Massey Ferguson 3.075 çalışma sorunu

Selamun Aleyküm öncelikle bugün traktör ü bi çalışırayım dedim kontagı açtım kontagı çeviriyorum ama hiç bir şey olmuyor bildigim kadarı ile elektronik ateşleme bu traktör kontagı açtıgımdaki çıt sesi yine var ama bir türlü marş almıyor bu sorun neden oluyor acaba bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.not:aküler yeni

Ynt: Massey Ferguson 3.075 çalışma sorunu

Bende aynı traktörden kullanıyorum benim başıma gelenler
1-aküler hiç bir belirti vermeden birden boşaldı
2-Mazot sorunu depo yarıdan aşağı düşünce traktör sağa yatık ise soldan mazotu aldığı için çalışmadı
3-İki depo arasına çek valf konuldu, bu da zamanla çek valf tıkanmış sağ depo dolu mazot sola geçmiyor bu tür sorunlar oldu

aküde sorun yok zannedersem yeniler daha önce böyle bi durum la karşılaşmadım hiç mazot dolu benim sorunum marşın hiç sesi yok kontagı start konumuna getiriyorum ama hiç bi degişiklik yok.
sertackrbck link=topic=70439.msg805482#msg805482 date=1386255563' Alıntı:
Govde musurunde sorun olabilir eger bulabilirsen govde fislerini birbirine bagla genelde vites kutusunun onunde blokta takili 285 lerde oyle ama 3000 serisinde ayni yerdedir diye tahmin ediyorum
zannetmiyorum aynı olacagını çünkü 265 te var ama 3000 serisi farklı motor üzerindeki fişleri de kontrol ettim anlamayamadım 3 gün önce sapa sağlam koydum neden çalımadı anlayamadım?

belli olmaz o nerden olduğu, Biz o elektronik kutunun fişini çekiyoduk kışları traktör köyde yalnız kalınca. belkide fiş çıkmıştır tel pimli fiş var sağ tarafta

lambalar falan yanıyorsa marş dinamosunun üzerindeki konjektörmü kolllektörmü ne halt sa onda sıkıntı olabilir fişlerini iyice kontrol et
veya vurdurmak yerine dinamoda kısa kontak yaptır eyer çalışrsa aüyle dinama arasında tesisatta skıntı vardır kontak anahtarında falan
aşşağıaresim ekledim işaretlediğim iki nokta arasına tornavıda veya kalın kabloyla vitesi ve takviyeyi boşa alarak şase yaptır bide ölyle dene

kardeş direkiyonun yandaki kaputun altında bi röle var 4 uçlu siyah bi röle yanlış değilsen ismi stop rölesi onu sök pas sökücü sık geri tak çalışır çalışmıyosa değiştir çalışır başka bş problem yok ama önce ön kaputu sökmen gerekli sökmezsen göremezsin duyduğun tık sesi ateşleme mazotu açıyo ama elektirkgi vermiyor kolay gelsin

kontağın arkasında büyük sigorta var onu kontrol et bizimki birkere ordan yapmıştı bilemedik vurduralım dedik köyü dolandırdık 80 le 105i çalışmadıydı sonra elektrikçi halletmişti.

anayurtlu 3105d link=topic=70439.msg805508#msg805508 date=1386257306' Alıntı:
belli olmaz o nerden olduğu, Biz o elektronik kutunun fişini çekiyoduk kışları traktör köyde yalnız kalınca. belkide fiş çıkmıştır tel pimli fiş var sağ tarafta
hiç daha önce böyle bir şey olmamıştı nerde tam olarak abi sağ tarafta?
ozvatan38 link=topic=70439.msg805632#msg805632 date=1386268605' Alıntı:
lambalar falan yanıyorsa marş dinamosunun üzerindeki konjektörmü kolllektörmü ne halt sa onda sıkıntı olabilir fişlerini iyice kontrol et
veya vurdurmak yerine dinamoda kısa kontak yaptır eyer çalışrsa aüyle dinama arasında tesisatta skıntı vardır kontak anahtarında falan
aşşağıaresim ekledim işaretlediğim iki nokta arasına tornavıda veya kalın kabloyla vitesi ve takviyeyi boşa alarak şase yaptır bide ölyle dene
sağolun onu bende biliyorum yalnız bunda marş dinamosu yok diye biliyorum ben diger 100 ve 200 serilerinde var ama bunda inanın hiç görmedim ben marş dinamosu yada dikkat etmedim yine teşekkürler.
ekselans01 link=topic=70439.msg805656#msg805656 date=1386271016' Alıntı:
Bir defasında bizim 3060 ın takviye müşürünün kablosunu fare yemiş marş almıyordu. Elektrikçi buldu. Tesisatı kontrol et.
sabah ilk işim kontrol etmek olacak sağolun.
gezegen link=topic=70439.msg805672#msg805672 date=1386272212' Alıntı:
kardeş direkiyonun yandaki kaputun altında bi röle var 4 uçlu siyah bi röle yanlış değilsen ismi stop rölesi onu sök pas sökücü sık geri tak çalışır çalışmıyosa değiştir çalışır başka bş problem yok ama önce ön kaputu sökmen gerekli sökmezsen göremezsin duyduğun tık sesi ateşleme mazotu açıyo ama elektirkgi vermiyor kolay gelsin
nasıl direksiyonun yanındaki kaputu sökmem gerekiyor anlamadım abi? bizim ki phantom modeli direksiyonun yanında kaput falan yok abi bizimkinde. sen düz seriyimi söyülüyorsun?
atılgan aysul link=topic=70439.msg805676#msg805676 date=1386272852' Alıntı:
kontağın arkasında büyük sigorta var onu kontrol et bizimki birkere ordan yapmıştı bilemedik vurduralım dedik köyü dolandırdık 80 le 105i çalışmadıydı sonra elektrikçi halletmişti.
anladım abi artık sabah deneyecegim bi tesisatı komple kontrol edecegim en olmadı servis i çagırcagım artık hayırlısı bakalım bilgilendirme için herkese çok teşekkür ediyorum.

atılgan aysul link=topic=70439.msg805676#msg805676 date=1386272852' Alıntı:
nasıl direksiyonun yanındaki kaputu sökmem gerekiyor anlamadım abi? bizim ki phantom modeli direksiyonun yanında kaput falan yok abi bizimkinde. sen düz seriyimi söyülüyorsun?
pantom olsun göğüs panelinin arkasında benim başıma iki defa geldi ilkinde servisi aradım basit bi işlem di sonrakinde ben hallettim normal stop etmişsin biraz duruyosun veya bir gün her neyse marşa basıyosun ses yok sanki akü yerinde yok gibi
tam olarak burda oluyo buranın içinde bizimki kabinsizdi seninkisi plastik olabilir

aynen bu parçadan

gezegen link=topic=70439.msg806109#msg806109 date=1386357163' Alıntı:
pantom olsun göğüs panelinin arkasında benim başıma iki defa geldi ilkinde servisi aradım basit bi işlem di sonrakinde ben hallettim normal stop etmişsin biraz duruyosun veya bir gün her neyse marşa basıyosun ses yok sanki akü yerinde yok gibi
tam olarak burda oluyo buranın içinde bizimki kabinsizdi seninkisi plastik olabilir

aynen bu parçadan
evet aynen ordan mış sağolun çok teşekkürler yardımcı olan herkese dün hallettim çalıştı şimdi bir problem kalmadı ;)