WİNNOR ve VANSTEIN buzağıları

VANSTEIN
zynumute.jpg

WİNNOR
nusyquse.jpg

WİNNOR
ytaha8u8.jpg

WİNNOR
9e5ubu6a.jpg

Ynt: WİNNOR ve VANSTEIN buzağıları

Maşallah abi güzel görünüyorlar,babalarının genlerini taşırlar İnşallah,ben şuanda işletmede ağılıklı ABS nin MR GOLD dlı bağasını kullanıyorum katolokta yazan doğruysa yağ oranını 6 olarak gösteriyor holstain hayvanlarımı süt yağı açısından genetik olarak güçlendirmeye çalışacağım,geçen yıl holstain bir düveye simental sperma kullandık neredeyse bu buzağılar kadar simental çıktı buzağı tam babasına çevirmiş.Abi bahar aylarında işletmeye kaliteli simental düve almayı düşünüyorum sizin o taraflarda yada bildiğin başka bir yerde kaliteli damızlık temin edeceğimiz yerler varmı?

vanstain buzağının beyazı fazla. winnor gerçekten de güzelmiş. ben de bi kaç tane ineğime attırmıştım. hayırlısı. bu fotoğrafı paylaşan arkadaşıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. winnor spermanın fiyatı nedir acaba. ben 100 tl ' ye attırıyorum.

hacimmet link=topic=70310.msg803381#msg803381 date=1385921013' Alıntı:
Maşallah abi güzel görünüyorlar,babalarının genlerini taşırlar İnşallah,ben şuanda işletmede ağılıklı ABS nin MR GOLD dlı bağasını kullanıyorum katolokta yazan doğruysa yağ oranını 6 olarak gösteriyor holstain hayvanlarımı süt yağı açısından genetik olarak güçlendirmeye çalışacağım,geçen yıl holstain bir düveye simental sperma kullandık neredeyse bu buzağılar kadar simental çıktı buzağı tam babasına çevirmiş.Abi bahar aylarında işletmeye kaliteli simental düve almayı düşünüyorum sizin o taraflarda yada bildiğin başka bir yerde kaliteli damızlık temin edeceğimiz yerler varmı?

Benim bildiğim en iyi damızlık süt simentalleri Çorum Eren Gıda Çiftliğinde. İnternetten telefonuna ulaşabilirsin. Karacabey Tigemde de var kaliteli süt simentalleri. Bildiğim kadarıyla Menemen de bir çiftlik var Avusturya dan ithal getirdi. Mutlaka daha da vardır. Simental çiftlikleri çoğalmaya başladı. Süt simentalleri bizim ülkemiz hayvancılığının kurtuluşu olacak bence. Besi ırkları falan deniyor ama süt yok onlarda da. Nasıl ayakta kalınır bilemiyorum sırf besi anaçlarıyla. Holsteinlara da Sütaş gibi holding çiftlikleri baksınlar. Nasıl olsa onların çiftlikleri 5 yıldızlı otel gibi. 3. Laktasyonda inekleri reformeye ayırabilecek durumları da müsait. :)

Ben de ileride düve satışı yapıcam ama heralde daha en az 1 - 1,5 yılı bulur. :)

nailyetek link=topic=70310.msg845634#msg845634 date=1392220601' Alıntı:
Buzağıların şu an ki durumlarını merak ettim.
Buzağılarının gelişimleri çok iyi. Vanstein kızlarından 1. Ve 2. Laktasyonda 5 ineğim var zaten. Verimleri gayet iyi.
Winnor kızlarını da önümüzdeki ay tohumlamaya başlıyorum.
Son buzağıların fotolarını biara çeker paylaşırım.

Maşallah, sürüsüne bereket, resimler için ayrıca teşekkürler. Boynuz köreltme işine bir türlü cesaret edemedim, sizinkiler boynuzsuz olunca daha güzel duruyor.
Uygun bir zamanda bende paylaşayım bu sene doğan simentalleri, spermalar hangi boğadan onu tam bilmiyorum babam takip ediyor. Tareks in olduğunu kesin biliyorum.:)