nh tt55, nh 55 56, jdeere 5055e veya case jx55c den hangisi ?

Ynt: nh tt55, nh 55 56, jdeere 5055e veya case jx55c den hangisi ?

tutum olsun istiyosan 55 56 dan şaşmayacaksın yok ikinci el onemli değil ben kullanacam uzun yıllar satmam kullanmak için iyi olsun dersen tabikide case jx55c tavsiye ederim 4 silindir motoru var ve güzel motor.

bundan sonra yenı geleceklerde orijinal fabrıkadan lıftomatıcli gelecek dıye duydum 4 silindir ama 3200cc motor var yenı teknolojı onun icin az yaktıgını soyluyorlar bızım burada kullananlar memnunlar

çok teşekkür ederim arkadaşlar alk-*s jx55c hakkında hiç kötü birşey duymadım ve lift o matik de gelirse kesin alırım ben bundan. kaçlı pulluk götürüyor acaba bu traktör ve dönüme ne yakar ? 55 56 da güzel traktör ama bu daha modern ve daha hoş bi tipi var umarım 55 56 dan çekiş ve yakıt konusunda geri kalmıyordur ? *098*-

tt55 ve 55-56 var bende(ikiside tek çeker) ve bunlara benzer birçok traktör kullandım (fiat 55-46 fiat 540 mf 240 ford 3000 vs vs)
case55i hiç görmedim ve kullanmadım jondere 5055e de kullanmadım ama komşu köyde benzer bir jonder vardı birkaç yıl önce 55 beygir civarı oda fena degil di ama yakıtı biraz fazlaydı ara işlerinde
bu saydıgın makinalardan hangisini biliyorsan bence onu al
ben senin yerinde olsam bildigim makinayı alırdım
bilmedigin makina herzaman risktir dünyanın en iy imakinası bile olsa

birde şunu ekleyim
nh tdd serisinin özellikleri düşürülmemek kaydıyla 55ligi çıksa büyük olasılık alırım birtane gerçi ozaman nh nin tt ve 56 serisi satışları çok düşer tdd nin 55ligini çıkarsa

new holland t4.55 diye 55 bg lik bir traktör çıkarmış ve tdd den bile daha özellikli ve case jx55c nin sadece kaportası farklı olanı. ben onu da tercihlerime ekleyecektim ama o türkiyede satışa çıkmadı daha :( newholland tt55 i ben de kullandım ve şimdi de jd 5055e kullanıyorum ama satmak zorundayım ve bu kez alacağım traktörü uzun yıllar kullanmak istiyorum :) bu yüzden teknolojik olarak da üstün olmasını istiyorum ve en çok uyan case gibi duruyor ama o da hiç bilmediğim bi traktör olduğu için çekiniyorum biraz...

iser1987 link=topic=70727.msg810251#msg810251 date=1387038012' Alıntı:
new holland t4.55 diye 55 bg lik bir traktör çıkarmış ve tdd den bile daha özellikli ve case jx55c nin sadece kaportası farklı olanı. ben onu da tercihlerime ekleyecektim ama o türkiyede satışa çıkmadı daha :( newholland tt55 i ben de kullandım ve şimdi de jd 5055e kullanıyorum ama satmak zorundayım ve bu kez alacağım traktörü uzun yıllar kullanmak istiyorum :) bu yüzden teknolojik olarak da üstün olmasını istiyorum ve en çok uyan case gibi duruyor ama o da hiç bilmediğim bi traktör olduğu için çekiniyorum biraz...
t4-55i bende gördüm nette videolarını falan ama malesef türkiye satışı yok

casenin vitesleri ve hidrolik kadırma kapasitesi gözümün önüne geliyor ve o para omakinaya haram diyorum jxc serisi caselere açıkçası bu yani diger şeyleri saymıyorum bile :)
sonuçta 55 hp lik makina bu
undan ekstra özellikelr bekleme yer uçagı faln degil yani
bence tt55 ve 55-56dn tek farkı az bişey lüks olması birde 4 piston olması onun dışında ne farkı varki
bence iyi düşün

kol kaldırma kapasitesi onlarla aynı evet alk-*s . ileri geri mekik kolu olması, 4 silindir olması ve iveco motor var bunda, ayrıca 8 ileri 8geri vites var, kabinli modellerinde klima standart ve traktör daha ağır. bu özellikler hoşuma gitti ve slaj makinesi gibi kuyruk mili işlerinde 4 piston olduğu için daha güçlü olur ve daha az boğulacağı için daha az yakar diye düşünüyorum :) siz ne dersiniz ? :S

bu arada yavuz kardeşim bu tt 55 ve 55 56 dan hangisini önerirsin sen ? motor ve özellikleri tamamen aynı olmasına rağmen fiyat farkı var... 55 56 daha sağlam ve daha çekişli diye söyleniyor, sen ne düşünüyorsun bu konuda? şimdiden teşekkürler :)

iser1987 link=topic=70727.msg810264#msg810264 date=1387038802' Alıntı:
kol kaldırma kapasitesi onlarla aynı evet alk-*s . ileri geri mekik kolu olması, 4 silindir olması ve iveco motor var bunda, ayrıca 8 ileri 8geri vites var, kabinli modellerinde klima standart ve traktör daha ağır. bu özellikler hoşuma gitti ve slaj makinesi gibi kuyruk mili işlerinde 4 piston olduğu için daha güçlü olur ve daha az boğulacağı için daha az yakar diye düşünüyorum :) siz ne dersiniz ? :S

tdd lerden az hidrolik kapasitesi
8 ilerisi var 4 hızlı 4 yavaş geri 8 vites çokda önemli degil ileri vites olarak 8 olması malesef az sonuçta geri viteste kullanacagın seçenek 2-3 tane tdd12 geri var hepsini kullanmıyoruz :)
tt ve 56dan lüks biraz klima falan elbet güzel
sadece slaj makinası için yorum yapamam onuda kullanamdım hiç slaj makinasıyla işim olmadı bundan önce :)
fakat sonuçta 55 hp lik motora tek çekerse 3-12 no pulluk 7 li çizel 9 lu kazayagı takarsın daha fazlası zor
çift çeker olsa birer vites yukarı gidersin yada birer numara büyük pulluk takarsın belki yani çok fark etmez
55 hp lik motordan ekstra güç beklememek lazım :)

iser1987 link=topic=70727.msg810266#msg810266 date=1387038905' Alıntı:
ayrıca 55 56 da çok pahalı ve aynı fiyata geliyor bu jxc ile ??*-s

liste fiyatlarında biraz abartılı gerçekten nhler fakat biraz pazarlıkla 55-56 daha uyguna gelir caseden :)

iser1987 link=topic=70727.msg810274#msg810274 date=1387039175' Alıntı:
bu arada yavuz kardeşim bu tt 55 ve 55 56 dan hangisini önerirsin sen ? motor ve özellikleri tamamen aynı olmasına rağmen fiyat farkı var... 55 56 daha sağlam ve daha çekişli diye söyleniyor, sen ne düşünüyorsun bu konuda? şimdiden teşekkürler :)

benim 55-56ım 1996 model tt55im 2013 model
ben açıkçası yeni 55-56ları begenmedim ondan tt 55 aldım fakat sonuçta her traktörün yaptıgı yapacagı iş ayrı
bana bahçe işi için gerekliydi ondan tt55de biraz cazip geldi agaç altı falan daha rahat sürüm yaparım diye
ama şunu gördüm ben
eski 55-56larla yeni mavi 55-56ları kıyaslarsam eski 55-56lar kazanır yeniler çok hoşuma gitmedi
hatta tt55den fiyatı pahalıydı fakat onun sebebide bildigin gibi gelenekleşmiş alışılmış bir model olmasında kaynaklanıyor
işin özü 8 ileri vites artık tatmin etmiyor çiftçileri buyüzden ilk msjımdada dedigim gibi tdd serisinin 55ligi olsa keşke diyorum

yeni ttler eskilerin ve 56 serisinde daha agır ve uzun
http://www.newholland.com.tr/Traktor-TeknikTablo.aspx?cid=20#!prettyPhoto/0/
http://www.newholland.com.tr/Traktor-TeknikTablo.aspx?cid=8#!prettyPhoto/0/
tt ölçülerinde bi td olsaydı kesin düşünmeden tekrar td alırdım ölçüler mecbur kıldı tt ye hem bağ bahçe sera hem tarla ara çapası için uygundu fakat tt yi alınca td ile aradaki yakt farkını görünce sonradan iyiki almışım dedim mozot 4.5 tl iken tarladan gelince insanın az yaktıgını görmesinden da sevindirici bişey yok.altın kaplamalı 100 viteslide olsa çifçiyi memnun eden ekonomik olan bakımı tamiri yakıtı az olan traktör mutlu eder.en iyi traktörde olsa çokta para versen paran bolda olsa az yakmadımı sogursun o işten.ben tt nin yakıtına kefilim geri vites geçiş cart curt etmesinden başka sıkıntı yok ileri geriyi çok fazla yapıyorsan jxc al 56 serisinede fazladan 3 binlirada verme boşa saç kaporta farkı o tt ile bi farkı yok tt daha iyi 56 dan.tt alırsan alınca arka jantlara 1 tane daha agırlık ve ön agıtlıkları tamla yeter sana.55 hp için tt ideal