TEŞEKKÜRLER FİRMA CLAAS VE ENKA-ALMANYA GEZİSİ

Ynt: TEŞEKKÜRLER FİRMA CLAAS VE ENKA-ALMANYA GEZİSİ

paylaşım için teşekkürler Umut abi. Keşke bende gidip CLAAS ' ın fabrikasını görebilseydim. Ama hiç olmazsa sitemizden şanslı olarak bizinle bu görüntüleri paylaşan biri oldu. Gerçekten gidilip görülmesi gereken bir fabrika diye düşünüyorum....

alipasalierkan link=topic=70520.msg806931#msg806931 date=1386530056' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler Umut abi. Keşke bende gidip CLAAS ' ın fabrikasını görebilseydim. Ama hiç olmazsa sitemizden şanslı olarak bizinle bu görüntüleri paylaşan biri oldu. Gerçekten gidilip görülmesi gereken bir fabrika diye düşünüyorum....
saol Erkan.Dediğin gibi görülmesi gereken bir fabrika.çalışma sistemleri alışılmışında dışında.çok iyi bir otomasyon sistemi kurmuşlar.üretimi en başından sonuna kadar inceleme şansımız oldu.fabrika içinde ve lojistik merkezde cep telefonu ve kameraya izin verilmedi.her işi robotlar yapıyor özellikle boya ve kaynak yapan robotlar ile parçaları kesen robotlara bayıldı herkes.
ufukk link=topic=70520.msg806933#msg806933 date=1386530153' Alıntı:
Umut hocam hoşgeldin , paylaşımlar için teşekkürler.
eyvallah abi
GENÇ EYMIRLİ link=topic=70520.msg806937#msg806937 date=1386530467' Alıntı:
ellerine sağlık umut abi güzel paylaşım
çok saolasın

Paylaşım için teşekkürler Umut. *098*- Agritechnica fuarına gittiğimde Lemken fabrikasına giderken görmüştüm yerlerini lakin program dahilinde değildi gezemedik.Güzel paylaşım olmuş.Fabrika içine Lemken ' de de yasak dediler lakin ben çektim kaçak kaçak bazı yerlerde. şety*-* .Bir ara yükleyeceğim kısmet olursa.Bu çektiklerin fabrikanın ön tarafında vitrin denen yerde miydi?Lemkende fabrika girişinde vitrin(Bina) gibi bir yer yapmışlar orada aletlerini sergiliyorlardı.Birde fabrikada çalışan Türk var mıydı?

umut hocam güzel gezi olmuş. lakin firma enka mayıs ayından beri bir broşür postalayamadı. kınıyorum kendileri. hani müşteri memnuniyeti ön plandaydı enkada. ben gezi de istemiyorum bea, aradılar broşür gönderelim mi dediler bende tamam bekliyorum dedim. potansiyel müşteriyim sonuçta. ama pek takmıyorlar gibime geliyor.

GÜRKAN link=topic=70520.msg807059#msg807059 date=1386537255' Alıntı:
umut hocam güzel gezi olmuş. lakin firma enka mayıs ayından beri bir broşür postalayamadı. kınıyorum kendileri. hani müşteri memnuniyeti ön plandaydı enkada. ben gezi de istemiyorum bea, aradılar broşür gönderelim mi dediler bende tamam bekliyorum dedim. potansiyel müşteriyim sonuçta. ama pek takmıyorlar gibime geliyor.
Hazır bahsetmişken kritik soruyu Umut ' a soralım ben bir duyum aldım ne kadar gerçeklik payı var bilmiyorum.Enka, Class ve Lemken ' i bırakıyor diye..?Belki ondan takmıyor olabilirler.

alper4u link=topic=70520.msg807074#msg807074 date=1386538166' Alıntı:
Hazır bahsetmişken kritik soruyu Umut ' a soralım ben bir duyum aldım ne kadar gerçeklik payı var bilmiyorum.Enka, Class ve Lemken ' i bırakıyor diye..?Belki ondan takmıyor olabilirler.

evet bu konuyu bende merak ediyorum.

alper4u link=topic=70520.msg806962#msg806962 date=1386532494' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Umut. *098*- Agritechnica fuarına gittiğimde Lemken fabrikasına giderken görmüştüm yerlerini lakin program dahilinde değildi gezemedik.Güzel paylaşım olmuş.Fabrika içine Lemken ' de de yasak dediler lakin ben çektim kaçak kaçak bazı yerlerde. şety*-* .Bir ara yükleyeceğim kısmet olursa.Bu çektiklerin fabrikanın ön tarafında vitrin denen yerde miydi?Lemkende fabrika girişinde vitrin(Bina) gibi bir yer yapmışlar orada aletlerini sergiliyorlardı.Birde fabrikada çalışan Türk var mıydı?
haklısın.lemkene yakın yerde fabrika.çektiğim fotolar claas sho denilen ve içinde cafeterya gibi oturma bölümlerininde olduğu vitrin kısmı.fabrikada çalısan türkler var.4-5tanesi ile çok kısa konuşma fırsatımız oldu ama fazla konuşamıyorlar.yemek yemek için lokanta yok firmada herkes çalıştığı bölümde ihtiyacını gideriyor.365gün 24 saat üretim devam ediyor
GÜRKAN link=topic=70520.msg807059#msg807059 date=1386537255' Alıntı:
Gürkan hocam enkayamı sen başvurdun broşür için.bize güzel bir tanıtım dvdsi verdiler claas ve ürünleriyle ilgili herşey var içinde ama almanca olması hoşuma gitmedi.sana çoğaltabilirim istersen
samet 39 link=topic=70520.msg807063#msg807063 date=1386537570' Alıntı:
güzel paylaşım hocam claas da yakıyo hani :D
saolasın samet
alper4u link=topic=70520.msg807074#msg807074 date=1386538166' Alıntı:
gezide bize 3 tane enkadan sorumlu arkadaş katıldı.volkan ,yılmaz ve alparslan bey.öyle birşeyden bahsetmediler hatta artık herkes bir claas ürünü alır diye lafını yaptılar espiriyle karışık.

umutmalkoc link=topic=70520.msg807080#msg807080 date=1386538887' Alıntı:
Gürkan hocam enkayamı sen başvurdun broşür için.bize güzel bir tanıtım dvdsi verdiler claas ve ürünleriyle ilgili herşey var içinde ama almanca olması hoşuma gitmedi.sana çoğaltabilirim istersen

umut hocam geçen mart ayı gibi ben enka sitesinden mesaj atıp ulaştım bunlara. mayısta bana döndüler telefonla. şuan hangi makina var dedi 1530 clayson dedim, nazlandı telefondaki eleman. hoşuna gitmedi galiba :D sonra hangi claas ürünü hakkında bilgi almak istiyorsunuz dedi 320 tucano dedim. ne kadar biçeceksiniz bunla diye sordu, bende 1000 kendime 1000 dışarı dedim. az değil mi dedi. beğenmedi yine. :D ıvır zıvır sorular sordu vs. tamam beyefendi istediğiniz broşürü postalayacağız dedi. o gün bu gündür gelemedi. hocam almanca çok az bende. anlamam yani. hiç zahmet etme boşuna. benim claasa lafım yok, nerde görsem hayranlıkla incelerim. ama bu zihniyetle bu pazarlama işini götüremez enka. yani onlar için ben sıradan biriyim, belki claastan gelecek paraya da ihtiyacı yok enkanın, ama claas benim için önemli bir marka, sahibi olmak isteyeceğim bir model tucano 320. eminim benim gibi çok kişi vardır. müşteri senin peşinden koşmaz, sen müşteri kovalayacaksın bu ülkede tutunmak istiyorsan. ha şöyle de olabilir, bunlarda o para ve potansiyel yok 1530 dan tucanoya mı geçilir diye küçük görmüş de olabilirler. saygı duymak lazım. belki herkesi müşteri yapmıyor enka.

GÜRKAN link=topic=70520.msg807098#msg807098 date=1386541186' Alıntı:
umut hocam geçen mart ayı gibi ben enka sitesinden mesaj atıp ulaştım bunlara. mayısta bana döndüler telefonla. şuan hangi makina var dedi 1530 clayson dedim, nazlandı telefondaki eleman. hoşuna gitmedi galiba :D sonra hangi claas ürünü hakkında bilgi almak istiyorsunuz dedi 320 tucano dedim. ne kadar biçeceksiniz bunla diye sordu, bende 1000 kendime 1000 dışarı dedim. az değil mi dedi. beğenmedi yine. :D ıvır zıvır sorular sordu vs. tamam beyefendi istediğiniz broşürü postalayacağız dedi. o gün bu gündür gelemedi. hocam almanca çok az bende. anlamam yani. hiç zahmet etme boşuna. benim claasa lafım yok, nerde görsem hayranlıkla incelerim. ama bu zihniyetle bu pazarlama işini götüremez enka. yani onlar için ben sıradan biriyim, belki claastan gelecek paraya da ihtiyacı yok enkanın, ama claas benim için önemli bir marka, sahibi olmak isteyeceğim bir model tucano 320. eminim benim gibi çok kişi vardır. müşteri senin peşinden koşmaz, sen müşteri kovalayacaksın bu ülkede tutunmak istiyorsan. ha şöyle de olabilir, bunlarda o para ve potansiyel yok 1530 dan tucanoya mı geçilir diye küçük görmüş de olabilirler. saygı duymak lazım. belki herkesi müşteri yapmıyor enka.

Gürkan abi, sen bana özelden adres bilgilerini, telefon bilgilerini detaylı olarak at. Bak ben sana nasıl broşür gönderttiriyorum...;)

GÜRKAN link=topic=70520.msg807098#msg807098 date=1386541186' Alıntı:
haklısın Gürkan hocam anlattıklarından gerçekten ayıp etmişler.ama inan düşündüğün gibi değil aslında adamlar.gezide 1550 clayson bir abimiz avero 240a bayıldı hemen yaptı pazarlığı.üzerinde 6metre tabla var abi kaldırmaz 4 sarsak makina o tablayı.kaldırmazsa neden takmışlar hocam dedi.sonra aklını çeldim tucano 320e yönlendirdim.inan üretimi en başından sonuna kadar çok detaylı olarak inceledik.hatta laverda m serisi kullanan 2 abi vardı biçer işi claasın gerçekten diye kabullendiler.Claasa karşı olumsuz düşünmeni istemem yani

Ağır Abi link=topic=70520.msg807113#msg807113 date=1386542256' Alıntı:
paylaşım için tşk verimli bir gezi olmuş aslında bütün firmalar böyle geziler düzenlemeli
saolasın
omerfarukkoc link=topic=70520.msg807119#msg807119 date=1386543348' Alıntı:
Güzel Bi Gezi Olmuş Umut Abi, Fotoğraflar İçin Teşekkürler ;)
tşk ederim
CİHANGİR link=topic=70520.msg807156#msg807156 date=1386566543' Alıntı:
CLAS IN FABRİKASI NI GEZİP GÖRMÜŞSÜN YENİ ÜRÜNLERİ HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMUŞSUN GÜZEL PAYLAŞIM TEŞEKKÜRLER
evet aynen üretimi ve yeni ürünleri inceledik. özellikle 100 yıla özel üretim biçer xerion serisi traktör ama traktör demeye bin şahit lazım tek kelimeyle canavar ve jaguar silajmakinalarını inceledik.

Eline sağlık hocam güzel paylaşımlar Trakya Çifçisini firmalar hep avrupaya götürüyorlar buradada 7000 serisi traktör alırsan götürüyorlar.