case new holand kulanıcıları baksın değerli bilgilerını bekliyoruz

arkadaşlar geçen günde belirtim 2 inci bir traktör 90 beygirlik almayı düşünüyoruz. ama tam karar veremedık en son aldığımız bilgiler new holand td serisi traktörleri, nin şanzııman defransilde epey arıza yaptıkları bunun sebebide dişllilerının türkıyede tek tek montajlandığını ancak casede şanzıman defransiyel parçalarının paket halınde montaj edildiği ondan dolayı new holanda arıza ların çok olduğu casede şanzıman defransiyel arızaların olmadığını bana söylediler sizce bunlar doğru bilgilermi casede takım montaj new holanda tektek montaj fikir ve görüşlerınızı beklıyorum. biz bu traktörlerin aynı bandan aynı şekilde hepsını indiğini her şeyin birebir olduğunu bilirdik.

• Beğen
Tepkiler: freesad
Ynt: case new holand kulanıcıları baksın değerli bilgilerını bekliyoruz

Ben hala aynı olduklarını düşünüyorum. İyi niyetle söylenen söz ise; bence satılan NH ve Case sayısına bakmak lazım, NH açık ara öndedir tahmin ediyorum. Haliyle çok farklı kişi ve işlerde kullanılıyor, arıza ihtimali de artıyor. Satış sayılarının arızalı olanlara yüzdelrine bakmak lazım, o bilgiye de zor ulaşılır tabiki. ya da case bayisinin karalama kampanyası olabilir. Fabrikada çalışmıyorum ama söylenen sadece kaporta farkı.

keltaşlı link=topic=70462.msg805943#msg805943 date=1386342790' Alıntı:
Ben hala aynı olduklarını düşünüyorum. İyi niyetle söylenen söz ise; bence satılan NH ve Case sayısına bakmak lazım, NH açık ara öndedir tahmin ediyorum. Haliyle çok farklı kişi ve işlerde kullanılıyor, arıza ihtimali de artıyor. Satış sayılarının arızalı olanlara yüzdelrine bakmak lazım, o bilgiye de zor ulaşılır tabiki. ya da case bayisinin karalama kampanyası olabilir. Fabrikada çalışmıyorum ama söylenen sadece kaporta farkı.
[/quote

Ancak bunu kulananlar bilir onların yorumları önemli

kobra47 link=topic=70462.msg805938#msg805938 date=1386341934' Alıntı:
arkadaşlar geçen günde belirtim 2 inci bir traktör 90 beygirlik almayı düşünüyoruz. ama tam karar veremedık en son aldığımız bilgiler new holand td serisi traktörleri, nin şanzııman defransilde epey arıza yaptıkları bunun sebebide dişllilerının türkıyede tek tek montajlandığını ancak casede şanzıman defransiyel parçalarının paket halınde montaj edildiği ondan dolayı new holanda arıza ların çok olduğu casede şanzıman defransiyel arızaların olmadığını bana söylediler sizce bunlar doğru bilgilermi casede takım montaj new holanda tektek montaj fikir ve görüşlerınızı beklıyorum. biz bu traktörlerin aynı bandan aynı şekilde hepsını indiğini her şeyin birebir olduğunu bilirdik.

sonuçta kul yapısı arıza olabilir ve bir mal çok satılıyorsa seri üretim varsa arıza veren traktör saysıı göze fazla gelebilir fakat toplam satılan traktörün içinde yüzdelik deger olarak şanzıman ve difransiyel arızası açan traktör sayısı yüzde kaç buönemli
yoksa diyelim adam türkiyeye 10tane xmarka traktör getirmiştir ki böyle birkaç marka var gördügümüz duydugumuz
misal
bunlardan 1 tane arıza yapan olsa adam çıkıp övünse benim getirdigim sattıgım traktörün 1tanesi arıza yaptı digerleri saglam dese bu bile%10 arıza oranı demektir
nh nin tdd serisi biraz fazla satılan bir model binlerce traktör satıyorlar iyi de olsa kötüde olsa çok satılıyor ve içinde illaki arızalanan olacaktır
bende 4 mavi var 3ü tdd 1 tt
henüz hiçbirinde arıza olmadı ciddi bir problem yaşamadım
tabi casede aynı fabrikadan çıkıyor ama aralarında fark varmı ben pek bilmiyorum case kullanmadım sadece satış fiyatları casenin biraz daha pahalı
fiyat farkı ya küçük teknik farklardan ve görsel farklardan yada koçun satış stratejisi satış politikası olabilir
artık günümüzde ayn fabrikadan çıkmasa bile bir çok marka arasında küçük detaylar dışında uçurum sayılabilecek fark yok biri birinden ya az üstün ya az zayıf nerdeyse hepsi aynı

kırklareli lüleburgazın köyündeyim.yaşadığımız yerde 2012 tdd dişli kırdı hemen geri verdiler.TLA kaputlu olanlardan 100 lük aldılar.

bende td100 kulanıyorum yaklaşık 750 saat oldu ama hiç bi sıkıntı yok daha bizde hafif işler için aldık case ile birebir aynı traktör ve ankara da montaj oluyo

Bence birebir aynı traktörler arıza sayısındaki farklılık satıştan dolayıdır.10 tane new holland varsa 1 tane case ancak var.Ondan dolayı haliyle arıza oranı da daha düşük oluyor.

nailyetek link=topic=70462.msg805960#msg805960 date=1386344760' Alıntı:
Aynı paraya MF 5420 al rahatına bak, sonra beygir yükseltirsin.
arasında maalesef yarı parası kadar fark var :(