karkas et fiyatı

Ynt: karkas et fiyatı

sih1983 link=topic=70359.msg1014161#msg1014161 date=1437393540' Alıntı:
ciftcinin daminda en fazla 30-40 tane dana var bu is zenginlere yariyor bizlere degil adam yurt disindan 500-1000 adet besilik dana getiriyor %100 kar ederiyor bizler malasef kuculdukce kuculuyoruz

Allah aşkına şurda yazı yazarken sinirle de olsa böyle yazmayın. Ben 10 tane hayvan bakıyorum, daha da büyütmek için girişimim var. Bunu yazmamın sebebi ben İTHALCİ değilim demek için.
Ama nasıl 100% kar ediyor bana bi izah et lütfen. Bunun bir hesabı kitabı var. İyi kazanıyorlar de, tamam ama 100% kar ne demek ya.. Lütfen..

sih1983 link=topic=70359.msg1020981#msg1020981 date=1441235365' Alıntı:
tamam bizden iyi kazaniyorlar

Çok yüksek sayıda büyükbaş hayvancılık yapanların hayvan başına karı, dahil oldukları şirket vergileri, belli sayıda personel çalıştırma gibi bilumum sebeplerden dolayı, ufak üreiticiden daha azdır diye düşünüyorum. Tabi ki gerekli hayvan bakım şartları, düzgün rasyon ve yemler senellik olarak depolandığı sürece.

Guney46 link=topic=70359.msg1020992#msg1020992 date=1441269397' Alıntı:
Çok yüksek sayıda büyükbaş hayvancılık yapanların hayvan başına karı, dahil oldukları şirket vergileri, belli sayıda personel çalıştırma gibi bilumum sebeplerden dolayı, ufak üreiticiden daha azdır diye düşünüyorum. Tabi ki gerekli hayvan bakım şartları, düzgün rasyon ve yemler senellik olarak depolandığı sürece.
İyi de 10 hayvani tek tek takip edersin 100 hayvanda illaki fire okur.Ayni hesaba gelir bence :)

Arkadaşlar yeni bir duyum aldım kurbanda yüklü miktarda hayvan kesimi olduğu için bir ay sonra kesim fiyatları 30 lira olacak diye ama ne olur onu bilemem birde yurtdışından gelecek etin maliyeti en az 20 liraymış sizce ne olur

Etin kısa vadede düşmesi bana göre imkansız, Neden imkansız derseniz
Bugüne dek et dışarıdan gelecek dendimi ilk avrupa ülkeleri akla geliyordu, bu kısa vadede etkili oldu olmasına
Lakin avrupadan et getirdiğimiz ülkelere baktığımız zaman zaten nufüsları çoğunluk olarak 10-15 milyon nüfusu olan ülkeler ve bu ülkelerde yarıdan fazla domuz yeniyor, Hayvan sayısı olarak kendilerine yetecek düzeyde
Zaten Türkiye olarak bu ülkelerinde kısa vadede hayvan politikalarını bozmuş durumdayız
Zannedersem yeni politikamız güney Amerika ülkeleri, oradanda geldim geliyorum derken ne kadar ekili olur belirsiz
Şu an için yüksek döviz kurlarıda dışarıdan getirmeyi olumsuz etkiliyor
Nacizane görüşüm bu

Genelde aynı ama randıman yüksek diye bazen biraz yüksek olabiliyor. Piyasaya et arzı cogalacagi için fiyatın dusebileceginden bahsediyorlar. Birde bu yemde KDV olayı etkiler bence.bize faydası az olsa da bence piyasayi düşürmek için bahane arayanlara nimet gibi gelir

ithal mal getirenler 4,8-5,30 euro arasına getirdiler tl olarak 15 civarı bizim burdan aldığımız mallarda bu fiyatlardı
şimdi soruyorum size yurt dışından alan ucuza mı aldı da kesim zamanı ucuzlasın?
yurt dışından getiren besici ucuza kestireyim diye mi aynı fiyatlara hiç bağışıklığı olmayan hayvanları alıp geldi
herkez taktı etin fiyatına bu ülkede karkas düşüyor kasapta markette ne durumda sorgulayan yok

1 ay icinde 23.5 den 21.5 e kayseri bu sene bosa caliscaz gibi
pazarda markette fiyatlar daha dusmedi 350 kg lik malda 2 tl 700 tl yi
goturur besicinin kari neki istikrar sursun turkiye büyüsün