John Deere Traktör Seçimi.(Jd'ciler Lütfen Yardım.)

Sizce Hangisini Seçmeliyim

• Kullanılan toplam oy
    108
20.03.2013
3,516
16

Merhaba Trakkulup üyeleri.Seneye Tarım ve Hayvancılığa başlayacağız traktör almaya karar verdik.

John Deere 1120 veya 1130 sizce hangisini tercih etmeliyim.

İşlenecek arazi miktarı yılda 80-100 dönüm arası

Tarlaya ekilecekler Arpa,Buğday,Mısır,Fiğ,Yonca,Ayçiçeği..

Herkesten fikrini bekliyorum.

Ynt: John Deere Traktor Seçimi.(Lütfen Yardım.)

Nobran link=topic=70671.msg809418#msg809418 date=1386933904' Alıntı:
siz çiftçilik yapmıyormuydunuz cebrail :)
yok abi şimdi yurtdışındayız .Daha yapmıyoruz.Seneye mart ayında memlekete kesin dönüş yapacağım. Allah Kısmet ederse seneye haziran aylarında köye ev ve ahır yapmaya başlayacağım .

Ynt: John Deere Traktor Seçimi.(Jd'ciler Lütfen Yardım.)

Anladım keşke çiftçilikten başka bir iş düşünseydin malum çiftçiliğin durumu ortada ilerde düzelirmi bilinmez ama takip ettiğim kadarıyla sen baya meraklı ve isteklisin hayırlı olsun diyelim. anlş-*s ben bu traktörleri bilmiyorum sadece bg yönünden 1130 diyorum cidd*-*-*

Nobran link=topic=70671.msg809426#msg809426 date=1386934843' Alıntı:
Anladım keşke çiftçilikten başka bir iş düşünseydin malum çiftçiliğin durumu ortada ilerde düzelirmi bilinmez ama takip ettiğim kadarıyla sen baya meraklı ve isteklisin hayırlı olsun diyelim. anlş-*s ben bu traktörleri bilmiyorum sadece bg yönünden 1130 diyorum cidd*-*-*
Yok abi kesin kararlıyım.Artık gurbette yaşamaktan bıktım diyebilirim.Daha yaş 17 ama çok ezildim yorgun ve bitkin bi durumdayım.Bunun tek çaresi köye yerleşmek olacak.Şehirde yaşayamıyorum.
Zaten ben fazla para getirsin istemiyorum.Hayvancılıkt yapacağım .Karnımı doyurdumu gerisi benim için önemli değil :)

ismail_17 link=topic=70671.msg809431#msg809431 date=1386935463' Alıntı:
Temizini zor bulursun o makinalar baya eski, temiz bulursan al.
Sana tavsiyem başlarsan büyüğe niyetlen , yarın evlenirsin çoluk çocuk geçinmek zor.
Ben iki çocuk okutuyorum şu an azlan geçinmek çok zor çiftçilikte hayvancılıkta.
Abi alınca bakım yapacağım.Bafratraktor diye yazın googleye çıkar. sSamsunda orjinal parçalarını satıyormuş oradan parçaları alıp bakım yapacağım..Aslında size bir doğruyu söyleyeyim bizim köyde halinden hiç menmun olmayan yok hepsi hayvancılığın çok güzel karları var diyor.

JD 1120 Bizim Vardı Amcam Kullanıyordu Ben Küçüktüm Sürmek Nasip Olmadı.
İkiside Sağlam Bir Traktör Alman Diye Biliyorum Tavsiyem JD 1130 ' dan Yana Ama İkiside Yeni JD ler Kadar Seri Değiller Ben İkinci El JD 5050E ' yede Bak Derim.
İşimi Görür Diyorsan Eyvallah...

üsame link=topic=70671.msg809439#msg809439 date=1386937298' Alıntı:
JD 1120 Bizim Vardı Amcam Kullanıyordu Ben Küçüktüm Sürmek Nasip Olmadı.
İkiside Sağlam Bir Traktör Alman Diye Biliyorum Tavsiyem JD 1130 ' dan Yana Ama İkiside Yeni JD ler Kadar Seri Değiller Ben İkinci El JD 5050E ' yede Bak Derim.
İşimi Görür Diyorsan Eyvallah...
Abi daha tarla alacağız. Yeni traktor hemen alamam.

Ynt: John Deere Traktör Seçimi.(Jd'ciler Lütfen Yardım.)

selamünaleykum bana sorarsanız aranizin durumuna göre bir seçim yapmanızı öneririm. sulak bir araziyse senede iki ekim yapıcaksanız 4x4 bir traktör tavsiye ederim traktörün beygirine gelince arazinizin büyüklüğü bu konuda önemli ölçüdür örrneğin 50-60 dönümlük bir arazi için 40-50 beygir bir traktör çok rahat işinizi görür 200-500 dönümlük bir reçberlik için 60-100 beygirlik bir traktör işinizi görür 1000-5000 dönüm araziye sahipseniz 100 beygir üzeri veya 100 beygirlik 2 traktörde işinizi görür traktörü alırken ihtiyacınızı kaldıracağınız mahsulü yapacağınız tarımı hayvancılığı bağ bahçe işlerini gözönünde bulundurarak çekiciye bağlı ekipmanları hesaba katarak almanızı tavsiye ederim. yakıt+emek+parça tamir+yıpranmapayı+yedekparça servis=elde edeceğiniz mahsul. selametle

Ynt: John Deere Traktör Seçimi.(Jd'ciler Lütfen Yardım.)

Jd 1120 modelleri biraz daha eski ve kaput görünümü kötüdür ben sana 1130 da tavsiye etmiyorum 2030 kar 2130 lar aynı fiyatta 1130 la hayvancılık yapacağım diyorsun silajda balyada traktör aramana gerek yok esseğin büyük olsun çekmesin ayrıca 2130 çok daha seridir yolda 1130 dan

Ben jondere 1130 kullanıcısıyım. Bahçe traktörü gibi alçak , güçlü sağlam bir traktör. Samsun- bafra-alaçatı ve sinop Gerze de çok kullanılıyor jondere. Ben orduluyum kendi traktörümü sinop gerzeden almıştım. O bölgede temiz bulabilirsin.1130 hız konusunda düşük. Yakıt konusunda 3 silindir 2130-2030 dan beygir gücü düşük olduğu için az. Arazi ne göre al. Ben fındık bahçesinde gezebilmem için 1130 tercih ettim. Kronik bir sorunu yok. Boydan uzun olmasına rağmen önde ağırlık şart. Tarlada yakıtı normal fakat yavaş gidiyor diye normal yolda son gaza basıyorum bu yüzden normal yolda dengi diğer marka traktörlere göre yakıtı fazla.bide hidrolik direksiyon 1130 da mutlaka gerekli . römörk la geri gelirken çok zorlanılıyor.