TD75B'DE 'PTO' SORUNU???

Arkadaşlar yeni aldığım td75b ' de servo pto ile ilgili sorun yaşıyorum bazen oluyor kavrama ayırmıyor bazen oluyor kola dokunasıya kavrama ayırıyor bi problem olduğu muhakkak daha servise göstermeye fırsat olmadı ilk başlarda yeni olduğundan alışması gerekli diye düşündüm fakat bugün itibariyle 25 saat oldu bu 25 saatin yaklaşık 20 saatinde atomizör ile çalıştık alışa şimdiye kadar alışırdı diye düşünmeye başladım acaba bu sorunu yaşayan tek benmiyim yoksa bu tür problem yaşayan arkadaş var mı 'servo pto'da? özellikle yeni NH alan arkadaşlar arasında??

Ynt: TD75B'DE 'PTO' SORUNU???

zehriduman link=topic=70563.msg807521#msg807521 date=1386617510' Alıntı:
kaç ay oldu alalıki hemen ufak arızaları çıkıyo böle yeni nh lerde şikayet çok artıyo ilk 3 ayı geçenlerin

işin açığı daha 1.ayını bile doldurmadı :/ teslim aldıktan 1 gün sonrada farketmiştim bu sorunu fakat yeni alınan traktörlerde bi çok aksamın alışana kadar bu tür ufak tefek sorunlar çıkardığını bildiğimden önemsemedim örneğin;ilk geldiğinde valf çıkışları rahat söküp takmaya imkan vermiyodu artık çok rahat tak-çıkar yapıyoruz..arka kolların kontrollerinde sıkıntılar vardı kullandıkça parçalar alıştı artık sorunsuz...hidrolik frenler çok daha rahatladı bunlar ve bunlar gibi problemlerin kullandıkça gideceğini bildiğimden bunu da önemsememiştim fakat önemsenmesi gereken bir probleme dönüştüğünü düşünüyorum artık yarın fırsat bulabilirsem ilk işim servise gitmek olacak hazır bayi nasıl memnunmusun diye arayıp soruyorken bi sıkıntı varsa sıcağı sıcağına giderilsin

herşey bi yana tdblerde servo pto uygulaması yeni başladı bu gibi problemlerin her yeni uygulamada olması muhtemel fakat NH gibi bir markada bu tür bir problem kabul edilemez diye düşünüyorum...

kubilay07 link=topic=70563.msg807570#msg807570 date=1386621623' Alıntı:
işin açığı daha 1.ayını bile doldurmadı :/ teslim aldıktan 1 gün sonrada farketmiştim bu sorunu fakat yeni alınan traktörlerde bi çok aksamın alışana kadar bu tür ufak tefek sorunlar çıkardığını bildiğimden önemsemedim örneğin;ilk geldiğinde valf çıkışları rahat söküp takmaya imkan vermiyodu artık çok rahat tak-çıkar yapıyoruz..arka kolların kontrollerinde sıkıntılar vardı kullandıkça parçalar alıştı artık sorunsuz...hidrolik frenler çok daha rahatladı bunlar ve bunlar gibi problemlerin kullandıkça gideceğini bildiğimden bunu da önemsememiştim fakat önemsenmesi gereken bir probleme dönüştüğünü düşünüyorum artık yarın fırsat bulabilirsem ilk işim servise gitmek olacak hazır bayi nasıl memnunmusun diye arayıp soruyorken bi sıkıntı varsa sıcağı sıcağına giderilsin

herşey bi yana tdblerde servo pto uygulaması yeni başladı bu gibi problemlerin her yeni uygulamada olması muhtemel fakat NH gibi bir markada bu tür bir problem kabul edilemez diye düşünüyorum...
ufak sıkıntılar adamın canı çok sıkıyo ben geçenlerde mandala benzer bir parça düşmüştü makinada sanide aramadığım yer kalmadı en son adamla beraber dükkanın altını üstüne getirdik zorla bulduk :) yeni nh lerin fren sorunları ve hidrolik indirme kaldırma sıkıntıları oluyormuş birde ağır yükde erken kırıvıyo diyorlar 4wde geri geri giderken sende oldumu

KMS DİZAYN link=topic=70563.msg807579#msg807579 date=1386622199' Alıntı:
Sorunun kaynağını aramak yerine hiç uğraşma çağır servisi baktır kardeş en doğrusu.

en mantıklısı o öylede yapıcaz :) sorun kaynağı aramak değilde bu forumun kuruluş amacı ve varoluş sebebi bu tür problemlerin dile getirilmesi ve daha sonraki arkadaşlara yardımcı olması diye düşündüğümden belirtmek istedim her markanın artıları ve eksileri var biz kullanıcılar belirteceğizki alacak arkadaşlara faydamız dokunsun :) yorumun için teşekkürler :)

zehriduman link=topic=70563.msg807582#msg807582 date=1386622359' Alıntı:
ufak sıkıntılar adamın canı çok sıkıyo ben geçenlerde mandala benzer bir parça düşmüştü makinada sanide aramadığım yer kalmadı en son adamla beraber dükkanın altını üstüne getirdik zorla bulduk :) yeni nh lerin fren sorunları ve hidrolik indirme kaldırma sıkıntıları oluyormuş birde ağır yükde erken kırıvıyo diyorlar 4wde geri geri giderken sende oldumu

ben çok önemli ve can sıkacak derecede fren ve hidrolik sorunu yaşamadım ama elmalı kesiminde bi kaç arkadaş bluemasterda fren sorunları yaşadı diye duydum ne derece doğru bilmiyorum

'erken kırıvıyo' burayı anlayamadım?

Değerli kardeşim direk servisi ara. Bir iki tanıdığım insan sıfır NH traktörlerde bu tür sorunlar yaşadılar. Hatta bir tanesinde debriyaj balatasını sıyırdı ayırmayınca, üsteli yeni traktör. O yüzden fazla zorlama derim.

ENES4422 link=topic=70563.msg807586#msg807586 date=1386622716' Alıntı:
Değerli kardeşim direk servisi ara. Bir iki tanıdığım insan sıfır NH traktörlerde bu tür sorunlar yaşadılar. Hatta bir tanesinde debriyaj balatasını sıyırdı ayırmayınca, üsteli yeni traktör. O yüzden fazla zorlama derim.

garantili olduğundan içim rahat abi. yarın fırsat bulursam ilk işim servise göstermek olacak zaten
dediğim gibi amaç alacak veya varsa problem yaşayan arkadaşların bilgilenmesi yoksa garantili traktör problemin nerde olduğunu aramak yerine çözmek her zaman mantıklı

ENES4422 link=topic=70563.msg807586#msg807586 date=1386622716' Alıntı:
erken kıvırıyo derken ağır yükde geri geri giderken 4w de sağa sola çok kaçıyo bunu demek isdedim bizim burda göt atıyo diyorlar sizin orda ne diyorlar acaba :) oho-*s

zehriduman link=topic=70563.msg807728#msg807728 date=1386670446' Alıntı:
erken kıvırıyo derken ağır yükde geri geri giderken 4w de sağa sola çok kaçıyo bunu demek isdedim bizim burda göt atıyo diyorlar sizin orda ne diyorlar acaba :) oho-*s
arka tekerleklere ilave 50 ser kg agırlık çözüyor

pto yağlı olduğu için şanzımanın içinde yağ pilakaların arasına giriyor ve hareketten kesilmiyor firenleme takılması lazım eniştemin tümosanda da balle de haraket den kesmiyor du şimdi traktör bölündü ve firenleme takıldı.

zehriduman link=topic=70563.msg807728#msg807728 date=1386670446' Alıntı:

;D ;D bizim burda çiftçeker traktör yok ki 'muhtelif' yerlerini atsın ;D ;D köyde 80-90 traktör vardır bi benim td birde tümosancı bi arkadaş var çiftçeker başkada yok herkes mf herkes 240s, bi tane 2615 mf,bi kaç tanede 260,4-5 tane 3060 mf var anlicanız tek mavi benimki :D ha bide yakıt cimrisi tümosan ' ımız var(yanlış anlaşılmasın bayi satarken arkadaşa öyle söyledi ondan diyorum) ben öyle bi problem yaşamadım zaten genelde tek çeker kullanıyorum fakat manevra yaparak geri geri gider iken hafif fren yapıp bıraktığımda önünü bi silkeliyo sanırım ön difransiyel kilidinin otomatik olmasıyla ilgili

dediğim gibi 4wd traktör olmadığından kimsede problem yaşamıyo ;D ;D ve hala traktöre öcü gibi bakıyo millet sanırsın 4wd traktör diye bişey yok :D

mecidiyeli link=topic=70563.msg807743#msg807743 date=1386675870' Alıntı:
pto yağlı olduğu için şanzımanın içinde yağ pilakaların arasına giriyor ve hareketten kesilmiyor firenleme takılması lazım eniştemin tümosanda da balle de haraket den kesmiyor du şimdi traktör bölündü ve firenleme takıldı.

bölünecek kadar ciddi bişey olduğunu sanmam bugün hem servisi hemde bayiyi hem ayrı ayrı ayradım hemde konferansta kafa kafaya tokuşturdum slk-*-s gayet rahatlatıcı konuştular zaten bölecek-ayıracak anahtar filan vuracak olurlarsa itiraz ederim o kadar para vermişim frenlemesini eksik mi takmışlar cöö-*s götürsünler bi dahada getirmesinler öyle ise kız-*sw

kubilay07 link=topic=70563.msg807897#msg807897 date=1386693901' Alıntı:
;D ;D bizim burda çiftçeker traktör yok ki 'muhtelif' yerlerini atsın ;D ;D köyde 80-90 traktör vardır bi benim td birde tümosancı bi arkadaş var çiftçeker başkada yok herkes mf herkes 240s, bi tane 2615 mf,bi kaç tanede 260,4-5 tane 3060 mf var anlicanız tek mavi benimki :D ha bide yakıt cimrisi tümosan ' ımız var(yanlış anlaşılmasın bayi satarken arkadaşa öyle söyledi ondan diyorum) ben öyle bi problem yaşamadım zaten genelde tek çeker kullanıyorum fakat manevra yaparak geri geri gider iken hafif fren yapıp bıraktığımda önünü bi silkeliyo sanırım ön difransiyel kilidinin otomatik olmasıyla ilgili

dediğim gibi 4wd traktör olmadığından kimsede problem yaşamıyo ;D ;D ve hala traktöre öcü gibi bakıyo millet sanırsın 4wd traktör diye bişey yok :D

bölünecek kadar ciddi bişey olduğunu sanmam bugün hem servisi hemde bayiyi hem ayrı ayrı ayradım hemde konferansta kafa kafaya tokuşturdum slk-*-s gayet rahatlatıcı konuştular zaten bölecek-ayıracak anahtar filan vuracak olurlarsa itiraz ederim o kadar para vermişim frenlemesini eksik mi takmışlar cöö-*s götürsünler bi dahada getirmesinler öyle ise kız-*sw
ozaman tek çekerin çok olduğu yerde sen biraz büyük traktör almışsın herkez der la nerde getirde parayı aldı bozulmazki kurtulalım bizim burda böyle derler oho-*s :)

zehriduman link=topic=70563.msg807942#msg807942 date=1386696412' Alıntı:
ozaman tek çekerin çok olduğu yerde sen biraz büyük traktör almışsın herkez der la nerde getirde parayı aldı bozulmazki kurtulalım bizim burda böyle derler oho-*s :)

biraz büyük aldık evet :)çift çekere de ihtiyacımız yoktu(shuttle tek çeker de bulunmadığından çiftçeker aldık) fakat ben alacağım traktörü uzun vadede değiştirmeyi düşünmüyordum uzun yıllar kullanmak isterim aldığım bir şeyi önümüzdeki yıllarda hem kurumsallaşma alanında hemde bağ-bahçe alanında yatırım yapmayı düşünüyorum bugün 2.el bi 240 alsaydım evet sıkıntı çekmezdim banada bi 10 yıl yeterdi 240 ama 2-3 yıl sonra bağ-bahçe alınca traktör değiştirmek büyük sıkıntı çünki sadece traktör değişmiyor tüm ekipmanlar elden geçiyor ama ben bu düşünceyi bizim köyde hiçbir zihniyete anlatamıyorum geçen bi abi ile muhabbet ediyoruz kahvede napcaktın böyle traktörü yav dünyanın parası dedi alacaktın bi 240 bakacaktın rahatına hem paran cebinde kalacaktı dedi abi 2 yıl sonra 250 dekar bahçe kurmayı planlıyom dedim 'olum dalgamı geçiyon la 2 yıl sonra değiştirirdin' dedi neden değiştirim sadece traktörmü değiştircez ekipmanlar ne olcak dedim ne yani 240 2100lük rotovatörü çevirmeyecekmi dedi zihniyet böyle olunca anlaşılamamak yada öcü gibi bakılmayı pek takmıyorum açıkçası 240a 2100lük rotovatör bağlanan 11li kazayağı takılan 9 lü çizel çekmeye çalışılan yerde ne kadar anlaşılabilirim ki zaten :)

bugün biraz çalıştık iş dönüşü sanayınin yanından geçerken bi servise uğradım anlattım böyle böyle bazen ayırıyo-bazen ayırmıyo diye ne olsa beğenirsiniz ufacık bi sorun çıkarmadı namussuz çalıştırıyom çalışıyor kolu itmemle kapanması bir oluyo böyle olunca içim biraz rahatladı serviste hidrolik kavrama olduğu için valflerin alışması gerekiyo ondan yapmış olabilir dedi sorun olsa bile bölünmesini gerektirecek bişey olmadığınıda söyledi bakalım ne olucak :D

kubilay07 link=topic=70563.msg807472#msg807472 date=1386613290' Alıntı:
Arkadaşlar yeni aldığım td75b ' de servo pto ile ilgili sorun yaşıyorum bazen oluyor kavrama ayırmıyor bazen oluyor kola dokunasıya kavrama ayırıyor bi problem olduğu muhakkak daha servise göstermeye fırsat olmadı ilk başlarda yeni olduğundan alışması gerekli diye düşündüm fakat bugün itibariyle 25 saat oldu bu 25 saatin yaklaşık 20 saatinde atomizör ile çalıştık alışa şimdiye kadar alışırdı diye düşünmeye başladım acaba bu sorunu yaşayan tek benmiyim yoksa bu tür problem yaşayan arkadaş var mı 'servo pto'da? özellikle yeni NH alan arkadaşlar arasında??
geçmiş olsun kubi ne oldu yapıldımı pto kardeşim...haber ver..

dogannnn link=topic=70563.msg848108#msg848108 date=1392578224' Alıntı:
slm arkadaşlar ben burada yeniyim bizde td65b aldık ama kafama takılan bazı şeyler var. levye kol zor çalışıyor bazen geçmiyor neden acaba, hepsimi öyle?

shuttle kolunu diyorsunuz sanırım? eğer öyle ise shuttle kolunun alışması uzun zaman alıyor ilk başlarda geçişler çok zordu hatta aşırı kuvvet uyguluyordum geçişlerde fakat sonradan biraz kolaylaştı servise sordum burçları sıkıyordur alışınca geçer dedi dediği gibi gün geçtikçe kullandıkça yavaş yavaş alışıyor şuan 80 saate eskiye nazaran bir hayli kolay geçişler var...

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=70563.msg848115#msg848115 date=1392578743' Alıntı:
geçmiş olsun kubi ne oldu yapıldımı pto kardeşim...haber ver..

eyvallah yusuf abi :) pto kavramasını hidrolik yapmışlar bu modellerde öyle olunca kolun bulunduğu yerde bir mekanizma var yaylardan ve tırnaklardan oluşan kavrama kolunun üzerindeki plastik kapağı söküp yayları ve tırnakları yağladık boyalı olduğundan bazen takılıyormuş şimdi düzeldi :)..