En HIZLI Traktörler?

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Dünya satndartı beynelmilel tarktörler 30-40 km hızdadır..

+40 km hangileri var acep?

Arkadaşlar bildiğimiz en hızlı, +40 km hızı olan traktörleri paylaşalım...

*JCB Fasttrac: 70-80 km

Ynt: En HIZLI Traktörler?

MF.. Çok zor, eğer oynanmamışsa.. o zaman da ÇOK tehlikeli..

Hidromek 10 tona yakın-100 bg ve denge-genişlik, teker yüzeyi..vs olarak %99 motordan iyidir.. o bile asfaltta bile 40 sonrası dalgalanmaya başlıyo.. kitabında 40 yazıyo ama tatlı bayır şağılarda zar zor 50 ' ye dayandı o kadar..

70 ' den vazgeçtik sağlıklı 50-60 ' a razıyız :)

UÖZKAN.77 link=topic=70789.msg811472#msg811472 date=1387211081' Alıntı:
MF.. Çok zor, eğer oynanmamışsa.. o zaman da ÇOK tehlikeli..

Hidromek 10 tona yakın-100 bg ve denge-genişlik, teker yüzeyi..vs olarak %99 motordan iyidir.. o bile asfaltta bile 40 sonrası dalgalanmaya başlıyo.. kitabında 40 yazıyo ama tatlı bayır şağılarda zar zor 50 ' ye dayandı o kadar..

70 ' den vazgeçtik sağlıklı 50-60 ' a razıyız :)

Sonradan atma seri vitesi de değil üstelik abi, onlar bile +55 lere kadar dayanıyor, bu sistem orjinal, kendim kullanmadım kullananların yalancısıyım ama Tofaş/Kartal ile ölçüm yapıp bu değeri yakalayanlar var. Forumda da taksi gibi giderdi diyenleri görmek mümkün :)

Bizim köydeki 165-175 lerde seri dişli var 45 km falan yapıyo :D
Bizim buralardada traktör 80 le radara girmiş öyle bi duyum oldu artık bayır aşşağı boşamı salladı bilemem :D

Bize hızlı ama sağlıklı-dengeli hızlısı lazım diyim o zaman.. bi de net kataloğ-site bilgisi olsa iyi olur, zaten konuyu o yüzden açtım..

Tam-sağlıklı bilgilenelim...

Yalnız şunu bi hatırlatayım.. bi tanıdık Hattat aldı.. yanına yolum düştü biraz inceledim, marşına bastım..vs.

Kaç yapıyo dedim

60 dedi

Nerde yazıyo dedim

Bayi dedi dedi!

Bayinin dediğini değil GERÇEK HIZ lazım.. :)

Tekrar ediyom.. 10 tonluk hidromek, 250 cm eninde lastikler çapsız yani yere yakın dengeli ve lastik yüzeyleri-eni motorlarınkinin %50 fazlasıdır.. 40 km sonrası asfaltta bile riskli!

30-35 km ile tatlı tatlı gider.. zar zor 45-50 dedimi tümden tehlike!

Valla kendi adıma o saydığınız ESKİ KASA-MODEL motorlar o hızlara çıksa bile ben çık(a)mam arkadaş yalan yok :)

Şunu da ekleyim tam olsun;

%99 motorda hız göstergesi olmadığından, GPS-Taksi ölçümleride ne derece sağlıklı bilemediğimizden.. resmi site-kataloğ ve bizzat kullanım lazım derim..

Zetorda resmi 40 yazıyo 37-38 ' i geçmedi hiç, göstergeli bizzat şahidim :)

76 model fransız sürat dişlisi olan mf 168 imiz var bir ay kadar önce özellikle denedim uydudan ölçüm olayı telden navigasyonla baktım 38 km gördüm tam gazda. ama gaz ayarı yarıda ve mühürlü pompaya zarar vermemek için dokunmadım ona sıkıntı olmaması için ama açılırsa 45 filan yapar mı acaba diye düşünüyorum...

Kaç yapıyo bunlar..?

Dün R serisi bi JD videosu vardı iyice baktım 60 km yazıyo ibrenin sonu ama kullanıcı biraz karışık bilgi verdi.. sadece ibranin sonuda tam güvenli değil derim..

Hem ibreli olacak hem bizzat kullanıp-görme olsa tam olur.. sonuçta her araç ibrenin sonunu gör(e)mez!

daha önce 255 t vardı 95 model sürüngen fites 60 yapıyodu ama çekiş sıfırdı sonra aldığım 255 ep son demlerinde 48 yapıyodu zf erkuntları çok rahat geçiyodum 240 s gördüm ankaraya giderken 65 yapıyodu araba ile yan yana giderken yavaşladım ölçtüm heralde dişli atmışlar...