STEYR TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

: STEYR TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ

Piyasadaki en güzel gezme traktörü. :) Böyle söylüyorum diye çekişi kötü sanmayın sakın, adamlar nasıl bir ölçü tutturduysa hem az yakıyor hemde güç kaybı yok. Steyr hiç birşeyde sınır tanımaz, her türlü bahsine girerim. Başaklarda bu özellik yok. Hidroliği patlatır genede arkasına taktığını kaldırmaya çalışır, çekiyi yamultur gene de arkasındakini çekmeye çalışır.

Bizim tarlaların çoğunun anlıklarında kavaklar vardır, bunları keseriz, kışa yakacak için. Kavağın ağır tarafını hidroliğe takarız, biraz kaldırırız, sonra köye. Kavak deyip geçmeyin çok ağırdır, özellikle yeni kesildiği için yaş olur. Motorun ön tekerler zaten sürekli havada gider, direksiyon işlemez artık dönme işlemini tek frenle yaparız. Bir zamanlar NH 70-66 tek çekere takmıştık bir tane kavak, motor öylece kaldı. 'IIIIIIIIIIIIIII' diye bi ses çıkıyor motordan, kaldıramıyor. Şuanki motorların çoğunda sınır var, azami ağırlığı çektiği zaman ne çekiyor, ne de kaldırıyor. Steyr ' da sınır olmadığı için gerekirse motor kendini parçalıyor genede çekmeye çalışıyor, kaldırmaya çalışıyor. Biz kaç defa hidroliği patlattık, mübarek arkasına ne koyarsan koy kaldırmaya çalışıyor...

• Beğen
Tepkiler: branth

Σų§ŧ@ƒ-ą Eskişehiri link=topic=805.msg5603#msg5603 date=1201085310' Alıntı:
Piyasadaki en güzel gezme traktörü. :) Böyle söylüyorum diye çekişi kötü sanmayın sakın, adamlar nasıl bir ölçü tutturduysa hem az yakıyor hemde güç kaybı yok. Steyr hiç birşeyde sınır tanımaz, her türlü bahsine girerim. Başaklarda bu özellik yok. Hidroliği patlatır genede arkasına taktığını kaldırmaya çalışır, çekiyi yamultur gene de arkasındakini çekmeye çalışır.

Bizim tarlaların çoğunun anlıklarında kavaklar vardır, bunları keseriz, kışa yakacak için. Kavağın ağır tarafını hidroliğe takarız, biraz kaldırırız, sonra köye. Kavak deyip geçmeyin çok ağırdır, özellikle yeni kesildiği için yaş olur. Motorun ön tekerler zaten sürekli havada gider, direksiyon işlemez artık dönme işlemini tek frenle yaparız. Bir zamanlar NH 70-66 tek çekere takmıştık bir tane kavak, motor öylece kaldı. 'IIIIIIIIIIIIIII' diye bi ses çıkıyor motordan, kaldıramıyor. Şuanki motorların çoğunda sınır var, azami ağırlığı çektiği zaman ne çekiyor, ne de kaldırıyor. Steyr ' da sınır olmadığı için gerekirse motor kendini parçalıyor genede çekmeye çalışıyor, kaldırmaya çalışıyor. Biz kaç defa hidroliği patlattık, mübarek arkasına ne koyarsan koy kaldırmaya çalışıyor...
muhaa*-*- sevdim ben bu steyr leri

klube yeni üye oldum ama bayağı güzelmiş bende bir steyr hastası olarak bir iki kelime söyleyeyim 1982 den beri steyr kullanırım ilk 768 ile basladım hastası oldum arkadasın dedikleri doğru asılınca ya cekecek ya cekecek baska alternatifi yok yakıt cok az iş gücü fazla
birde insan direksiyon basında taksi kullanıyormuş gibi huzurlu ve rahat 7 tane değiştirdim hep steyr kullandım su andada 1998 basak 2073 ve 1994 steyr 8073 var ikiside aynı birbirinden farkı yok kullanmayanlara tavsiye ederim tam dörtdörtlük ciftci traktörü

Mustafa zaten açıklamış ona aynen katılıyorum... ok*0*- Bizde bizim motora ne zaman mazot koyduğumuzu unutuyoruz.. muhaa*-*- Ne zaman kontrol etsek hep mazotu var... de--*-s Ama bizim motorda bi problem var pompasını kıstırdık..Ne gidiyo ne yakıo... noo*-*-

bzim buralarda çok vardır .. bunları başak olmadan önce zirai donatım getirirdi .. üzerlerinde mercedes motor vardır. sonradan styr olarak zirai donatım türkiyede de üretmeye başladı.. özellikle 8073 ve daha eskiden ithal gelen 768 ler çok ciğersiz motorlardır ne bağlasan asılır çekerler yada kırarlardı ...

birde egzost kapağından gelen şıngırtısı meşhurdur çok tatlı sesleri ve sürümleri vardır bunların .. senkromanjsız 4 ileri ve arazi vitesi denilen bucukları vardır. vites kolları küçücük hafif titreyerek geçer .. takviye vitei koltuk altında durur şahanedir..

ama dönemleri içinde tek 540-1000 devir kuyruk mili bunlarda var çok kullanışlı..

kuyruk milini mototr dururken çalıştırıp vitesi geri takınca kuyruk mili ters döner bu traktörlerde .. bu nedenle eski yem kırma makinelerine takılabilen tek traktördü buralarda ...

steyr dünyanın en büyük silah üreten firmasıdır.. hatta scout füzelerinin üreticisidir.. dikkat ettiyseniz amblemi hedef tahtasıdır.. en azından counter oynarken dikkat edin bir kaç tüfeğin markası steyr dir..

2 huyunu sewiyorum disk değil ama bastın anda çakıo bide sesine bayılıom yaww bizde war 2043 hehe insanın aragaz weresi gelio yawu...