz merdaneyi senelerdir uygularız çıkışa çok etkisi var eğer ki tarla da iyi hazırlandıysa tek tek elinizle dikmiş gibi tohum bitiyor.Bizim mibzerlerimiz çekili,onun için mibzerin arkasına bir çeki yaptırıyoruz iki iş birden çıkmış oluyor.Merdane kaç m o kadar ağır olmaması lazım taş çatlasın 600 kg falan gelir yanlışınız olabilir mi ?

Teşekkür ederim :) aldığımız yer 900 kiloyu geçik dedi ve birçok marka içinden bunu önerdi şurda anladım yüklü mibzeri kaldırınca ve mibzeri kaldırınca tabi ne kadar kıstas olabilir ama traktör aynı derecede zorlanıyor, satıcının elindeki diğer merdanelerede baktım bu birazda ağır metalden yapılmış gibi geldi bu arada boyu 3 m

Güzel Fotoğraflar, Teşekkürler ;) Bereketli Olsun, Kolay Gelsin...
Güzel Verim Almışsınız, Tohum Neydi ? Sulu Tarım-Kuru Tarım ?

Merdanenin Ağır Olması Konusuna Katılıyorum, Sizin Merdanenin Tipinde Bi Merdane 780 ' in Önleri Yere Değer Değmez Götürüyor Tarlaya :)
Ne Kadar Merdane Traktöre Yakın, Kaldırmaz Önleri Diye Düşünülse de :)

Paylaşım için teşekkürler. ekip çok güzel. ben traktör olarak 5400 öneririm. 5430 yada 5445. parça açısından sıkıntı yaşamazsınız. hali hazırda bir altyapı var. zaten bindiğinde sen de anlayacaksın çok harika traktörler. bende bu tip merdane alacağım bu ara fiyatını mümkünse paylaşırsan çok sevinirim. fiyat uygunsa bu tip konya mallarından, eğer aynı paraya gelirse hayraboluda usta yapısı yaptırıcam, lastik iz kabartmalı ve arkası tırmıklı.

Arkadaşlar teşekkürler

GÜRKAN, merdane 4000 lira, zaten bayi ile takasa verirsem 5430 alırım hemde fazla zarar etmem :)

ÖMERFARUK, kuru tarım yapıyoruz, tohum avorio

ERTACSAHİN, bu yeni seriler hakkında biraz bilgi verirmisin fiyat seviyesi özellikleri gibi

saygılar...

Paylaşım için ellerinize sağlık, Traktör ve ekipmanlar çok güzel Maşallah. Bereketli ürünler dileğiyle....

Kolay gelsin, Mewlam gönlünüze göre wersin...

Fotoğraflar çok fotojenik kartpostallık olanlar war....

Fotoğraf çekiminde yetenek war, profesyonellik ya da eğitim falan war mı?

Çok teşekkürler dostlar. Allah hepimize bereketli bol kazanç nasip etsin, şunu anladım ekipmanları yeniledikce zamandan, yakıttan, tohum giderlerinden gerçekten tasarruf sağlıyorsun rahatlığı çabası, umarım tüm çiftçi kardeşlerim avrupa düzeyinde çiftçilik yapar ve para kazanır

Hermiyas link=topic=70227.msg802096#msg802096 date=1385748068' Alıntı:
Kolay gelsin, Mewlam gönlünüze göre wersin...

Fotoğraflar çok fotojenik kartpostallık olanlar war....

Fotoğraf çekiminde yetenek war, profesyonellik ya da eğitim falan war mı?

teşekkür ederim eğitim yok amatör olarak zaman buldukca giriş seviyesi bi makine ile çekim yapıyorum, bunları telefon ile cektim :)

hocam yanlış hatırlamıyorsam geçen sene almıştın makinayı memnunmusun bizim burda f serisi var çok kötü çekişi çok ağır ve hantal ayreten çok zıplıyo sende böle birşey varmı