6 Litre Süt,1 Litre Mazot'a Eşitmiş.

Ynt: 6 Litre Süt,1Litre Mazot'a Eşitmiş.

Bence Çok Haklı, Fakat Biz Fiyata da Razı Olduk Yakıtlar Yakıtlıktan Çıktı..
Bide Euro Dizelmiş, Çoğu Petrol Yanıcı Ucuz Maliyetli Her Türlü Sıvıyı Mazot Diye Satıyorlar.

Ynt: 6 Litre Süt,1 Litre Mazot'a Eşitmiş.

adam haklı yani bide dün arkadaşlar gözümüze çarpan bişey oldu süt 80 krş dan 90 yada yer yar 1 lira olduysa peynir 12 liradan 18 liraya çıkmış :D
Adalet :S
çiftçini yoksa üretim yoksa siz hiç bişeysiniz ama bunu kıymatini yok olunca anlıyorlar bölgemde zeytin durumu gecen yıl fazlaydı yagmur nedeniyle para etmemesi nedenyle cogusu toplamadı zeytinelr yerde kaldı ama bu yıl sıkıntı hele yemeklik fln zor seneye nolca garanti değil tabiki eğer 3 yıl olmasa yagı 15 liradan yeriz iş buna gelmeden belirli bi dengeleme yapılması lazım ama yok bizim milleti hep ben kazanim düşüncesi oldukca işler karışıyor..

Sömürüldüğümüz kadar birde ülke ileri gitse içim yanmıycak zengin çok zengin oldu fakirde çok fakir. insanlar artık bu ülkede 2 sınıfa ayrılıyor ya borçlu sınıftansın yada borçsuz

bu açıklama biraz abartılmış gibi burda sütün litre fiyatı 2 tl ben yazın köyde bu fiyata alıyorum buda 2.5 litre süt 1 litre mazota eşit çiftçi üzerinde siyaset yapan şerefsiz zihniyeti kınıyorum

zehriduman link=topic=70776.msg811311#msg811311 date=1387199576' Alıntı:
bu açıklama biraz abartılmış gibi burda sütün litre fiyatı 2 tl ben yazın köyde bu fiyata alıyorum buda 2.5 litre süt 1 litre mazota eşit çiftçi üzerinde siyaset yapan şerefsiz zihniyeti kınıyorum
bizde 90kr nasıl olcak simdi.

abi sütün litre fiyatı 2 tl miii. yok abi ne 2 tl si :)..sütün litre fiyatı 90 krş.bazı yerlerde 1 tl

cebrail68 link=topic=70776.msg811316#msg811316 date=1387199903' Alıntı:
abi sütün litre fiyatı 2 tl miii. yok abi ne 2 tl si :)..sütün litre fiyatı 90 krş.bazı yerlerde 1 tl
valla ben 2 tl ye alıyorum her hafta 10 kilo işciler olduğu zaman 15 kilo alıyorum 3 ay için 300 tllik süt alıyorum

pastörize satan bakkaldan bile pahalı alıyorsun hayırdır altın kaplama falanmı? herkes din üzerindenmi siyaset yapsın öyle bir kuralmı var?

zehriduman link=topic=70776.msg811319#msg811319 date=1387199975' Alıntı:
valla ben 2 tl ye alıyorum her hafta 10 kilo işciler olduğu zaman 15 kilo alıyorum 3 ay için 300 tllik süt alıyorum
abi köylü satan kiş sana satarken organik diye çok fazla para alıyor..ondan öyle bizim köydede öyle

dustero link=topic=70776.msg811320#msg811320 date=1387199986' Alıntı:
pastörize satan bakkaldan bile pahalı alıyorsun hayırdır altın kaplama falanmı? herkes din üzerindenmi siyaset yapsın öyle bir kuralmı var?
din üzerinde siyaset yapansın demiyorum ama mozot litresini devlet kendi yüksetlito 100 tl lik mazotda devlet 65 tl kar sağlıyo sonradanda 6 litre süt mazota aşit diyorlar bu sadece laf olsun diye çıkıp konuşanlar meclise biri samanla giriyor biri mazotla biri sütle bunu yerini meclis deyil bu reklamı yapan adam birgün ayağı tarlaya deymişmi mecliste sadece kendini belli etmek için bunu siyaset için kullanıyor ben buna karşıyım ben süt litresini 2 tl ye alıyorum orda 95 kuruşmuşbu düzensizlik ne olacak bir diyeri vanda petrol ofislerine giden yok hepsi kaçak bu da milleti kaçağa yönlendiriyor 4 sene önce malbora 5 lt iken şimdi 10 tl ne oldu millet kaçağa yöneldi bunu sebebi devlet devlette çıkıp hem ezip hemde üerimizden siyaset yapmasına karşıyım

cebrail68 link=topic=70776.msg811324#msg811324 date=1387200323' Alıntı:
abi köylü satan kiş sana satarken organik diye çok fazla para alıyor..ondan öyle bizim köydede öyle
ne yi ornagik çuval çuval yem basıyorlar saman basıyorlar baharda iki defa dışarı çıkıyor organik oluyor zaten devir geçirme devri :)

zehriduman link=topic=70776.msg811330#msg811330 date=1387200639' Alıntı:
ne yi ornagik çuval çuval yem basıyorlar saman basıyorlar baharda iki defa dışarı çıkıyor organik oluyor zaten devir geçirme devri :)
orasıda doğru tabi ama köylü yaptığı herşeye organik diyor orda haklısın abi..(kendi köyüm için diyorum)

zehriduman link=topic=70776.msg811328#msg811328 date=1387200552' Alıntı:
din üzerinde siyaset yapansın demiyorum ama mozot litresini devlet kendi yüksetlito 100 tl lik mazotda devlet 65 tl kar sağlıyo sonradanda 6 litre süt mazota aşit diyorlar bu sadece laf olsun diye çıkıp konuşanlar meclise biri samanla giriyor biri mazotla biri sütle bunu yerini meclis deyil bu reklamı yapan adam birgün ayağı tarlaya deymişmi mecliste sadece kendini belli etmek için bunu siyaset için kullanıyor ben buna karşıyım ben süt litresini 2 tl ye alıyorum orda 95 kuruşmuşbu düzensizlik ne olacak bir diyeri vanda petrol ofislerine giden yok hepsi kaçak bu da milleti kaçağa yönlendiriyor 4 sene önce malbora 5 lt iken şimdi 10 tl ne oldu millet kaçağa yöneldi bunu sebebi devlet devlette çıkıp hem ezip hemde üerimizden siyaset yapmasına karşıyım

bu şikayetçi olduğun duruma herkes kendi çabasınca dur demeye çalışıyor bu adam çiftçiden duyduğu sorunları dile getiriyor adı üstünde milletvekili olduğu için. bence olaya ters taraftan bakıyorsun esas tarım bakanının kendini geçtim tarımla hiç uğraşmış bir yakını yada çevresi varmı makamının ehlimi çifçiler tarafından yeterli tarım politikası izliyormu bunu konuşup tartışmak lazım.

cebrail68 link=topic=70776.msg811331#msg811331 date=1387200733' Alıntı:
orasıda doğru tabi ama köylü yaptığı herşeye organik diyor orda haklısın abi..(kendi köyüm için diyorum)
bizim köyde aynı adam 50 ton yem alıyor 4 ton saman alıyor veriyor ineğe fabrika sistemide ineğe aynısını uyguluyor sadece raf ömrünü uzatmak için katkı maddesi katıyor ö yüzden almıyoruz tek fark bu

Bizim inekler varken bakıyordum sütün yağını almayanlardan 75 kuruş yağını alanlardan 50 kuruş alınıyordu, satıcı olarak bakarsak, yoğurt-yağ yapmak için yağını aldığımızı farzedersek, motorin de 4.50 den hesap edersek 1 LİTRE MAZOT ALMAMIZ İÇİN 9 LİTRE SÜT SATMAMIZ GEREK. Fabrikaya verdiğimiz fiyat üzerinden değerlendirdim, sütü gelip kapıdan alıyorlar, ayrıca abartısız ödemeler 4 ay geriden geliyor, 4 ay içerde takla atıyor para.

Burada sadece devleti ya da fabrikayı suçlamıyorum, tam organik yapmıyoruz, gelip kapıdan alınıyor süt, soğutma tankımız yok, süte katkı karıştıranlar var, hasta olan inekler sağılıp sütü kullanılıyor-satılıyor.

Bence en büyük eksiklik eğitim eksikliği, üretici den başlamak üzere son satıcıya kadar bilinçlendirme bu dengesizlik yaşanmaz.

dustero link=topic=70776.msg811338#msg811338 date=1387201136' Alıntı:
bu şikayetçi olduğun duruma herkes kendi çabasınca dur demeye çalışıyor bu adam çiftçiden duyduğu sorunları dile getiriyor adı üstünde milletvekili olduğu için. bence olaya ters taraftan bakıyorsun esas tarım bakanının kendini geçtim tarımla hiç uğraşmış bir yakını yada çevresi varmı makamının ehlimi çifçiler tarafından yeterli tarım politikası izliyormu bunu konuşup tartışmak lazım.
ben zaten sadece tek kişiyi suçalamıyorum orda bütün olan insnaları suçluyorum orda haberleri dünlediyseniz arkada adama gülüyorlar işde devletede karşımıza geçip bize böyle gülüyorlar biri orda çıkıp diyorki 58 milyon hipe var niye kullanmıyorlar hey amk çocuğu 500 milyarlık proje isdiyorsun onun karşılığından traktör veriyorsun aryıcıya %60 hipe veriyorsun karşılığında traktör veriyorsun arıcı traktörü ne yapsın adama kamyon lazım ifticde bunu kullanamıyor devlet desteği veriyorsun hiç bungune kadar kullanılmamış işleme aletlerine destek veriyorsun alamki o makinayı traktörün neresine sokam gelde sinirlenme