arkadaşlar jx 55c kullanan var mı ? yakıt ve çekişi, servisi, sağlamlığı nasıl?

Ynt: arkadaşlar jx 55c kullanan var mı ? yakıt ve çekişi, servisi, sağlamlığı nasıl?

4 silindir olması yakıtı arttırmaz mı peki? çekiş artar bence ama yakıt da artar diye tahmin ediyorum. çünkü tt55 2900 jx55c 3200 :S

Ynt: arkadaşlar jx 55c kullanan var mı ? yakıt ve çekişi, servisi, sağlamlığı nasıl?

tt 55 le jx55c bir tutulamaz .en basitinden ttnin kabininden in caseye bin farkını hiç traktör bilmeyen insan bile anlar ;) ama fiyatıda ona göre pahalı. servis ve yedek parçaya qelince new hollandın bulunuyosa case de bulunur servis ağıda qeniş . yakıtta pek bi bilgim yok ama 4 silindir olduqu için ağır işlerde zorlanmadıqı için koklayacaqına eminim.boşta da o kadar fazla yakacaqını sanmam çünkü 4 pistonlu olsa bile küçüktür .
:) alk-*s

çok teşekkür ederim :) alk-*s tt55 e göre çok üstün geliyor bu makine bana ama gaziantepte bunun ne bayisi ne de servisi var :( ben john deere 5055e kullanıyorum ama bu case çok hoşuma gitti *098*- almayı düşünüyorum ama traktör hakkında hiçbir bilgim yok..

iser1987 link=topic=70629.msg809689#msg809689 date=1386957485' Alıntı:
çok teşekkür ederim :) alk-*s tt55 e göre çok üstün geliyor bu makine bana ama gaziantepte bunun ne bayisi ne de servisi var :( ben john deere 5055e kullanıyorum ama bu case çok hoşuma gitti *098*- almayı düşünüyorum ama traktör hakkında hiçbir bilgim yok..
case jx55 c de new Holland gibi türk traktörun ürünü..
Üzerinde iveco motor var . direksiyonun yaninda ileri geri mekik kolu var..
Tt55 8+2 sanzumana sahip..
Jx55c 8+8 sanzumana sahip..
Kabinli modellerinde klimada mevcut..

lift o matik ve intercool tek eksiği bu traktörün bence ve görüntüsü de harika diğer 55liklerle arasında 7-8 bin fark var ama değer bence.. benim tek sıkıntım bu traktör en az nh kadar sağlamdır ama 4 silindir oluşu yakıtını nasıl etkiler onu bilmiyorum. saatte 40 km hız koymuşlar ve bu traktör kolay kolay boğulmaz gibi geliyor bu yüzden az yakar diye tahmin ediyorum ama bazıları çok fazla yakar diye korkutuyor beni :( bir de bunların ikinci eli nasıl acaba? millet 55likte 4 silindiri duyunca direk çok yakar diyor. bu ikinci elin satımını etkiler mi sizce? bu arada değerli yorumlarınız için teşekkürler alk-*s

alperen_37 link=topic=70629.msg809678#msg809678 date=1386956643' Alıntı:
tt 55 le jx55c bir tutulamaz .en basitinden ttnin kabininden in caseye bin farkını hiç traktör bilmeyen insan bile anlar ;) ama fiyatıda ona göre pahalı. servis ve yedek parçaya qelince new hollandın bulunuyosa case de bulunur servis ağıda qeniş . yakıtta pek bi bilgim yok ama 4 silindir olduqu için ağır işlerde zorlanmadıqı için koklayacaqına eminim.boşta da o kadar fazla yakacaqını sanmam çünkü 4 pistonlu olsa bile küçüktür .
:) alk-*s
t480 de 4 silindir ama hava iş yok tt50 daha cok asılıyor .ama jxc serisindeki motor ftp nin ürünü her traktörde her araçta kullanmıyor 'fiat group'tarafından üretilen özel bi motor fiyat o yüzden pahalı 3.2 litre hacminde oldukça torku yüksek 1250 devirde max torka ulaşan bi motor direk italyadan denenmiş halde geliyor geri tarafı sanjımanı vs ttj serisindeki sansıman ttdekinin mekiklenmiş hali t480 deki 8x8 hidrolikleride biraz zayıf o yüzden bilgilerin tümünü ttf fabrikası gezimde edindim.

kardeş çok güzel bilgiler bunlar teşekkür ederim :) t480 in 4 silindir olduğunu bilmiyordum.... :S peki newholland 55 56 ile kıyaslayacak olsak bu traktörü : çekişi, kalitesi, yakıtı ve kullanışlılığı hangisi iyidir sizce? 55 bg de bi traktör alıp ve uzun yıllar hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanmak istiyorum da ok-*-s ve malumunuz yakıt çok pahalı olduğundan hem tasarruflu hem de güçlü olsun istiyorum.... jd 5055e den de çok memnunum ama vites sayısı düşük geliyor yol işlerinde anlş-*s

mf 240 ıda düşün madem büyük motorun var bu he ara işi işi yapar ama mazotuda koklar temizbi 240lık her işini görürür :D

MehmetGngr link=topic=70629.msg810020#msg810020 date=1387011746' Alıntı:
mf 240 ıda düşün madem büyük motorun var bu he ara işi işi yapar ama mazotuda koklar temizbi 240lık her işini görürür :D

kardeş iki traktörü tutmam maddi açıdan biraz imkansız ve arada slaj biçimi de yaptığım için 240 da o işleri görmüyor :( yoksa daha önce 240s vardı bende 95 model

açıkçası nh tt5, nh 55 56 ya da case jx55c den birini seçeceği ama en uygun hangisi olur bilemedim :S jd şanzımanı değişmiş olsa asla vazgeçmeyeceğim bi traktör ama küçük traktörlere ve türkiye pazarına pek önem vermiyorlar..

iser1987 link=topic=70629.msg810027#msg810027 date=1387012396' Alıntı:
açıkçası nh tt5, nh 55 56 ya da case jx55c den birini seçeceği ama en uygun hangisi olur bilemedim :S jd şanzımanı değişmiş olsa asla vazgeçmeyeceğim bi traktör ama küçük traktörlere ve türkiye pazarına pek önem vermiyorlar..
bence içlerinde en iyisi jxc tabikide çekiş olarak aynı sayılırlar vites sayısı ise hepsinde 8x2 yada 8X8 ileri nh de 55 hp sınıfında daha çok vites artık yok ama bu 8 ileride sıralı sekilde yapılmş ve oldukça kullanışlı işe yarar vitesler. vites cok olmuş işe yaramadıktan sonra neye yarar 20x12 vitesli motor yapmış adamlar kullandıgın sadece tarlada 3,4 tanesi levye olması her zaman avantaj .keske su 8x8vites tt serisnde olsaydı.ttlerin nedendir bilmem yakıtı çok çok iyi çekişi tarladayken vitesleri kullanışlı

zaten tt55 de levye vesaire olsa hiç düşünmeden alırım onu ama levye olmaması ve yeni tipinin güzel olmaması biraz düşündürüyor beni. ayrıca benim şu an kullandığım jd 5055 tt lere göre daha çekişli ve sağlam aynı zamanda kaliteli ama yolda hiç gitmiyor ve bu yüzden yolda çok yakıyor.. caselere 8+8 vites, levye ve saatte 40 km hız koymuşlar o yüzden daha cazip gibi.. ;)

körsaban link=topic=70629.msg809971#msg809971 date=1386979596' Alıntı:
t480 de 4 silindir ama hava iş yok tt50 daha cok asılıyor .ama jxc serisindeki motor ftp nin ürünü her traktörde her araçta kullanmıyor 'fiat group'tarafından üretilen özel bi motor fiyat o yüzden pahalı 3.2 litre hacminde oldukça torku yüksek 1250 devirde max torka ulaşan bi motor direk italyadan denenmiş halde geliyor geri tarafı sanjımanı vs ttj serisindeki sansıman ttdekinin mekiklenmiş hali t480 deki 8x8 hidrolikleride biraz zayıf o yüzden bilgilerin tümünü ttf fabrikası gezimde edindim.

Kardeş sen neden korkuyon altı üstü 55 beygir makina ne yakcak bu kadar büyütmeyin ama benim bu traktör hakkında incelemem arka çook zayıf t 480 in arkasını koymuşlar hidrolikler zayıf gibi

yok kardeş ben korkmuyorum zaten ama göz göre göre de az yakan varken çok yakan alınmaz ki :) bu arada t 480 değil benim alacağım makine : nh tt55, nh 55 56, jd 5055e veya case jx55c den birisi olacak ama çok kafam karıştı.... :)

iser1987 link=topic=70629.msg810445#msg810445 date=1387046787' Alıntı:
yok kardeş ben korkmuyorum zaten ama göz göre göre de az yakan varken çok yakan alınmaz ki :) bu arada t 480 değil benim alacağım makine : nh tt55, nh 55 56, jd 5055e veya case jx55c den birisi olacak ama çok kafam karıştı.... :)

biliyorum arkadaş ben o makinayı kullandım geçen sene ilk çıktığında case menemen bayisi karakaş ticaret satış sorumlusu arkadaşım arkasında 3 lü 12 no alplar pulluk güzel çekiyo o vitesler falan çook güzel rahat yalnız lifto matik yok o işi bozuyor birde benim kullandığım 4x4 dü güzel makina 4 silindir kolay kolay bayılmıyor ama işte dediğim gibi arka taraf kore malı ls ile aynı biliyorsan t 480 de komple koredir motor falan mitsubishi ama bu iveco motor güzel çekiyo