2014 çok tehlikeli yıl olacak...

Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın. Habertürk ' e facebook veya
twitter hesabınızdan hızlı bağlantı yapabileceğiniz gibi e-posta hesabınızla da yeni üyelik yapabilirsiniz. E-Posta veya Kullanıcı Adı Şifre şifremi unuttum
ABD 10 yıllıkları 2014 ' de nereye doğru gidiyor? Analistlere göre durum parlak değil..

Michael Kling tarafından yazılan makalede, yeni yılda tahvil piyasalarında daha fazla türbülans görülebileceğinin altı çiziliyor. Öyle ki, bazı analistler 2014 tahvil piyasalarıyla ilgili tahminlerde bulunurlarken daha güçlü kelimelerde bulunuyorlar. Mint Partners ' da kıdemli broker ' ı olan Bill Blain verdiği röportajında ' ' Önümüzdeki sene, tahvil piyasalarının cehenneme doğru gideceğini tahmin ediyorum ' ' dedi.

PİYASALARI CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

TAHVİL FAİZLERİ YÜKSELECEK
Federal Reserve ' in parasal genişleme politikasıyla tabana yakın seviyelerde kalmaya devam eden 10 yıllık hazine tahvilleri, bu sene Fed yetkililerinin teşviklerde azaltıma gidilmesi konusunu konuşmaya başlamasıyla yükseldi. Daha sonra Eylül ayındai Fed ' in sürpriz bir şekilde azaltıma gitmeyeceğini açıklamasıyla faizler tekrar düştü. En azından şu anda Fed aylık 85 milyar dolarında tahvil alımı yapmaya devam ediyor; fakat makaleye göre varlık alımlarını geri çağırdığı zaman veya azaltım planını açıkladığı zaman muhtemelen tahvil faizleri sabit gelirli varlıkların sınırına doğru yükselecek. TheLira ' nın haberine göre, Blain ' ' Ben Amerika ' da eninde sonunda azaltıma başlandığında kitlesel bir satış potansiyeli olduğunu görüyorum. Bu satışlar insanların hazırlıksız olmasından kaynaklanmayacak, bu olacak, çünkü piyasaların bozulmasına son verdiğinizde olacak olan şey budur ' ' şeklinde konuştu. Blain şu anda yatırımcılarına tahvil al fakat zayıflığı gördüğün zaman sat tavsiyesinde bulundu

Ynt: 2014 çok tehlikeli yıl olacak...

ufukk link=topic=70412.msg805073#msg805073 date=1386161323' Alıntı:
Abi yanlış anlama ama artık senin konuları direk pas geçeceğim. :) Hep kötü haberler , birazda güzel haberler bulda azda olsa neşelenelim.

köylünün neşelenecek haberi varda buraya yapıştıramadık...bunlar gerçekler...kaçış yok...

köylü link=topic=70412.msg805428#msg805428 date=1386241173' Alıntı:
köylünün neşelenecek haberi varda buraya yapıştıramadık...bunlar gerçekler...kaçış yok...
ölümden de kaçış yok, bir gün öleceğimiz gerçek, Yusuf bey bir gün öleceğim diye her gün ağlayanı görmedim, ama sen her gün çok kazanamıyoruz, çok tüketemiyoruz diye moralini bozuyorsun. 2004 yılı yılbaşında, bekardım, öğrenciydim aynı zamanda asgari ücretle çalışıyordum, borcum yoktu ama menkul yada gayrimenkul hiçbir malvarlığım yoktu. 2004 yılı 15 şubatta okulu bitirdim. 11 martta öğretmenliğe başladım. 9 mayısta eşimle tanıştım, 2 ağustosta evlendim. 2004 yılı aralık ayında ev aldık. 2005 yılı nisanda askere gittim. kasımda kızım oldu. 2005 yılı 27 aralığında 0 km Ford fiesta aldım. Şimdi tarlalarım, traktörüm, köyde evim, ineklerim, arabam var. Hepsini eşimle birlikte yaptık. Babamın 70000 liraya yakın borcunu ödedim Sigortadan emekli ettim. Her sene tatile gidip, her istediğimi alabiliyorum. Bunları kendimi övmek için anlatmıyorum. 2003 yılı 5 aralığında, yani bundan tam on sene önce, ben bunları rüyamda görsem, inanmazdım. Rızkı da ömrü de veren Allah. Sen dürüstçe çalış diğerlerinin ne dediğini boş ver. Yüreğini ferah tut.

metoroloji uyarı yapıyor niye tedbir alın diye...ekonomistelerde uyarıyor tedbir alın...dikkatli oldun...bunlar gerçek ...bak gaza zam benzine zam mazota zam geldi...ekmege zam geliyor..una %50 zamlandı...sen kaça verdin buğdayını sen bir şey kazandın mı...
olsun...yinede ben uyarayım belki birinin işine yarar...

stulu link=topic=70412.msg805705#msg805705 date=1386275783' Alıntı:
ölümden de kaçış yok, bir gün öleceğimiz gerçek, Yusuf bey bir gün öleceğim diye her gün ağlayanı görmedim, ama sen her gün çok kazanamıyoruz, çok tüketemiyoruz diye moralini bozuyorsun. 2004 yılı yılbaşında, bekardım, öğrenciydim aynı zamanda asgari ücretle çalışıyordum, borcum yoktu ama menkul yada gayrimenkul hiçbir malvarlığım yoktu. 2004 yılı 15 şubatta okulu bitirdim. 11 martta öğretmenliğe başladım. 9 mayısta eşimle tanıştım, 2 ağustosta evlendim. 2004 yılı aralık ayında ev aldık. 2005 yılı nisanda askere gittim. kasımda kızım oldu. 2005 yılı 27 aralığında 0 km Ford fiesta aldım. Şimdi tarlalarım, traktörüm, köyde evim, ineklerim, arabam var. Hepsini eşimle birlikte yaptık. Babamın 70000 liraya yakın borcunu ödedim Sigortadan emekli ettim. Her sene tatile gidip, her istediğimi alabiliyorum. Bunları kendimi övmek için anlatmıyorum. 2003 yılı 5 aralığında, yani bundan tam on sene önce, ben bunları rüyamda görsem, inanmazdım. Rızkı da ömrü de veren Allah. Sen dürüstçe çalış diğerlerinin ne dediğini boş ver. Yüreğini ferah tut.

stulu bey msjınıza kendimi biranda kaptırdım okudukça okuyasım geldi ama mesaj bitti

aslınada hem ögretmenlik hem çiftçilik olarak iki taraftanda meslektaşız ama

bir msj da ben yazayım eminim okuyunca içiniz kararacak :)

2001de üniversiteye başladım başladıgım yıl bir kızı sevdim sınıfımdan ve arkadaş olduk

okurken evden gelen harçlık yetmez oluncaikinci el araba alıp sattım(galericilik sayılır) ev kiraladım ögrencilere(emlakçılık sayılır)
cep telefonu yeni yeni millette bulunuyordu (ikinci el telefon alıp satıyordum(telefon baysisi sayılır )
herneyse kısaca azdaolsa bende çalıştım okurken
2005de üniversiteyi bitirdim
yetmez dedim yüksek lisans yaptım
o ara kız arkadaşımdan ayrıldım daha dogrusu o ayrıldı :)
daha sonra yüksek lisans bitti
kpss abonesi oldum gir gir nereye kadar :)
2500-3000 ben alsam maaşı içinde 2 ayda biriyle tanışıp evlensem ayda 5-6bin için degermi
sonra sıkıldım 2008de aralıkta askere gittim 2009da mayısta geldim
2010da babam ameliyat oldu 45 gün hastanede kaldım onla
aradan 4ay geçti birdaha ameliyat oldu aynı yerden (boyun fıtıgı)
aradan 4-5 ay geçti 2010 yılı 13 aralık günü 14-15 senedir yatalak olan ablam 38 yaşında vefat etti(14-15 sene önce hatalı bel fıtıgı ameliyatı sonucu yatalak kalmıştı)
sonra noldu dersen
daha çok şeyler olduda kısa keseyim
sene 2013
aylardan aralık ve aralıgın 7 si
benim hayatımda ne degişti
2010dan buyana çiftçilik meslegine iyiden iyiyye adım atım yönetim bende
kpss desen ben osevdadan vazgeçeli çok oldu
para pul varmı dersen şükür babam sagolsun
birazda ben üzerine birşeyler koyma çalışıyorum zor olsada
2006da sevdigim kızlaa ayrıldıktan sonra noldu dersen
ben hala hem bekarım hem bakarım :)
nolacak şimdi
varmı bana uygun bir reçeten :)
üzgünüm ama hayat toz pembe degil ve olmayacakta
şunuda belirteyim
isyanımız var dogrudur
fakat allaha islam dinine kuran_ı kerime hazreti muhammede degildir isyanımız
isyanımız yaşadıgımız ülkedeki çarpık düzene saglık sistemine(saglık bakanlıgı) egitim sistemine(meb ve osym) tarım sistemine(tarım bakanlıgı) ve bizi yönetemeyen yöneticileredir(hükümet )

eline sağlık yavuz 13 çok güzel yorum yapmışsın durum aynen senin değiğin gibi yaradana değil bizi yönetmek için gelen sonra bu milleti kırım kırım kıvrandıran yöneticiere

bakın krediler set çekiliyor...faizler yükselecek...ithalat serbest...kredilere kayıtlı gelirin oaranını %50 si kadar olanak verilecek...mazot zammı gaz zammı benzşin zammı gübre zammı e satamdıgın veya maliyetini kurtarmayan ürün ve degeri ee bunlar kimin işi hükümetin işi..gelde kara kara düşünme...2014 yılında bu borçlar nasıl dönecek kredi engellenirse faizler yükselirse...gelirini ispatlayamayanlar az aolanlar yandı...