Sizce Hangi Traktörü Önerirsiniz ?

selamın aleyküm agbiler ? Bizde 285s var 99 model bu traktörün yakıtından ve büyüklügünden şikayetciyim her yere sıgdıramıyorum.Bu traktörü satıp yerine bi çift çeker traktör almayı düşünüyoruuuz. Şimdi aklımda 4 tane traktör var bu traktörler içerisinde benim için cok ama cok önemli olan bir konu var hem yakıtı gayet güzel hem çekişi hemde saglam olması gerekir alacagım traktörler arasında öncelikli olan.Biz tarla ve odun işinde calısıyoruz. yani alacagım traktör 65bg gecmeyecek aklımda 4 tane traktör var. Birincisi Mf 260g çift çeker.İincisi MF 3.060 minimax çift çeker. Üçüncüsü New Holland 65 56sçift çeker.Dördüncüsü ise John deree 5055e Çift çeker bu traktörler internet üzerinden araştırıyorum birisi gayet güzel diyo birisi ise kardeşim hiç o traktöre yanaşma diyo .samimiyetine güvenerek bu konuyu size anlattım agbiler bana biraz yardımcı olurmusun Harbiden Traktörden anlayan ve kullanan adamlar yorum yapsın bence şu olsun bu olsun demeyin?? Şimdiden teşekkürler

Ynt: Sizce Hangi Traktörü Önerirsiniz ?

Kardeş o dediğin traktörleri bilmem ama bende tt 55 var 2013 model 4wd... Bende senin gibi 285s kullanmıştım yakıtı gerçekten aşırı geliyordu ve yılda 2 yada 3 kere ustaya gitmek zorunda kalıyorduk.. Şimdi iki traktörü karşılaştırırsak New holland 4 lü 12 alpler ile Pancar tarlasını dekara 1,3 litre yakıt yaktı 285s ise dekara 1,7 den aşağı yakmıyordu kimisi bana dedi senin 285s çok yakıyor diye bizimki 1,5 bile yakmıyor diyorlardı belki de benim 285s pompa vs sorun vardı tam bilemiyorum. Ama güç dersen kesinlikle TT55 4WD 285s gibi iki traktörün yaptığını rahat yapar bundan emin ol.

Ynt: Sizce Hangi Traktörü Önerirsiniz ?

karaboyalıkli64 link=topic=70470.msg808894#msg808894 date=1386861676' Alıntı:
bn 65 56 almayı dusunuyorumm herkez cok begenıyorr bn 55 56 var onu satıp tec cekerını al yada 5055 al oda cok ıyı amaa bıraz pahalıdırr
5055 bence pahalı değil.diğer traktorlerler neredeyse aynı fiyat .