MC CORMİCK TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

Ynt: MC CORMİCK TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

arkadaslar siteye yeni üye oldum gercekten cok faydali paylasimlariniz var ben 2005 te nede olsa ülkemizde taninmamis marka olmasina ragmen cekinerek f60 bahce tipi mc aldim kullandikca tanidikca endiselerimin nekadar yersiz oldugunu anladim neden deyecekseniz benim bu 3. traktörüm ben böyle bi olay yasamadim diger teraktörümün ekipmanlarini n varsa kopardi kirdi ekipman düzmek zorunda kaldim ya cekecek yada koparacak patinaj yok agirligi uzunlugu hidrolik pompa debisi mükemmel derecede deyebilirim ha unutmadan yazayim yakit konusuna gelince cimri oldugunuda belirteyim diger traktörüm 54 c idi herkese saygilar.

Bildiğim kadarıyla c-max serisi ve alt seri CL landini ile aynı italyada üretiliyor,cx ve üst seriler fransa da şanzumanları ve ingiltere doncaster fabrikasında üretimi yapılıyor eski bildiğimiz mccormick international değil abiler,international =case ih olarak hayatına devam ediyor , mccormick ismini 2000 lerin başında argo şirketler toplulu devraldı , yeniden bu markayla üretime başladı.

Hadi hayırlısı bakalım:)

slm bizde 1973 model enter 654 traktör var. onu tasarlayan mühendis herşeyi düşünmüş. orjinal kepçe takma yerleri çiftçeker şaft çıkışı hidrolik çıkışı. tarlada süper gidiyo anızda tak üçlüyü arkana bile bakma........ama bi sorunu var arareti çokçabuk çıkıyor fazla zorlamaya gelmiyor ........ ha söylemeyi unutmayayım bizim buranın toprağı çok serttir. tarlada 285 kadar işyapıyor ama cok az yakıyor bu ensevdiğim yanı mazotta çok cimri ve biryeri kırılsın en fazla 1 gün içerisin de parçayı temin edebiliyoruz . babam eskiden onunla kömürde çekiyormuş ve bir gece çamurda uzun ve dikbir bayırda kalmış damperli arabayla 5 ton yükçekiyormuş araba batağa iiice saplanmış damperli arabaya!!!! pehlivan çeki yapıyo!!!!! bayırı aşana kadar motorun aynumartun bilyasını yani arkasını dahıtıyo ama bayırı aşıyor motorun arkasına baktığında ise arka duman dumana gidiyo.... yanıyor sanmış .......... o günden sonra ustaya götürdüğünde 3000TL lik masraf açmıştı .....yani emektar yaşlı bi kurt......... *098*-

fsmehmetozhan link=topic=803.msg34006#msg34006 date=1210509871' Alıntı:
Bu traktörler daha önce vardıda servis ağı neden yaygın değildi ? Bu traktör eskiden bildiğimiz enter markası tarktör mü ? Yoksa benzetme mi ? Enter markanın kamyonlarıda vardı ve kapandığı söyleniyordu ama onların üzerinde Cormik yazmıyor, şu an bu trakör çök iyi ama kendisi yenidir, aradan zaman geçinse eskiyince yine randuman verecek mi yoksa arıza mı verecek ? arıza verse parçası bulunur mu ? Bulunan parça uyun fiyatta mı yoksa pahalı mı ? Ayrıca bu tarktörü alınca belli bir müddet sonra değiştirmeye kalkınca diğer (Kırmızı diyelim) traktörler gibi pirim yapacak mı ? Yoksa eldemi kalacak ? Bu konu ile ilgili olarak traktör alıcılarını/sevenleri aydınlatılırsa ne kadar memnuniyet verici olacaktır. En kötü bilgisizliktir; Saygılarımla
arkadaşım sana biraz ayrıntılı anlatayım cx 95max var kullanmayan herkez birşey söylüyor şunda vardı suyu çıktı bunda vardı yağı aktı kullanmadığı malı kullanandan daha iyi tanıyorlar cx95max sınıfında kesinlikle lider kabin gürültüsünden tutun şanzımana kadar motor gücünden tutun motorun ağırlık merkezine kadar herşey mükemmel daha tek bir arıza yok daha önce td95 kullandık oda çok iyiydi fakat onunla bir işi yaparken daha fazla yakıt ve daha hızlı lastik yıpranması yaşadık mf3105 kullanan arkadaşlarımız ise mc cx95max ın süper bir alet olduğunu söylüyorlar aynı motor firmasından motor almalarına rağmen mc cormick daha farklı motor tipleri kullanıyor bu masseycilerin kendi yorumları perkins birçok çeşit motor üretiyor. cx95max ağırlık merkezi arkda olduğuiçin çektiği aletlerde hiç bir problem yaşatmıyor. ilk biçer döveri mc cormick üretmiştir dünyada biraz araştırısanız görürsünüz yani bu traktörü kötüleyenler tamamen çekemediklerinden olduğunu düşünüyorum tek eksi yönü çok teknolojik ve köylümüzün yanlış kullanımına açık. gerçi panellerde herşey gayet anlaşılır ama mesela turbo şarjlı motoru olduğu için motorla ağır işler yapıldığında motoru durdurmadan belli bir süre çalıştırmaları motorun ömrünü ve turbonun ömrünü uzatıyor bunun gibi birçok önlemle motoru çok uzun yıllar kullanabilirsin daha çok bilgi için soranlara yazarım teknik detay yada deneyimlerimi anlatabilirim

enter link=topic=803.msg149250#msg149250 date=1233744901' Alıntı:
slm bizde 1973 model enter 654 traktör var. onu tasarlayan mühendis herşeyi düşünmüş. orjinal kepçe takma yerleri çiftçeker şaft çıkışı hidrolik çıkışı. tarlada süper gidiyo anızda tak üçlüyü arkana bile bakma. .......ama bi sorunu var arareti çokçabuk çıkıyor fazla zorlamaya gelmiyor ........ ha söylemeyi unutmayayım bizim buranın toprağı çok serttir. tarlada 285 kadar işyapıyor ama cok az yakıyor bu ensevdiğim yanı mazotta çok cimri ve biryeri kırılsın en fazla 1 gün içerisin de parçayı temin edebiliyoruz . babam eskiden onunla kömürde çekiyormuş ve bir gece çamurda uzun ve dikbir bayırda kalmış damperli arabayla 5 ton yükçekiyormuş araba batağa iiice saplanmış damperli arabaya!!!! pehlivan çeki yapıyo!!!!! bayırı aşana kadar motorun aynumartun bilyasını yani arkasını dahıtıyo ama bayırı aşıyor motorun arkasına baktığında ise arka duman dumana gidiyo.... yanıyor sanmış .......... o günden sonra ustaya götürdüğünde 3000TL lik masraf açmıştı .....yani emektar yaşlı bi kurt......... *098*-

Kardeşim çok haklısın bizdede 77 modeli Havada karada görürüyor *098*- *098*-

C max 95 almayı planlarken MC 120 modelini satın aldık. Yurtdışındaki forumları ve yorumları takip edince Cmax ' ın ağır işlerden ziyade romörk çekişi hayvancılık işlerinde kullanılmak için üretildiğini anladık. 7 ' ye yakın cmax bulduk hepsinde dişli porblemi vb arızalar vardı. Yanlış amaçla kullanıldığı bilgisini edinip. MC modeline yöneldik. Şu anda MC 120 traktörümüz var.

Traktörümüzle ilgili tüm bakım kılavuzlarını edindik. Detaylarına indikçe traktörün gerçekten özenle üretildiği izlenimi alıyorsunuz.

Perkins 10 numara motor.
Powershift kesinlikle kolay kullanım sağlıyor.
Powershuttle debriyajsız ileri geriyi kolayca sağlıyor.
tüm donanımları gerekli ve kullanma kılavuzu okunursa harikalar

atalayizmir link=topic=803.msg794696#msg794696 date=1384457557' Alıntı:
C max 95 almayı planlarken MC 120 modelini satın aldık. Yurtdışındaki forumları ve yorumları takip edince Cmax ' ın ağır işlerden ziyade romörk çekişi hayvancılık işlerinde kullanılmak için üretildiğini anladık. 7 ' ye yakın cmax bulduk hepsinde dişli porblemi vb arızalar vardı. Yanlış amaçla kullanıldığı bilgisini edinip. MC modeline yöneldik. Şu anda MC 120 traktörümüz var.

Traktörümüzle ilgili tüm bakım kılavuzlarını edindik. Detaylarına indikçe traktörün gerçekten özenle üretildiği izlenimi alıyorsunuz.

Perkins 10 numara motor.
Powershift kesinlikle kolay kullanım sağlıyor.
Powershuttle debriyajsız ileri geriyi kolayca sağlıyor.
tüm donanımları gerekli ve kullanma kılavuzu okunursa harikalar

Hayırlı olsun, Mewlam kazasız bir ömür wersin....

Birde sadece MC 130 geliyor diye biliyordum... Bi arada MC 115ler geliyordu. Sizin 120lik kaç model?

Liste fiyatı kaç lira idi siz kaça aldınız piyasayı öğrenelim...

benimde 2012 model c max 100 var tek sorunu heraret yapıyo başka sorunu yok bide şikayetci olduğum nokta perkis motor geç toparlıyo ona uyuz oluyorum. zetorıda aynı yerde aynı ekipmanı tajıyorum o hemen gaza geliyo yiyo banamısın demiyo ama perkıns illa bayılacak biraz duman atacak ondan sonra çekiyo. yakıtı 1.3 hemen hemen her şeyde bu aşagısı çok yukarısı pek yok. manavra kabiliyrti çok düşük geri geri bi yere yanaşmak ölüm onunla. ama düz yolda hayatta yormaz sızı kabine ses gelmiyo çok rahat konforlu vitesleri yormaz ve hızlıda yolda taksi gibi kullan. bayır özelliği pek yok bu zetora göre kıyaslama ama tümo ya görede ondan üstün 8105 göre bu kıyaslamada. jd nın 95 ine göre tarlada çok daha seri iş yapıyo bunuda denedik esener 11 çizelden arkası kürümlü filan. hidroliği harika dokun anında tepki verir onu çok seviyorum. başka merak edilen varsa sorabilir. servis agını genelde bizim burada massay servisi üstleniyor, her yerde aynımı onu bilmem ikinci şikayetim kabin içi çok naylon kapı kolları bile hemen kırılıyo... herkese bereketli günler

Bizim MC 120 sanıyorum yurtdışından gelmiş. Kırmızı gövde. Üretimi ve lastikler 2005 ama trafiğe çıkış 2006 görünüyor. Bize 75000 ' e geldi.

Arkadaşın belirttiği konuda da C max serisi ağır iş serisi değil bence. Dişli grubu ve vites farklı amaç için olduğu için o bayımayı yapıyordur gibime geliyor

Cmax ' ın 110 ile MC modelin 110 ' luğunun KG ' sini karşılaştırınca

Cmax aynı beygirde 3450 KG iken MC serisi 4850 KG. bu fark dişli ve donanım farkından geliyor. Ne kadar ağır o kadar demir demek. Bu yüzden Cmax ' larda zorlanma dişli ve şanzıman problemi yaşıyor.

Benim Yorumum budur.