hibe destekli traktör alımı

selamünaleyküm hibe destekli traktör almaya karar verdim öncelikle traktörleri fiyatlarını araştırdım kafama yatan erkunt servet 80,4 lükler oldu araştırdım site ilanlarında en pahalısına 71,000,00 tl istiyolar traktörün durumunu inceledim bu sitede ekonomik olduğunu yazmışlar kalktım Aksaray erkunt bayine gittim oraya oturtmuşlar havalı bir genç şartları konuşup fiyatı sorduğumda 95.000,00 tl çekmesinmı artı birde eski traktörünüzü almayız geri kalanı peşin alırız demesinmi dedim kardeş öncelikle sizin 95 bin çektiğiniz traktör internet sitelerinde 71 bin tl arasında tam 24 bin lira oynuyo artı benin 20 bin değerindeki traktörümüde almazsanız fark oluyo 44 bin tl sizinle anlaşmamızın imkanı yok dedim anlıycanız hibe bize değil bayilere sanırım siz ne diyosunuz yoksa bizim aksaray bayiimi doymuşda uçuyo.

Ynt: hibe destekli traktör alımı

doganaytekin link=topic=70231.msg802039#msg802039 date=1385741493' Alıntı:
selamünaleyküm hibe destekli traktör almaya karar verdim öncelikle traktörleri fiyatlarını araştırdım kafama yatan erkunt servet 80,4 lükler oldu araştırdım site ilanlarında en pahalısına 71,000,00 tl istiyolar traktörün durumunu inceledim bu sitede ekonomik olduğunu yazmışlar kalktım Aksaray erkunt bayine gittim oraya oturtmuşlar havalı bir genç şartları konuşup fiyatı sorduğumda 95.000,00 tl çekmesinmı artı birde eski traktörünüzü almayız geri kalanı peşin alırız demesinmi dedim kardeş öncelikle sizin 95 bin çektiğiniz traktör internet sitelerinde 71 bin tl arasında tam 24 bin lira oynuyo artı benin 20 bin değerindeki traktörümüde almazsanız fark oluyo 44 bin tl sizinle anlaşmamızın imkanı yok dedim anlıycanız hibe bize değil bayilere sanırım siz ne diyosunuz yoksa bizim aksaray bayiimi doymuşda uçuyo.
o bayi neyin kafasını yaşıyomuş yaw :) hiç dayak yememiş heralde hayatında ;D

birde eski traktörü almıyo onu sat gel diyo bende konyaya veya ankaraya gidip oradaki bayilerle konuşmaya anlaşmaya karar verdim nasip hayırlısı diyelim zaten bu hibeler çıkmadan simit zammı misali mibzerin kralını 4500 - 5000 e alıyorduk traktörlere 47 - 49 bin çekiyolardı nasıl olsa devlet ödüyo vur abalıya misali mibzerler 9ila 10 bin traktörlerde 85 ila 95 bin oldu ama ilahi adalette hesap sorulur vesselam

birde massey 3635 e karar verdim onlada 95 bin çekiyo eski 265 ide 20 hesaplıyo 95 denkdv siz 88 bin ikiye bölünce 44 bin 20 bizim traktör anlıycanız 24 bin verdimmi 3635 i alıyoz denedim çok güzel fakat yakıtta nasıl bilmiyorum

delihan link=topic=70231.msg802211#msg802211 date=1385756542' Alıntı:
hibe li traktör derken şartlar i ne acaba bu hibeli traktör aliminin
10 dönüm 5 yıl aspir kimyon çemen..... vb gibi ekimi fazla olmayan ürünlerden ekecen halkeğitimden bunun sertifikasını alıcan maliyeye bağkura ssk emekli sandığına borcun bankalarda kredin olmayacak kdv artı yarısını devlet karşılıyo aynı zamanda ekipmanının yarısınıda karşılıyo örneğin traktör 90 bin ekipman pulluk mibzer holder...vb o ekeceğin ürünlere uyumlu ekipman 10 bin lira toplam 100 bin bunun 8 lik kdv çıkarsa 92 bin bölü 2 eder 46 bin fakat bayiler rakamları çok şişirtiyo ama birkaç yerden teklif almanızı tavsiye ederim.

ugur_husky link=topic=70231.msg802564#msg802564 date=1385810443' Alıntı:
belgeyi alamıyoruz ki 15 kişi olmadığı için kurs açılmıyormuş bu nasıl bi durumdur ya
belgeyi almazsan zaten olmaz ama sürekli irtibat halinde ol tanıdığın varsa halkeğitimde ordan sana haber verirler sende yazılır alırsın

Gez kardeşim ayakların yarılıncaya kadar gez, bizim aksaray da genel anlamda söylemiyorum ama esnaflık yok abi, ticareti bilen yok bende şu fiyat alıyosan al almıyosan sen bilin anlayışı hakim yahu kardeşim üç aşşa beş yukarı karşındaki insanı kırmadan 10 kazanana kadar 5 kazan, 1 mal satana kadar 10 sat; ama adamın kafası basmıyor, kayseri, nevşehir, konya, kırşehir nereyi iyi biliyorsan git gez en fazla 2 saat bu dedigim yerler hem adamlar nakliye ücreti de almazlar en fazla yakıtını koyarsın. Aksaraya aldanma nere hesabına geliyorsa oraya git.
Haydi Allah ras getire...

hermes link=topic=70231.msg802580#msg802580 date=1385814501' Alıntı:
Gez kardeşim ayakların yarılıncaya kadar gez, bizim aksaray da genel anlamda söylemiyorum ama esnaflık yok abi, ticareti bilen yok bende şu fiyat alıyosan al almıyosan sen bilin anlayışı hakim yahu kardeşim üç aşşa beş yukarı karşındaki insanı kırmadan 10 kazanana kadar 5 kazan, 1 mal satana kadar 10 sat; ama adamın kafası basmıyor, kayseri, nevşehir, konya, kırşehir nereyi iyi biliyorsan git gez en fazla 2 saat bu dedigim yerler hem adamlar nakliye ücreti de almazlar en fazla yakıtını koyarsın. Aksaraya aldanma nere hesabına geliyorsa oraya git.
Haydi Allah ras getire...
erkunt bayii http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-erkunt-servet-80.3-luks-2012-model-4wd-hic-kullanilmamis-144926018/detay bu traktöre 90 bin çekti

hermes link=topic=70231.msg802580#msg802580 date=1385814501' Alıntı:
Haydi Allah ras getire...bende konya veya kayseriden almayı düşünüyorum

çok kazanmak istiyor o ama paranızı yedirmeyin aslında fiyatlar hiç tutmuyor 70e sordum nevşehirden 69000 dedi kayseri 65000 dedi kompresör seti dahi nevşehir 2000 kayseri 1250 lira bi standardı yok

çok kazanmak istiyor o ama paranızı yedirmeyin aslında fiyatlar hiç tutmuyor 70e sordum nevşehirden 69000 dedi kayseri 65000 dedi kompresör seti dahi nevşehir 2000 kayseri 1250 lira bi standardı yok

DemirdöğeN link=topic=70231.msg802797#msg802797 date=1385835199' Alıntı:
80.03 4 çekere adanada galeri 0 saatte 58 bin çekiyo linkini vereyim tıkla http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-erkunt-servet-80.3-luks-2012-model-4wd-hic-kullanilmamis-144926018/detay gör