Tarımöz Goble Yepyeni Disk Tasarımı

tarımöz ağır tip goble diskaro yeni disk tasarımı. çok güzel ve yenilikçi bir yaklaşım olmuş. hem karıştırma etkisi artmıştır hem de çamurda daha rahat gider diye düşünüyorum.

xhkz.jpg

xhkz.jpg

17s5.jpg

vl1x.jpg

3v4c.jpg

Ynt: Tarımöz Goble Yepyeni Disk Tasarımı

bence toprakla teması aza indirerek toprak yapısmalarını azaltmak. Çokta iyi düşünülmüş yalnız tabaklar çok kaliteli olmalı çatlama riski daha fazla.

Volkana katılıyorum malzeme hassaslığı çoğalıyor , haliyle de taşlı arazide çatlamalar kırılmalar oluşabilir , Ama iyi düşünülmüş tebrik ediyorum.

güzel tasarım..

bunu tasarlayanın aklını anlamak lazım acaba neden böyle bir değişikliğe gitmiş .bu gibi üretimlerde bence açıklamaları ürün bilgilerinide yazmalılar..
ama dediğiniz gibi toprakla teması az olsun diye olsa sağlam yapılması lazım ki ben bu şekilde çamurun deliklere tutunarak dahada çok yapışacağını sanıyorum..

arkadaslar yeni disk modelinin denemeleri 2 yıldır devam ediyoruz bu diskin avantajları camur tutma baya az seviyeye düstü titreşim yarattıgı için disklerdeki delikler topragın parcalanmasına yardımcı oluyor denemelerimiz devam ediyor 4000 dönum yer sürdük taslı ve tassız tarlalarda disklerde catlama kırılma olmadı ilk görunuste zayıf gibi görüne bilir ama diskte kullanılan ham madde cok önemlı
konyaya yolu dusen tum arkadaslarımızı fabrikamıza ziyerete bekleriz .

alper42 link=topic=70560.msg812258#msg812258 date=1387369094' Alıntı:
arkadaslar yeni disk modelinin denemeleri 2 yıldır devam ediyoruz bu diskin avantajları camur tutma baya az seviyeye düstü titreşim yarattıgı için disklerdeki delikler topragın parcalanmasına yardımcı oluyor denemelerimiz devam ediyor 4000 dönum yer sürdük taslı ve tassız tarlalarda disklerde catlama kırılma olmadı ilk görunuste zayıf gibi görüne bilir ama diskte kullanılan ham madde cok önemlı
konyaya yolu dusen tum arkadaslarımızı fabrikamıza ziyerete bekleriz .
çamur tutmama,kırılmama ve çatlama yapmayabilir kullandıgı malzemeden ötürü.ama aklıma bişey takıldı kullandıkca bu dıskler yenecek ve ufalacak ve sonunda o delıklere geldıgınde o diskler iş görmez olacak buda erken disk degışımı anlamına gelır.bende 2004 model çekiçkesen var diskleri baya ufaldı arkalarla önleri degiştirdim ve halen kullanıyorum ama bu tarımözde mümkün degıl gıbı duruyor

bana pekte kaliteli malzeme gibi gelmedi dediğiniz gibi dökümü kalınlığı kalitesi azsa çatlama olması muhtemel kafama takılan hadi çatlamadı diyelim o delikler olduğu için sert bir yapıya geldiğinde vurma basıncıyla delik yüzünden kasılma olup eğilme olabilirmi diskte buda düşündürücü ??

arkadaslar üretilen goblelerin hepsi normal diskli üretmekteyiz bu gördügünüz delikli diskli denemesini yapiyoruz goblelerimizin hepsi bu disklerle cıkmıyor zaten bu deneme diski belli bolgelerde denemekteyiz burda yanlıs anlasılma olmasın bu görünen delikli diskler deneme amacı ile takıldı ve denemeleri devam etmektedır iyi yonlerini ve kac dekar yer surdunu ömrünün kac dekar oldunuda denemeler sonuca ulasınca siz degerli arkadaslarımızla paylasacagım

Güzel bir düşünce , yenilik denemiş ilgili firma.
Çok çılgın sorular ile yenilik yapacaklarına , test yapacaklarına pişman etmeyelim adamları :)

alper42 tebrik eder yeniliklerinizin devamını dilerim.

tebrikler alper abi denemelerimizde işallah iyi sonuçlara ulaşırsızsınız bu millet her şeyin en iyisine layıktır iyi ürünü bizde yerli üreticiden almayı çok isteriz