80.4 Gerçek beygir gücu

Ekkunt 80.4 lerin ruhsatinda 75 hp yaziyor. Fakat Hattat A90 da ayni perkins motor var ve 82 hp yaziyor.
İki traktorde turbo ve interkol var.
Acaba hangisi hatali yada traktordeki sistem mi bu kadar fark ettiriyor?
Teknik bilgisi olan arkadaslardan yardım bekliyorum teşekürler...

Ynt: 80.4 Gerçek beygir gücu

değişik ama sistem ile yükselte biliyorlar hp örnek perkins 103 motorlar 65 den 68 69 hp ile oynuyor buda böle birşey olabilir tahminide turbo basıncı ile oynama yapabilirler bende merak ettim şimdi elbet biri tam cvb verebilir

Ynt: 80.4 Gerçek beygir gücu

erkuntun 80 ligi 4 ve 3 silinidrler 75 hb yeni versiyonlar 2012 den sonra olanlar 79 hb 3 silindirlr..bunlar intercool ve turbo ile başka yöntemlerle düşürlür ve çıkarılır...bunların aarlıgı traktörün şanzuman ve aktarma organlarınn göre yapılır..
sindir farkı hb yükselğini etkilemez..4 silindir 3 lere oranla seri ve yakıtları biraz fazla..
hattat ve birçok marka perkıns kullnıyor...perkıns dünyada birçok ülkede üretiliyor..
hindistan-iran-türkiye-fransa kısmen berzilya ispanya ve almaya ingiltere üretmiyor..biliyorum...

türkiyede üretilenler avrupa diye uygulanıyor...montajlar fransa ve ingilterde avrupa olanlar diger bir kısmını hattat burada topluyor..mf olarak..tabi bunlar hindistan iran ve erkuntdan aldıkları parçalrla bunlar kötü kalitesiz anlamında degil sonuçda imgilizin kontrolünde ve tekelinde yapılıyor... iran kendi mfsini yapıyor o kalite irana ait..bazı arkadaşlar bilir bunları..

hattas sısi motun bir kısmınıda burada maontajını yapıyır valtra ..hattat carro ve kendi şanzumanını kullnıyor .