MERABA ÇİFTÇİ ARKADAŞLARIM NOTA BUGDAY ÇEŞİDİNİ EKEN VARMI TEŞEKKÜR EDERİM

Ynt: MERABA ÇİFTÇİ ARKADAŞLARIM NOTA BUGDAY ÇEŞİDİNİ EKEN VARMI TEŞEKKÜR EDERİM

Ben bu yıl ilk kez ektim. Aynı firmanın Yubileynaya 100 cinsini de ilk kez ektim. Syrena cinsini de 3 yıldan beri ekiyorum. Sorunuz nedir acaba.Sorunuza yardımcı olabilir miyim bilmiyorum.

kaskin4 link=topic=70770.msg811557#msg811557 date=1387218281' Alıntı:
Ben bu yıl ilk kez ektim. Aynı firmanın Yubileynaya 100 cinsini de ilk kez ektim. Syrena cinsini de 3 yıldan beri ekiyorum. Sorunuz nedir acaba.Sorunuza yardımcı olabilir miyim bilmiyorum.
eski ektiğiniz çeşitin dekara verimi artı ve eksilerri yeni çeşitlerin hasat sonrası artı eksi yönlerini paylaşırsanız seviniriz....birde memleketinizi yazarsanız bu da önemli verim ve kalite farkı açısından kuru ve sulu ise belirtirseniz çok mükemmel paylaşım olur .......
bende aynı firmanın odeska ekiyorum kuru tarım
1,ekim: ben 8 dönüm (1000)m kare hesbı ile karasuna odeska ektim kışın çok soguk ve karlı geçti tohum sıfır ilk ekim dekara18 kg tohum attım tarla çekirdek yeri arazi hafif rampalı tarlanın alt tarafları kuvvetli tepe taratları zayıf yağışlardan ön ce kuruya ekim yaptım 12 15 kg arası 20 20 zn attım üste 15 kg 33 lük attım buğdayı 17 18 kg atmama rağman (bizim burdda 24 27 kg tohum atılır genellikle) tarlayı kapatmış tarlanın alt iyi kısmında başaklar çok uzun kötü kısmın da boy ve başak kısa ama kardeşlenme iyi idi biçim yapıldı buğdayı tamamını elemek için selektöre getirdim 2960 kg geldi eleme yapıldı 7 torba kırık ve zayıf buğda çıktı geri kalanı nasip olursa bu sne ekilecek ama ikin ci ekime verim ne kadar olur bilemiyorum
2,ekim:95 dönüm tarla nadas bahar yağışı çok az artı sam vurdu verim 38ton

NOTA veya K.ODESKANIN ilk çıkışı ve kardeşlemesi nasıl ektigim yerlerde çıkış zayıf gibi göründü

BOLU link=topic=70770.msg815987#msg815987 date=1387934068' Alıntı:
NOTA veya K.ODESKANIN ilk çıkışı ve kardeşlemesi nasıl ektigim yerlerde çıkış zayıf gibi göründü
karasuna odeska ilk cıkış ve gübre ve ilaç zamanı seyrek ve zayıf duruyor ama sonra nasıl oluyor ben de anlayamadım tarlayı çok dolduruyor özelllikle taban ve sulu yerlerde kuduruyor sulu ekipte 900 kg alan arkadaşım var bu iç anadolu şartları için muhteşemm...

bu sene 90 dekar nota ekimi yaptım 15 dekar k. odeska yaptım nota zayız gibi geldi çıkışı korkutuyor beni