nh tdd serisi traktörlerin kiliması hakkında bilgisi olan varmı

Ynt: nh tdd serisi traktörlerin kiliması hakkında bilgisi olan varmı

Abi Ben Bi Örnek Vereyim ;)

Ben Pancar Çekerken Sabah 05.30-06.00 Gibi Traktöre Biniyorum Malum Hava Soğuk Oluyor, Römorkları Kantara Götürmek İçin...

Traktörü Çalıştırdıgım Andan İtibaren Sıcağı da Açıyorum, Traktörü Römorka Baglayıp Garajın Kapılarını Kapatıp Tekrar Traktöre Geri Dönene Kadar Yaklaşık Bi 5-10 Dk Süre Geçiyor...
Sıcak Yerine Normal Sıcaklık Geliyor Bu Sürede ;)

Daha Sonra Kantara Doğru Yola Çıkarken Motoru 3. Vitese Atarken Kaynar Sıcak Gelmeye Başlıyor 2 Dk İçerisinde ;)

Motoru Yükte Çalıştırmadıktan Sonra Sıcak Gelmez ;)
Yükten Kastım Yüksek Devirlerde...

Rölantide Çalışırken İçeriye Sıcağı Üflemesi İçin Motorun Bi 10-15 Dk Çalışması Gerekiyor...

Benim Bahsettiğim TL-A Serisi... TD-D ' nin Klimasını Test Etme Fırsatım Olmadı Ama O Da Aşağı Yukarı Böyledir...

omerfarukkoc link=topic=70254.msg802323#msg802323 date=1385762413' Alıntı:
Abi Ben Bi Örnek Vereyim ;)

Ben Pancar Çekerken Sabah 05.30-06.00 Gibi Traktöre Biniyorum Malum Hava Soğuk Oluyor, Römorkları Kantara Götürmek İçin...

Traktörü Çalıştırdıgım Andan İtibaren Sıcağı da Açıyorum, Traktörü Römorka Baglayıp Garajın Kapılarını Kapatıp Tekrar Traktöre Geri Dönene Kadar Yaklaşık Bi 5-10 Dk Süre Geçiyor...
Sıcak Yerine Normal Sıcaklık Geliyor Bu Sürede ;)

Daha Sonra Kantara Doğru Yola Çıkarken Motoru 3. Vitese Atarken Kaynar Sıcak Gelmeye Başlıyor 2 Dk İçerisinde ;)

Motoru Yükte Çalıştırmadıktan Sonra Sıcak Gelmez ;)
Yükten Kastım Yüksek Devirlerde...

Rölantide Çalışırken İçeriye Sıcağı Üflemesi İçin Motorun Bi 10-15 Dk Çalışması Gerekiyor...

Benim Bahsettiğim TL-A Serisi... TD-D ' nin Klimasını Test Etme Fırsatım Olmadı Ama O Da Aşağı Yukarı Böyledir...

ömer bu anlattıgın şekildeyse aşagı yukarı 15-20 dk bu klimadan(fandan) sıcak va gelmesini ummayalım biz :)
misal sabah kalktık bi tarlaya bakalımda gelelim dedik bindik traktöre hava soguk tarla da diyelim 5 km mesafede
zaten bu şekilde evde tarlaya varana kadar traktörede çok yüklenemeyecegimize göre sıcaklıkta gelmez biz tarlaya varınca tekrar kontagı kapatıp ineriz aşagı gezeyim tarlayı deriz yarım saat gezsek traktör tekrar sogur ve eve dönüşte tekrar aynı şeyler olur ve sonuç
bizler üşüdügümüzle kalırız
gerçi kar kış pek olmaz bizim burda hatta kar hiç olmaz 40 yılda bir yagar belki ama olsun sonuçta bu aletin ismi klimaysa klimadan beklentim sıcak lazımsa sıcak soguk lazımsa soguk üflemeli sadece fanla olacak iş degil bu bence

Cihan_özece link=topic=70254.msg802329#msg802329 date=1385762629' Alıntı:
bi tümosan alaydın yaz kış sıcak üflüyo zaten sorunun ortadan kalkardı :D
haklısında yazında yanardık busefer cihan :)

bu akşam bu fan sisteinden anladıgım şu oldu

kışın soguk günlerde evden çıkarken kalın giyeceksin kazak mont pantolonun altına içlik falan
sonra traktöre binip gideceksin sonra 15-20 dakika sonra kabin içi ısınmaya başlayınca striptiz yapar gibi yavaş yavaş üzerindekileri çıkaracaksın en son içlikle kalacaksın lazım olursa onuda çıkarıp donla kalacaksın olayın çözümü bu :D
tek sorun soyunurken kabinin içinde ortaya birtane striptizcilerin sarıldıgı direkten lazım
malum üretici firma onu koymayı unutmuş yada maliyet artmasın diye koymamış :D

Abi Biz Buralarda Bu Sıcağı Bekleme Süresini Dert Etmiyoruz Siz Orda Platform Traktör Kullanıyorsunuz, Biz Napalım Ya :)
O Bekleme Süresi En Baba Araba[Taksi] ' de Bile Oluyor Yani Yapacak Bişey Yok :)
Birinde 20 Dk Olur Birinde 5 Dk Olur Orası Ayrı...

omerfarukkoc link=topic=70254.msg802353#msg802353 date=1385764434' Alıntı:
Abi Biz Buralarda Bu Sıcağı Bekleme Süresini Dert Etmiyoruz Siz Orda Platform Traktör Kullanıyorsunuz, Biz Napalım Ya :)
O Bekleme Süresi En Baba Araba[Taksi] ' de Bile Oluyor Yani Yapacak Bişey Yok :)
Birinde 20 Dk Olur Birinde 5 Dk Olur Orası Ayrı...

zaten ben aslında sadece kendimi degil soguk memleketlerde yaşayanlarıda düşündügümden bu olayda bukadar üstüne düştüm bu konunun
nigde ve konyada yıllarım geçti bilirim nasıl soguk oldugunu hadiz biz idare ederizde osmaniye yine iyide soguk memlekette yaşayanlar neyapacak :)