Zetor 7211 Hakkında

Ynt: Zetor 7211 Hakkında

UÖZKAN.77 link=topic=70291.msg803086#msg803086 date=1385851384' Alıntı:
Adım dediğin gibi Umut..

O kazayı okumuştum da sen olduğunu bilmiyodum.. inşallah iyisindir.

Yılmaz aha motor aha da pulluk çekişi.. görseller herşeyi anlatıyo.. dediğim gibi elindeki motora kabin + hava atsan zaten 8 tl ' ye yaklaşır :) fayda/masraf olarak bakmak lazım..

Zetor 7211 - Nowy nabytek [Full HD]

Zetor 7211 Power ;) - orka pług + wał

Hermiyas link=topic=70291.msg803087#msg803087 date=1385851634' Alıntı:
Sorun değil nasıl arzu edersen hareket edebilirsin...Relax ol :)

Memnun oldum Yılmaz....

Bu arada geçmiş olsun, gözümden kaçmış....

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. O kazadan sonra iyi topladım. Oldukça iyiyim. Yakında eski halime dönerim.

Ne diyelim. Allah kimsenin başına vermesin.

UÖZKAN.77 link=topic=70291.msg803088#msg803088 date=1385851963' Alıntı:
Hava demişken şunu da yazalım herşey netleşsin.. Zetor yeni kasalardaki hava sadece hava olsun diye konmamış :) frenlere de katkısı var.. burda 'bacanaklar' mahallesi diye biyer var 18-20 tona yakın yükle indim.. birine desen kafayı mı yedin der gözüyle görse inanmaz.. hem dolambaçlı, hem dik.. ÇOK ciddi etkili kaliteli bi fren sistemi var..

Elimle tartmadım ama 17-18 tona kadar bizim damper rölantide kalkıyo.. o yükü HİÇ oynatamadı!

Eğer 7211 ' deki havada frene destekliyse daha ne olsun..

Bunlarda havalı değil de hidrolik (yağlı) fren var diye biliyorum. (Tractordata.com ' un yalancısıyım) Bu yüzden kompresörün frenlere bi etki edeceğini sanmam.

Sabah ola hayrola. Gelişmeleri yazarım. Cümleten allah rahatlık versin..

arapörenli/Murat ' ın Zetor ve 7211 hakkında biçok yorumu var ve kullanıcı olarak.. işte biri..

Bu arada o Amasyadaki atma kabin olmasa o da güzel.. doğruyu konuşmak gerekirse bugün bi kabinsiz havasız 480 ' e 15 hatta 20 tl ' ye kadar isteniyo, fazlasını isteyen de vardır.. tekrar ediyom kazası/belası yoksa bedava :)

arapörenli link=topic=66599.msg755814#msg755814 date=1372689568' Alıntı:
zetor zaten begendıgım traktordu simdi iice hastası oldum.93 96 yılları arası 7211 kullandık.tabı ozamanlar fazla bılgım ve tarla deneyımım yoktu.satıp 70 56 aldık.aldıktan sonra babm kopeklerden pişman oldu hangı akla uyup sattım dıe.ve ustunden styer 8073,td 95 ve same 75 gıbı traktorler gectı babam hala zetor bı baskaydı der.zetor turkıye pıyasasında bulunan üst sıralarda bulunun traktorlerden cok saglam ve guclu bı traktordur.yakıtıda azdır.kım ne derse desın

Deli olmamak işten değil!

Sabah kalkar kalkmaz ilk işim satıcı arkadaşı aramak oldu. Traktör dün Keşan ' dan birine satılmış. Asıl içimin yanmasına sebep olan şey satılması değil, fiyatı.

'Mahsuru yoksa kaça verdin?' diye sordum. Sormaz olaydim..

'6 ' ya verdim.' dedi. Sok oldum! Evet. (yaziyla) 'yalnız altı bin Türk Lirası' İster inanin ister inanmayın satılan fiyat bu..

Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim :(

Fırsatı kaçtı. Ne diyelim, alana hayırlı olsun..

Sıfır su motorunu alamazsın 6 liraya :(

Şu Amasyadaki 5211 ' e alıcı gözle bi bak derim.. kabini atma ama çok az kullanılmış düşük saatli gibi..

Tekrarda yarar var;

Zetorun ucuzluğunun TEK nedeni, ülkemizde sahipsizliği ve bilinmemesi! Zaten sahibi olsa az bilinse o paralara kimse vermez!

Bulan alan da kolay kolay satmıyo zaten.. Allah için kötülemiyom ama kabinsiz havasız 480-135-3600 ' ler 15-20 ' ye dayanıyo..

Geçen video attım Zetor-43, MF 165 ' i çekiyo.. hile-hurda dendi.. daha onlarca video bulurum.. gerek yok bilen biliyo..

O 7211, Ford 5000 ' i gererdi, ona denk bi motor.. 6 lira şaka gibi..

Ya nasip..

UÖZKAN.77 link=topic=70291.msg802784#msg802784 date=1385834042' Alıntı:
arapörenli/Murat ' a sor en iyisi.. ÇOK memnun olduklarını, satınca da ÇOK pişman olduklarını yazmıştı..

Sahibinden ' dekiler mi, başkası mı?

Biraz ezbere olacak ama 8 tl civarı, parasına göre ÇOK memnun kalırsınız..

Burda eskiler biliyo taa 1950 modelleri binenler, bilenler var... konuştuğum hepsi 'çok iyi, çok farklı bi çekişi vardı' diyo..

Zetorun ta en başından beri çekiş olarak bi artısı var.. bizzat da şahidim..
bıkac gundur foruma gıremıyorum o yuzden geç gördüm konuyu.zetoru terıh eden satmamak için etmeli.bızde dıreksıyon altından vıteslı 7211 vardı orjınal kabın havalı fren.satıp 70 56 aldık ve sonra babam sattıgına pişman oldu.zetoru şöyle bı anlatım.70 diş boranayı(tırmık)sei 4 ile çekerdı.yonca yerını 3 lü pullukla serı 3 ile sürerdi.arabada fln güzeldir yakıtı azdır.ama temizini bulmak gerekır iyi arastırmak gerekır.biz 2 tane 7211 kullandık.ilk ortadan vıteslı olan ve onun gıbı koyde olanlarda fren problemı vardı.fren kendı kendıne boşalırdı.onuda sanıyede yaptırdılar.alacaksan sıfırını al yenı modellerın

FEHİM link=topic=70291.msg811582#msg811582 date=1387223583' Alıntı:

Bu traktörü yakın bir arkadaşım aldı. 15 gün kullandıktan sonra geri verdi. Güzel traktördü, memnundum, dedi ama neden geri verdiğini söylemedi. Belki para durumunda, belki satışında, belki başka bir yerinde sorun vardı bimiyorum ama geri verdi.

Ayrıca bu traktör benim bahsettiğim traktör değil. Benim bahsettiğimin saati 8000 kusurdaydı ama hem görünüşü hem de kaportası çok daha düzgündü. Ayrıca orjinal kabinliydi. O hala çıkmadı.

sebazios link=topic=70291.msg803061#msg803061 date=1385848675' Alıntı:
Umut daha en başında Zetor ' la kanıma giren sensin zaten. Daha da kamçı vurma :) Şimdi çıkıcam yola yoksa :)

hakkaten çok kamçılıyo insanı.bende okurken yerimde duramıyorum valla.kaç aydır rüyamda zetor görüyorum.bayiliğini bile düşünmeye başladım artık.umutun istanbul buluşmasıyla ilgili uzun uzun konuşacam bi ara umutla...

Arkadaşlar zetor almayi dusunenlere sunu söyleyebilirim alan kişi kullanmak için almali ama bir iki sene kullaniyim sonra satsrimdiye dudunuyosa almasin zarar eder gerci motordan anliyosa satmaz birdaha biz cok eski kullaniciyiz motor iyi tamiri kolay arza yapmaz kolay kolay ilmini bilirsen debriyaj fren hidrolik fren kismi biraz zayif debriyaj dikkatli kullanilmasi lazim vitese gecmeyince zorlamyacan cekip birdaha bascan yoksa vites karisir fren kismi kendiliginden bosslmaz merkezlere giden borulardadelik vardir yada tam akise bahlanan yerde kacak vsrdir direksiyon kara ise oda biraz sikinti yapiyo biz enson beyinli hidrolik yaptirdik kurtulduk aklina takilan ozellikle eski modellerde her turlu yardimci olurum unutmadan yakit konusunda bundan azi yok bu kadar cekise gore

Ben hasani daha gecen sene tanidim hidrolik pompasi istedim 600 e geçirdi valla arastirfim adam bir liralik mali üçe satiyo unutmadan pompa daha yeni değişti saglamligi düşünün biz nakliye de de kullanıyoruz yolda yakit çok az parca hic sorun olmadi bu zamana kadar orijinali gibi parca çok piyasada takilana yardimci olurum ankara golbasi yolu düşen gelsin

eyvaahh...en çok korktuğum vites kilitlemesi ve hava yapması...gençliğimde çok çektim bunlardan 135 lik fergisondan.trktörden hiç anlamadığım için bana çok zor geliyodu.fiatlarda öyle sorunlar yok galiba hiçbaşıma gelmedi çok şükür.inşaallah yeni model zetorlarda yoktur bu sıkıntılar..

abi efsane06 ' daki zetor 25 yaşında 23 yıldır ellerinde.. dediğine göre yaz-kış faal kullanıyolar.. eski kasa eski model..

sonuçta yeniler de yeri gelir arıza yapabilir ama 25 yılda çok şey değişti:)

7211 videoları..

http://www.trakkulup.net/videolar-(alintilar)-217/zetor-7211-yasli-kurt)/