paksan mı elibollarmı

elimdeki 5190 2002 gallignanı biraz eskidi ve birazda ağzı dar olmasından satıp paksan veya elibolların geniş ağızlı serilerinden almayı düşünüyorum. elibollar biraz daha temiz.paksanda fena değil ama strok biraz fazla ve 80 hp üzerinde kullanılması tavsiye ediliyor.şu an80.4 kullanıyorum.sizce hangisi daha uygun olur?

Ynt: paksan mı elibollarmı

bende aynı sıkıntıdan dolayı bu yıl paksan yunus modelinden aldım makineden çok memnunuz bağlama olsun sap yeyişi olsun çok kullanışlı ancak 80 hp lik bir traktör sapın fazla olduğu yerlerde oldukça zorlanır

paksan güzel makina fakat servis olarak çok kötüler. garanti kapsamında olmasına rağmen yazın istediğim parça halen gelmedi :) eskiden makinan olduguna göre anlıyosun demektir servis gerekmez dersen paksan güzel makina.

fatih özdemir link=topic=70298.msg805941#msg805941 date=1386342166' Alıntı:
paksan iyide balyayı az çıkarıyomuş yani en olarak geniş boy kısa millette küçük balya izlenimi oluşturuyo...! gallignanı 5190 uzun çıkardığından kısayı küçük sanıyolar.

balya boyu makinanın ayarıyla alakalı bişey. ister uzatırsın ister kısaltırsın. paksanda 1m yada 1 metre 5 cm ayarlıyorum saman balyasında. yonca basarken 90 cm de yapıyorum 1.10 m de yapıyorum kim nasıl isterse.