Sizce Hangi Traktörü Önerirsiniz ?

selamın aleyküm agbiler ? Bizde 285s var 99 model bu traktörün yakıtından ve büyüklügünden şikayetciyim her yere sıgdıramıyorum.Bu traktörü satıp yerine bi çift çeker traktör almayı düşünüyoruuuz. Şimdi aklımda 4 tane traktör var bu traktörler içerisinde benim için cok ama cok önemli olan bir konu var hem yakıtı gayet güzel hem çekişi hemde saglam olması gerekir alacagım traktörler arasında öncelikli olan.Biz tarla ve odun işinde calısıyoruz. yani alacagım traktör 65bg gecmeyecek aklımda 4 tane traktör var. Birincisi Mf 260g çift çeker.İincisi MF 3.060 minimax çift çeker. Üçüncüsü New Holland 65 56sçift çeker.Dördüncüsü ise John deree 5055e Çift çeker bu traktörler internet üzerinden araştırıyorum birisi gayet güzel diyo birisi ise kardeşim hiç o traktöre yanaşma diyo .samimiyetine güvenerek bu konuyu size anlattım agbiler bana biraz yardımcı olurmusun Harbiden Traktörden anlayan ve kullanan adamlar yorum yapsın bence şu olsun bu olsun demeyin?? Şimdiden teşekkürler

John deere ve New holland an yorum yapayım
5055e 50 65 ve 75 ile aynı kasa sadece beygir farklı ben 65e kullanıcısı olarak söyliyeyim
John deere bana hiç arıza çıkarmadı tabi kendi hataların olursa o başka
Ancak devirli kullanman lazım kolay bayılabiliyolar
Bide hidrolik kapasitesi az 1800 kg çok düşük ama yinede işimizi görüyo
65 56s
Çekiş olarak iyidir ancak kabini çok dardır
Ama çekişide iyidir
Sadece frenleri çok saçma yokuşa aşağı sürer
John fren konusunda en iyisi

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Odun işinde ıslak kavrama debriyaja sahip olmayan traktörden uzak durmak lazım.
Kavak yükleme de BMC Nüffield 10 60 traktörün ön takıma Bedford kamyon dingili taktık ve ön kepçe aparatı ekledik.
Ormana giren traktörde kaporta aksamı çok darbe alabilir, yürüyen bir traktör iş görür.
Islak kavramalı debriyaja sahip Same Explorer 85T model olabilir, Fiat 8066S model olabilir ,
Orman işlerinde Enter,Fiat,Ford,Same,JD,Zetor, stilinde orta kompresyona sahip traktörler güzel tutunur ve iş verir.
Tutunmayan traktör tatsız iş yapıyor.
Ağır hizmet tipi şanzımanı olmayan bir model tavsiye etmeyiz.
NH T5, Case JXU, JD 5090 R ve 6000 serisi, Landini 7860,8860,8865, Same Explorer serisi ,
Fiat 66 serisi ve Zetor motor özellikleri olarak gayet güzel ama ıslak kavrama debriyaj bulunmuyor.
Kara dişli şanzımanın devrini kapatamadık, gitti.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Yedi yıl önce açılmış bir konu.Konuyu açan,üslubundan ergen bir kardeşimize benziyor.Aynı gün içinde aynı başlıkla ,kopyala yapıştır metinle 3 konu açmış.Eylül 2014 ten sonra da uğramamış.Sorulara cevap veremez yani.
Çok oluyor böyle; anlık merak,ergen vb.
Incelemeden cevap yazmamaya çalışıyorum.

Çok oluyor böyle; anlık merak,ergen vb.
Incelemeden cevap yazmamaya çalışıyorum.

Örneğin birisi üye olur olmaz traktörüm yandı diye konu açıyor,herkes üzüntüsünü bildiriyor,geçmiş olsun diyor,teselli veriyor,dönüp bir teşekkür etmiyor,sonuç ne oldu bildirmiyor ama TK ye ara sıra uğruyor.Şimdi ben nerden bilecem gerçekten traktörü VARMIYDI,gerçekten yandı mı,bahsettiği marka hakkında olumlu olumsuz yargıya nasıl varacağım.Kanıtlamadığı için o marka hakkında olumsuz yargı oluşturmam. @phantomerkunt resimlerle gösterdi,çok üzüldük,geçmiş olsun demeyen,teselli etmeyen kalmadı.Demek istediğim hayal gören,(eğer öyleyse) olmayanı olmuş gibi anlatan sadece kendini kandırır.

Son düzenleme: