traktörle radara girdi

Çorum’da 1967 model traktöre, aşırı hız
yaptığı gerekçesiyle 166 lira para cezası
kesildi. Çorum’dan köyüne hayvanları
için yem götüren Ahmet Çetin’in
kullandığı 19 AP 060 plakalı traktör,
jandarma trafik ekipleri tarafından Cemilbel-Ortaköy yolu üzerinde Feraset
Petrol önünde durduruldu. Traktörün
36 kilometre hızla radara girdiğini
söyleyen jandarma trafik ekipleri,
Çetin’e 166 liralık para cezası kestiler.
Traktörünün en fazla 25 kilometre hız yaptığını söyleyen çiftçi Ahmet Çetin ise
“Çalıca köyündeki hayvanlarıma yem
götürüyordum. Römorkta 2 ton yem
vardı. Bu haliyle 1967 model traktörüm
36 kilometre hız yapmış. Benim
traktörüm en fazla 25 kilometre hız yapabiliyor. 26 kilometreyi geçerse bu
traktörü bağışlayacağım” diyerek,
kesilen ceza karşısında şaşkınlığını dile
getirdi. Kendisinden sonra radara 110
kilometre ile giren bir araca ise ceza
kesilmediğini öne süren Çetin, “Türkiye’de traktör kullanıp da radara
yakalanan üçüncü kişi ben olmuşum.
Traktörümün 36 kilometre hız
yapamayacağını ifade ettiğimde bana
‘hükümetin bütçe açığı var kapatmamız
gerekiyor’ yanıtını verdiler. 20 senedir traktör kullanıyorum. Böyle bir şey hiç
başıma gelmemişti. Benim traktörümün
bu hızı yapması mümkün değil” dedi. Kaynak : Çorum Haber

Ynt: traktörle radara girdi

alıntı :(samet99 )bizim Trakya bölgesinde yaklaşık 5 yıldır bu traktörler radara giriyor zaten ben 2 defa girdim mesela

eğer kanunen atıyorum 30 km yi geçen traktörlere zirai araçlarada ceza uygulanır hükmü varsa boynumuz kıldan ince yalnız o traktör o hızı yapmaz 25 km hız yapacağını bile inanmam 2 ton yükle yazık değilmi be köylüden ne istiyorsunuz ? Ben olsam mahkemeye verir tazminatıda çatır çatır alırım ha diceksinizki devlet bu uğraşılmaz uğraşılır uğrasmaya uğraşmaya zaten tepemize ediyolar,,en son gideceği yer aihm ( avupa birl.insan hakları mahkemesi) maksat gıcıklık değilmi ben uğraşırım mahkemeden teknik ölçüm için makina kimya odasında incelenmesi diye mahkemeye talep sundummu bitti iş hakkınızı arayın arkadaşlar kız-*sw

ozvatan38 link=topic=70522.msg807082#msg807082 date=1386539476' Alıntı:
alıntı :(samet99 )bizim Trakya bölgesinde yaklaşık 5 yıldır bu traktörler radara giriyor zaten ben 2 defa girdim mesela

eğer kanunen atıyorum 30 km yi geçen traktörlere zirai araçlarada ceza uygulanır hükmü varsa boynumuz kıldan ince yalnız o traktör o hızı yapmaz 25 km hız yapacağını bile inanmam 2 ton yükle yazık değilmi be köylüden ne istiyorsunuz ? Ben olsam mahkemeye verir tazminatıda çatır çatır alırım ha diceksinizki devlet bu uğraşılmaz uğraşılır uğrasmaya uğraşmaya zaten tepemize ediyolar,,en son gideceği yer aihm ( avupa birl.insan hakları mahkemesi) maksat gıcıklık değilmi ben uğraşırım mahkemeden teknik ölçüm için makina kimya odasında incelenmesi diye mahkemeye talep sundummu bitti iş hakkınızı arayın arkadaşlar kız-*sw

doğru söylüyorsun tepki göstermiyoruz ve git gide her yaptırımla gelen yanlışı normal karşılamaya başlıyoruz

bütçe açığı var kapatmamız gerekiyor’ yanıtını verdiler

Bu kısım bana biraz sallama gibi geldi. :) Devletin, polisin işin gücü yok birde açıklama mı yapacak, üstelik böyle saçma bir açıklama. Basar cezayı geçer. Artık traktörlerin radar işine şaşırmamak gerekiryor, nitekim şehir içinde 20 km ' yi geçen traktörlere ceza yazıldığını çok duydum.